DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPII półrocze 2015

16 sierpień 2015 - Policja przypomina rowerzystom
Dane statystyczne wskazują, że w Polsce rośnie liczba zdarzeń drogowych spowodowanych przez rowerzystów. Jako przyczynę tych zdarzeń wskazuje się wzrost nieodpowiedzialnych zachowań rowerzystów. Jest to więc wielki problem dla także dla nauczycieli WK. Koleżanki i koledzy nauczyciele, przeczytajcie załączony tekst. Materiał może się przydać, kiedy wkrótce rozpoczniecie jesienne działania w swoich szkołach. Przyznaję, że sam wielokrotnie doświadczyłem na drodze wszystkich opisanych w artykule niebezpiecznych zachowań rowerzystów.

 

2 wrzesień 2015 - Lubuski Konkurs BRD „W Europie jeździmy bezpiecznie”

Przygotowaliśmy kolejną edycję naszego Turnieju z dość znaczącymi zmianami terminów i realizacji etapu szkolnego. Stąd też prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu. Mamy nadzieję na dużą, jeszcze większą aktywność szkół w tym roku. Czekamy z niecierpliwością na zgłoszenia stałych uczestników oraz szczególnie będziemy zadowoleni z udziału nowych szkół. Prosimy „bywalców” o rozpropagowanie Turnieju w swoim środowisku, przekazanie informacji koleżankom i kolegom.. Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do XIII edycji Konkursu. <<<GALERIĘ ZDJĘĆ>>> umieściliśmy w celu przypomnienia nagród wygranych przez najlepszych w XII edycji w roku szkolnym 2014/2015.

15 wrzesień 2015 - Moto Radio Show – zapraszamy na 20 lecie do Radia Zachód
Jako współorganizatorzy zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w imprezie, która odbędzie się w siedzibie Radia w Zielonej Górze przy ulicy Kukułczej w piątek 18 września 2015 r. w godz. 9:00 – 14:00. Szczególnie mile widziane są szkolne grupy zorganizowane, dzieci i młodzież. W programie:
-prezentacja sprzętu lubuskiej policji, straży pożarnej, WITD
-bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych PLK
-popularyzacja honorowego krwiodawstwa z możliwością oddania krwi
-możliwość jazdy pojazdem egzaminacyjnym WORD, alkogogle – symulacja
-hybrydowa Toyota
-konkursy plenerowe, zabawy brd
-malowanie garbusa

1 październik 2015 - W Europie jeździmy bezpiecznie – sprawozdanie z etapu szkolnego
Minął czas zgłoszeń do naszego konkursu. Zgłosiło się 85 szkół – około 8,5 tys. uczniów. To piękny wynik. Dziękujemy. Zakończył się też okres realizacji etapu szkolnego, z którego należy przesłać sprawozdania. Nasze Stowarzyszenie zainteresowane jest tym, żeby jak najwięcej (wszystkie) szkół zostało zakwalifikowanych do rejonów. Określone to jest także w p. 2 Zakresu obowiązków koordynatora.Tymczasem zdarza się, że docierają do nas pojedyncze sprawozdania, w których nauczyciele wskazują niewielką liczbę (niski procent) zaangażowania uczniów. Są to działania niezgodne z regulaminem. W takich przypadkach szkoła nie zostanie zakwalifikowana do rejonu. Jeżeli taka sytuacja ma jeszcze gdzieś miejsce, to prosimy nauczycieli o powtórzenie testu z udziałem wszystkich uczniów dotąd nie objętych działaniem. Jest to najskuteczniejsza droga do rejonów.

5 październik 2015 - Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów – edycja X
Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra zapraszają do udziału w projekcie. W X edycji przewidzianej na październik/listopad/grudzień mogą wziąć udział dwie szkoły. Projekt skierowany jest głównie do małych, lubuskich szkół podstawowych, których nauczyciele chcą osiągać lepsze wyniki w zakresie przygotowania młodych rowerzystów. Celem jest praktyczna pomoc i wskazanie potrzebującym pomocy nauczycielom skutecznych metod pracy z przyszłymi rowerzystami, także do udziału w turniejach BRD. Zgłoszenia do udziału w projekcie należy przesłać mailem na adres wopzgora@2com.pl . O zakwalifikowaniu szkoła zostanie poinformowana e-mailem. Na zakończenie realizacji projektu szkoły otrzymają nagrody – niespodzianki przydatne w pracy dydaktycznej. Więcej można przeczytać w załączniku.

24 październik 2015 - W Europie jeździmy bezpiecznie – przygotowujemy eliminacje rejonowe
Kolejna – XIII edycja Konkursu rozpoczęła się. Za nami eliminacje szkolne. Cieszymy się bardzo, że są z nami szkoły, które były od samego początku i startują wytrwale w każdym roku. Są to: Dobiegniew, Klenica, Lubsko nr 1, Nowe Kramsko, Otyń. Cieszymy się ogromnie, że dołączyły do nas kolejne szkoły, które dotąd nie brały udziału w tym Konkursie. Są to: Grabice, Kolsko, Ulim, Wierzbno, Wschowa SOSz-W, ZS Specjalnych nr 1 Zielona Góra. Analiza sprawozdań z eliminacji szkolnych wskazuje, że aż kilkunastu koordynatorom udało się zaangażować wszystkich uczniów z klas 4-5-6. Spełniają się więc cele Konkursu i oczekiwania organizatorów. Konkurs powinien być na wysokim poziomie i obejmować jak najwięcej uczniów szkoły. Ideałem jest zaangażowanie wszystkich uczniów. A tak stało się w tym roku w: Baczynie, Żarach nr 8, Starym Kurowie, Bytnicy, Miodnicy, Nowych Czaplach, Ołoboku, Międzyrzeczu nr 4, Zespole Szkół Specjalnych nr 1 Zielona Góra, Żaganiu nr 3, Brodach Żarskich, Nowym Kurowie, Żaganiu nr 4, Niekarzynie. DZIĘKUJEMY. Oczywiście do rejonów zakwalifikowały się też szkoły, w których poziom zaangażowania przez nauczyciela uczniów nie był aż tak idealny. Mamy jednak nadzieję na coraz lepsze zaangażowanie także w tych szkołach w następnych latach. Niestety jest też kilka szkół, w których liczba uczniów biorących udział w Konkursie na etapie szkolnym zupełnie odbiega od założeń Konkursu. Takim zaangażowaniem BRD w Polsce się nie poprawi. Dlatego zdecydowaliśmy o nie akceptowaniu tych szkół do rejonu: Nowa Sól nr 8, Przylep i Sława Jednocześnie zaznaczamy, że nie odbieramy szansy tym szkołom. Będą mogły wziąć udział w kolejnym roku.
REJONY. Poniżej zamieszczamy listy szkół zakwalifikowanych do etapu rejonowego. Przewidujemy organizację czterech rejonów. Rejony nr 1 i 2 zostaną zorganizowane w listopadzie w szkołach zakwalifikowanych, które zaproszą nas do siebie. Czekamy na zaproszenia przesłane e-mailem na adres – wopzgora@2com.pl . Informacje na temat wymogów zamieściliśmy TUTAJ. Prosimy śledzić stronę, wkrótce podamy terminy i miejsca organizacji. Natomiast rejony nr 3 i 4 zostaną zorganizowane po feriach zimowych. Szczegóły podamy w terminie późniejszym.
 

Lp.
Rejon 1
Rejon 2
Rejon 3
Rejon 4
Szkoła
Nr szkoły
Szkoła
Nr szkoły
Szkoła
Nr szkoły
Szkoła
Nr szkoły
1.  
Baczyna
 
Nowe Czaple
 
Bogaczów
 
Babimost
 
2.  
Białków
 
Tomaszowo
 
Brody Żarskie
 
Bojadła
ZEd
3.  
Dobiegniew
 
Siecieborzyce
 
Brody Sulech.
 
Drzonków
 
4.  
Drezdenko
1
Niwica
 
Bytnica
 
Klenica
 
5.  
Drezdenko
3
Miodnica
 
Górzyn
 
Kolsko
 
6.  
Golice
 
Długie
 
Grabice
 
Konotop
 
7.  
Krzeszyce
 
Lipinki Łuż.
 
Leśniów W.
 
Niedoradz
 
8.  
Lipki Wielkie
 
Trzebiel
 
Lubsko
1
Nowa Sól
1
9.  
Lubiszyn
 
Tuplice
 
Lubsko
3
Nowa Sól
2
10.  
Międzyrzecz
4
Żagań
3
Międzylesie
 
Nowa Sól
3
11.  
Nowe Kurowo
 
Żagań
4
Niekarzyn
 
Nowa Sól
6
12.  
Słońsk
 
Żagań
5
Ołobok
 
Nowe Kramsko
 
13.  
Stare Kurowo
 
Żarki Wielkie
 
Słubice
1
Ochla
 
14.  
Trzciel
 
Żary
1
Słubice
2
Otyń
 
15.  
Trzebicz
 
Żary
8
Starosiedle
 
Podmokle Małe
 
16.  
Ulim
 
 
 
Świebodzin
7
Trzebiechów
 
17.  
Wędrzyn
 
 
 
Wężyska
 
Wschowa
SOSW
18.  
Wierzbno
 
 
 
 
 
Zawada
 
19.  
Zwierzyn
 
 
 
 
 
Zielona Góra
8
20.  
Kołczyn
 
 
 
 
 
Zielona Góra
15
21.  
 
 
 
 
 
 
Zielona Góra
17
22.  
 
 
 
 
 
 
Zielona Góra
18
23.  
 
 
 
 
 
 
Zielona Góra
ZSS 1
24             Bytom Odrz.  
 

12 grudzień 2015 - Za nami X edycja projektu “Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów”
Tym razem z projektem gościliśmy w SP Babimoście. Problematykę Wychowania Komunikacyjnego od niedawna podjął Pan Mirosław Malinowski. Liczymy więc na zasadnicze zmiany w tym zakresie w szkole. Szkoła w Babimoście ma bardzo dobre warunki do realizacji zagadnień BRD w teorii, ale także w praktyce. Dysponuje utwardzonymi placami do wykorzystania na MRD i tor przeszkód, posiada krytą halę sportową i szerokie korytarze pozwalające na prowadzenie zajęć w czasie niepogody i zimą. Jest teren, na którym można wytyczyć miasteczko ruchu drogowego. Szkoła w tym roku pierwszy raz po 12-u latach przerwy bierze udział w Konkursie W Europie jeździmy bezpiecznie. Jest to zasługa opiekuna. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się na imprezach w kolejnych latach i będą to spotkania z korzyścią dla uczniów.
Drugą szkołą, która wzięła udział w projekcie jest SP w Podmoklach Małych. Budynek szkoły jest niewielki, jednak istniejące korytarze umożliwiają całoroczną pracę w zakresie BRD. Można więc realizować zadania teoretyczne w pełnym zakresie, jak i praktyczne w ograniczonym zakresie. Szkoła posiada teren, który można wykorzystać na miasteczko ruchu drogowego. Drużyny SP w Podmoklach od  pięciu lat reprezentują szkołę w Konkursie W Europie jeździmy bezpiecznie uzyskując bardzo dobre wyniki. Na zakończenie projektu każda ze szkół wzbogaciła się o nowy rower Wigry przeznaczony do ćwiczeń i inne pomoce dydaktyczne. Zdjęcia z projektu można obejrzeć w poniższych galeriach: BABIMOST i PODMOKLE MAŁE

18 grudzień 2015 - W Europie jeździmy bezpiecznie – dwa pierwsze rejony za nami
W soboty 5 i 12 grudnia w szkołach w Tomaszowie i w Baczynie odbyły się pierwsze eliminacje rejonowe XIII edycji naszego Konkursu BRD W Europie jeździmy bezpiecznie. Udział wzięło 28 drużyn. Wyniki poszczególnych drużyn przedstawiliśmy w tabeli:
 
Szkoła
Razem
Tomaszowo
76
Lipki Wielkie
74
Miodnica
74
Białków
73
Baczyna
65
Stare Kurowo
65
Żagań nr 5
63
Dobiegniew
62
Golice
59
Lubiszyn
58
Słońsk
55
Nowe Kurowo
53
Siecieborzyce
53
Nowe Czaple
51
Trzciel
50
Trzebicz
49
Tuplice
47
Drezdenko nr 3
45
Żagań nr 3
45
Żarki Wielkie
43
Lipinki Łużyckie
43
Drezdenko nr 1
42
Żary nr 1
39
Ulim
38
Żagań nr 4
38
Niwica
34
Kołczyn
29
Długie (dwie osoby w drużynie)
27
 
Szkoły w Tomaszowie i Lipkach Wielkich uzyskując pierwsze miejsca już zapewniły sobie udział w finale. Gratulujemy. Które szkoły z dotychczasowych eliminacji dostaną się do finału będzie zależało od wyników jakie uzyskają drużyny na kolejnych rejonach. Dwa kolejne rejony odbędą się po feriach zimowych. Zapraszamy do śledzenia strony, gdzie będziemy na bieżąco uzupełniać powstający ranking.
Warto dodać, że w Tomaszowie jeden z uczniów zdobył maksymalną do uzyskania liczbę punków zarówno z testu, jak i z zadania praktycznego. Gratulujemy. Jest nim Miłosz Symonowicz uczeń klasy piątej w SP nr 5 w Żaganiu. Opiekunem jest Pani Renata Posch.
Warto wspierać uczniów osiągających najlepsze wyniki, dlatego jak zaznaczył Pan Julian Szambelan – przedstawiciel Lubuskiego Kuratora Oświaty, Miłosz otrzyma wkrótce specjalny upominek ufundowany przez Kuratorium Oświaty. Dzisiaj już wiemy, że jest to czytnik e-booków. Gratulujemy. Sprzęt jest w drodze do Miłosza.
Cieszymy się, że Kuratorium Oświaty pozytywnie ocenia działania naszego Stowarzyszenia i pozostałych współorganizatorów i sponsorów, czego dowodem jest patronat nad Konkursem, obecność przedstawiciela na wszystkich imprezach oraz pomoc finansowa.
Zmagania uczestników prezentujemy w fotoreportażu: SP TOMASZOWO i SP BACZYNA 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020