DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPI półrocze 2016

2 luty 2016 - W Europie jeździmy bezpiecznie – przed nami dwa kolejne rejony
Przed nami organizacja dwóch kolejnych rejonów naszego Konkursu. Zaplanowaliśmy je na soboty 20 i 27 lutego. Organizację planujemy w szkołach zakwalifikowanych, które zaproszą nas do siebie. Czekamy na zaproszenia przesłane e-mailem na adres: wopzgora@2com.pl. Informacje na temat wymogów zamieściliśmy TUTAJ. Prosimy śledzić stronę, wkrótce podamy terminy i miejsca organizacji. Poniżej zamieszczamy listy szkół zakwalifikowanych do etapu rejonowego.
 
Lp.
REJON 3
REJON 4
szkoła
nr
szkoła
nr
1
Bogaczów
 
Babimost
 
2
Brody Żarskie
 
Bojadła
ZEd
3
Brody Sulech.
 
Drzonków
 
4
Bytnica
 
Klenica
 
5
Górzyn
 
Kolsko
 
6
Grabice
 
Konotop
 
7
Leśniów W.
 
Niedoradz
 
8
Lubsko
1
Nowa Sól
1
9
Lubsko
3
Nowa Sól
2
10
Międzylesie
 
Nowa Sól
3
11
Niekarzyn
 
Nowa Sól
6
12
Ołobok
 
Nowe Kramsko
 
13
Słubice
1
Ochla
 
14
Słubice
2
Otyń
 
15
Starosiedle
 
Podmokle Małe
 
16
Świebodzin
7
Trzebiechów
 
17
Wężyska
 
Wschowa
SOSW
18
Trzebiel 
 
Zawada
 
19
 
 
Zielona Góra
8
20
 
 
Zielona Góra
15
21
 
 
Zielona Góra
17
22
 
 
Zielona Góra
18
23
 
 
Zielona Góra
ZSS 1
24
 
 
Bytom Odrz.
 

 

5 luty 2016 - Eliminacje rejonowe Konkursu "W Europie jeździmy bezpiecznie"
Miło nam poinformować, że zostały ustalone miejsca i terminy dwóch kolejnych eliminacji rejonowych naszego Konkursu. Rejon nr 3 odbędzie się w SP w Górzynie w sobotę 20 lutego 2016 r. Zaprosiła nas Pani Violetta Zarówna. Rejon nr 4 odbędzie się w SP w Nowym Kramsku także w sobotę, ale 27 lutego 2016 r. Zaprosił nas Pan Mirosław Malinowski. Dziękujemy. Obie imprezy rozpoczynają się od godz. 10:00 i powinny zakończyć się do godz. 13:00.
Spis szkół zakwalifikowanych do tych rejonów podaliśmy w informacji z 2 lutego. W celu właściwej organizacji eliminacji, prosimy bardzo wszystkich nauczycieli zakwalifikowanych szkół o potwierdzenie e-mailem na adres wopzgora@2com.pl udziału drużyny w eliminacjach. Przyjmujemy ostateczny termin potwierdzenia udziału szkoły – do 12 lutego br.

4 marzec 2016 - W Europie jeździmy bezpiecznie – wyniki eliminacji rejonowych
Zakończyliśmy eliminacje rejonowe do naszego Konkursu. Imprezy odbyły się w Tomaszowie, Baczynie, Górzynie i Nowym Kramsku. Dziękujemy koordynatorom z tych szkół. Na zakończenie każdej z imprez przekazaliśmy gospodarzom rower Wigry w ramach podziękowania za przyjęcie Konkursu. Jest to forma zachęty do przyjmowania zawodów, którą Stowarzyszenie stosuje od lat. Wiemy, że ta forma podziękowania podoba się nauczycielom, bo umożliwia pozyskanie roweru i rozwój szkoły. Często jest to pierwszy rower w szkole. Dla naszego Stowarzyszenia jest to sposób, aby zachęcić szkoły do przyjmowania Konkursu u siebie. 
Dziękujemy wszystkim szkolnym koordynatorom – opiekunom drużyn za przeprowadzenie Konkursu w swojej szkole i przygotowanie dzieci do eliminacji rejonowych. Serdecznie dziękujemy współorganizatorom i sponsorom Konkursu, w tym szczególnie Kuratorium Oświaty za patronat, pomoc organizacyjną i finansową.
Korzystając z okazji przypominamy, że w tym sezonie pierwszą szkołą, która zgłosiła się do naszego Konkursu była SP w Lubiszynie. W nagrodę szkoła otrzymała rower. Od lat nagradzamy rowerami te szkoły, które zgłaszają się do Konkursu jako pierwsze.
Cieszymy się niezmiernie z patronatu Lubuskiego Kuratora Oświaty nad naszym Konkursem. Patronat oznacza akceptację dla naszych działań. Dla szkół jest to sygnał, że warto brać udział w tej inicjatywie. Jednocześnie chcemy poinformować, że mieliśmy przyjemność gościć na rejonie w Nowym Kramsku Starostę Zielonogórskiego p. Dariusza Wróblewskiego, który doceniając nasze wysiłki zapowiedział, że obejmie nasz Konkurs stałym patronatem. Może deklaracja Starosty Zielonogórskiego otworzy drogę do patronatów kolejnych starostów.
Poniżej przedstawiamy szkoły zakwalifikowane do finału XIII edycji Konkursu. Wysoki poziom przygotowania uczestników pozwolił nam z przyjemnością, podobnie jak w poprzednich edycjach,  zakwalifikować aż 16 szkół! Wyniki wszystkich szkół biorących udział w tegorocznych rejonach oraz analizę merytoryczną rejonów publikujemy TUTAJ. Przewidujemy, że finał lubuski Konkursu odbędzie się w kwietniu / maju. Gdzie, na razie nie wiemy – czekamy na zaproszenia.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:        REJON W GÓRZYNIE        REJON W NOWYM KRAMSKU
 
Lp.
Szkoła
Koordynator
Wynik
1
Lubsko nr 1
Izabela Sidelnik
81
2
Klenica
Mariola Sowińska
81
3
Międzylesie
Teresa Zieleniewska
80
4
Nowe Kramsko
Mirosław Malinowski
79
5
Tomaszowo
Mariusz Krugły
76
6
Leśniów W.
Aneta Żuk
76
7
Miodnica
Stanisław Kwiatkowski
74
8
Lipki Wielkie
Krzysztof Celejewski
74
9
Ochla
Małgorzata Klinowska
74
10
Białków
Anna Jędrzejewska
73
11
Drzonków
Sylwia Nawrocka
72
12
Brody Żarskie
Robert Kochanowski
68
13
Podmokle Małe
Weronika Kandulska
66
14
Baczyna
Anna Sulmińska
65
15
Stare Kurowo
Ryszard Tutko
65
16
Górzyn
Violetta Zarówna
64

10 kwiecień 2016 - Podsumowanie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej

8 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Logo Lubuskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Przybyli na nie finaliści Konkursu wraz z opiekunami i rodzicami. Tytuł Laureata konkursu otrzymało 9 uczniów województwa lubuskiego. Wszyscy wraz z przygotowującymi ich nauczycielami otrzymali pamiątkowe dyplomy, tablety i kamizelki odblaskowe, które wręczyli dyr. WORD pan Rafał Gajewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pan Marek Pasek oraz koordynator Konkursu pan Jarosław Twaróg. Zwycięzcy mieli również okazję zwiedzić ośrodek egzaminacyjny WORDu.

PRACE LAUREATÓW         GALERIA ZDJĘĆ

8 maj 2016 - W Europie jeździmy bezpiecznie – finał lubuski - udała się majówka w SP Brodach
W sobotę przy pięknej pogodzie zakończyliśmy XIII edycję naszego Konkursu. Tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej Brodach Żarskich. Dziękujemy bardzo Panu Robertowi Kochanowskiemu – szkolnemu koordynatorowi, dziękujemy dyrekcji szkoły, dziękujemy wszystkim współpracującym przedstawicielom szkoły. W imprezie wzięło udział szesnaście najlepszych drużyn wyselekcjonowanych w eliminacjach rejonowych. Dlaczego szesnaście, a nie dziesięć jak przewiduje regulamin? Dlatego, że wyniki tych kolejnych sześciu drużyn na rejonach nie odbiegały od pozostałych w sposób znaczący i warto było je awansować. Analizę wyników przedstawiamy poniżej.   Zapraszamy również do obejrzenia fotoreportażu z finału.
 
Lp.
Szkoła
Koordynator
Wynik
1
Klenica
Mariola Sowińska
103
2
Nowe Kramsko
Mirosław Malinowski
99
3
Drzonków
Sylwia Nawrocka
97
4
Białków
Anna Jędrzejewska
97
5
Lubsko nr 1
Izabela Sidelnik
93
6
Lipki Wielkie
Krzysztof Celejewski
92
7
Brody Żarskie
Robert Kochanowski
92
8
Stare Kurowo
Ryszard Tutko
86
9
Leśniów W.
Aneta Żuk
86
10
Ochla
Małgorzata Klinowska
85
11
Międzylesie
Teresa Zieleniewska
84
12
Podmokle Małe
Weronika Kandulska
80
13
Miodnica
Stanisław Kwiatkowski
80
14
Tomaszowo
Mariusz Krugły
78
15
Górzyn
Violetta Zarówna
77
16
Baczyna
Anna Sulmińska
74
 
Sprawdziło się przeniesienie Konkursu na miesiąc maj. Przepiękna pogoda umożliwiła realizację wszystkich praktycznych konkurencji poza budynkiem. Wcześniej udało się też zrealizować wszystkie rejony, których liczba w tym sezonie wzrosła z dwóch do czterech. Wzrost liczby rejonów nastąpił za sprawą zwiększonego udziału szkół lubuskich. I właśnie to nas najbardziej cieszy.
Dziękujemy wszystkim szkolnym koordynatorom – opiekunom drużyn za przeprowadzenie Konkursu w swojej szkole i przygotowanie dzieci do finału. Serdecznie dziękujemy współorganizatorom i współsponsorom Konkursu.  A wspierali nas: Kuratorium Oświaty, WORD Gorzów Wlkp., WORD Zielona Góra, Dom Harcerza w Zielonej Górze, Polski Czerwony Krzyż i oczywiście Szkoła Podstawowa w Brodach. Miło nam poinformować, że obok Kuratorium Oświaty od tego roku  także Starosta Zielonogórski objął nasz Konkurs swoim patronatem. Dziękujemy. Patronaty są dowodem doceniania naszych starań o jakość.
 
Tutaj przedstawiamy wnioski i analizę z realizacji Konkursu.

8 czerwiec 2016 - Za nami już XI edycja projektu „Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów”
Tym razem z projektem byliśmy gośćmi w SP Grabice oraz w SP Konotop. Wliczając do działań te dwie szkoły należy podkreślić, że projekt objął już 25 szkół naszego województwa.
Obie szkoły posiadają infrastrukturę wystarczającą do realizacji w praktyce problematyki Wychowania Komunikacyjnego. Niewielkie inwestycje pozwolą na przygotowanie trwałych ulepszeń do wykorzystywania na co dzień przez uczniów.
Szkoły biorą udział w Konkursie W Europie jeździmy bezpiecznie. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się na imprezach w kolejnych latach i będą to spotkania z korzyścią dla uczniów.
Na zakończenie projektu każda ze szkół wzbogaciła się o nowy rower Wigry przeznaczony do ćwiczeń i inne pomoce dydaktyczne.

9 czerwiec 2016 - Kuratorium Oświaty oczekuje na ankiety dotyczące wydawania kart rowerowych w szkołach podstawowych
Szanowne koleżanki i koledzy. Czerwiec to ostatni miesiąc, kiedy można wydać uczniom kończącym szkołę podstawową kartę rowerową. Jeżeli karta nie zostanie wydana w szkole podstawowej, to najprawdopodobniej uczeń będzie poruszał się na rowerze bez uprawnień. A jednak chodzi o to, żeby na drogach nie poruszali się rowerzyści bez uprawnień, czyli bez wiedzy i umiejętności. W każdym roku w Polsce ginie około 300 rowerzystów. To 10 % wszystkich drogowych ofiar. A ilu zostaje rannych, w tym ciężko? To też są ofiary zdarzeń. Dlatego zachęcamy nauczycieli WK do realizacji tego szkolnego obowiązku jeszcze teraz, w końcówce roku szkolnego. Dajmy szansę swoim uczniom. KO umieściło na swojej stronie internetowej ankietę, o której wypełnienie prosi dyrektorów lubuskich szkół podstawowych. Uzyskane informacje pozwolą na zdecydowaną poprawę tej sytuacji. Ankieta jest dostępna pod tym adresem:  http://www.ko-gorzow.edu.pl/brd/3918-2016-06-06-12-36-37 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020