DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Niedziela,  31 maja 2020 r.   Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Wszystkie szkoły...
Edycja I
Edycja II
Edycja III
Edycja IV
Edycja V
Edycja VI
Edycja VII
Edycja VIII
Edycja IX
Edycja X
Edycja XI
Edycja XII
Edycja XIII
Edycja XIV
Edycja XV
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPEDYCJA XII

Przed końcem roku szkolnego udało się zrealizować kolejną edycję projektu. Na razie jego połowę, ponieważ udało się przeprowadzić  projekt tylko w jednej szkole. Tym razem była to SP Kalsk. Maleńka szkoła w Gminie Sulechów posiadająca zupełnie niezłe warunki do realizacji zagadnień związanych z BRD. Biorąc pod uwagę chętne do pracy dzieci oraz  nauczyciela o dużych możliwościach łączenia WK z WF liczymy na “szersze ujawnienie” się szkoły w środowisku oświatowym. Mamy też nadzieję na udział szkoły już w najbliższej edycji Konkursu BRD W Europie jeździmy bezpiecznie. Wliczając tę szkołę należy podkreślić, że projekt objął już 26 szkół naszego województwa. Mamy nadzieję, że odtąd będziemy spotykać się na imprezach w kolejnych latach i będą to spotkania z korzyścią dla uczniów. Na zakończenie projektu szkół wzbogaciła się o nowy rower Wigry przeznaczony do ćwiczeń i inne pomoce dydaktyczne. Do informacji dołączamy fotografie z projektu.
 
W drugiej XII edycji z projektem byliśmy gośćmi w SP Kalsku oraz w SP Długie. O udziale Szkoły w Kalsku pisaliśmy już wcześniej. Wliczając do działań te dwie szkoły należy podkreślić, że projekt objął już 28 szkół naszego województwa.
Obie szkoły posiadają infrastrukturę wystarczającą do realizacji w praktyce problematyki Wychowania Komunikacyjnego. Niewielkie inwestycje pozwolą na przygotowanie trwałych ulepszeń do wykorzystywania na co dzień przez uczniów. Obie szkoły posiadają warunki do organizacji turnieju BRD na etapie eliminacji międzyszkolnych. A wiec wszystko w rękach nauczycieli i chętnych uczniów.
Szkoła w Długiem od lat bierze udział w Konkursie W Europie jeździmy bezpiecznie. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się na imprezach w kolejnych latach i będą to spotkania z korzyścią dla uczniów.
Niestety, Szkoła w Kalsku nigdy nie uczestniczyła w Turnieju W Europie jeździmy bezpiecznie. A szkoda, bo dzieci z Kalska mają duży potencjał, a kontakty z dziećmi, drużynami, nauczycielami z innych szkół na pewno pozytywnie wpłynęły by na wyniki szkoły. Takie kontakty, to przede wszystkim możliwość podniesienia poziomu nauczycielskiego warsztatu pracy. No cóż, poczekamy, może nauczyciel zmieni decyzję.
Na zakończenie projektu każda ze szkół wzbogaciła się o nowy rower Wigry przeznaczony do ćwiczeń i inne pomoce dydaktyczne. Do informacji dołączamy fotografie z realizacji projektu w Długiem. Korzystając z okazji chcemy poinformować o sytuacji, której doświadczyliśmy w pobliżu Długiego. Otóż wracając wieczorem w ciemnościach i bardzo gęstej mgle natknęliśmy się na pędzącego rowerzystę bez oświetlenia i bez odblasków, hamulców też rower nie posiadał. Był to dorosły młody człowiek. Jak dotąd ma szczęście na drodze, choć jest bardzo słabo wyedukowany. Jak widać przed nauczycielami ciągle jest jeszcze ogrom pracy.  GALERIA ZDJĘĆ


 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-05-30 20:35:47
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020