DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPII półrocze 2014

 

1 lipiec 2014 - W 2013/14 obowiązywała organizacja OTBwRD przygotowana przez Kuratorium Oświaty

Być może do tej pory nie wszyscy nauczyciele o tym wiedzą, dlatego należy się im uzupełnienie informacji. Podjęte w naszym województwie działania były bardzo dobrze przemyślane i celowe. W rezultacie zostały osiągnięte zakładane cele, których nigdy nie osiągnęlibyśmy (podobnie jak nie było to możliwe w poprzednich latach), gdyby nie zostały wprowadzone przez LKO zmiany organizacyjne. Jak ważna jest to sprawa niech świadczy powszechnie znany fakt, że Polska w 2013 roku osiągnęła poziom 87 ofiar na 1 milion mieszkańców. Dla porównania w Danii było to 28 ofiar na 1 milion mieszkańców. Stan ten należy poprawić. Do poprawy nie wystarczy sam rozwój infrastruktury, kontroli ani ratownictwa, należy stawiać na rozwój edukacji. Nie można też biernie oczekiwać, że BRD samo się poprawi. Do poprawy każdy powinien się dołożyć. Skoro turniej jest organizowany, to niech przynosi pozytywne zmiany w BRD. A może to nastąpić tylko z pomocą jego właściwej organizacji. Więcej można przeczytać w załączniku. 

 

1 październik 2014 - W Europie jeździmy bezpiecznie – za nami eliminacje szkolne
Informujemy, że do Konkursu zgłosiło się 65 szkół podstawowych z całego województwa – 6048 dzieci.Serdecznie witamy SP w Międzylesiu – kolejną nową szkołę w Konkursie, życzymy powodzenia. Nie zawiedli stali uczestnicy: SP nr 1 w Lubsku, SP w Klenicy, SP w Nowym Kramsku, SP w Otyniu, SP w Tomaszowie – z tymi szkołami spotykamy się od początku, już dwunasty raz.
Za nami pierwszy etap – szkolny. Przez dziesięć kolejnych dni dzieci odpowiadały na codzienne pytania, poznawały swoich nauczycieli WK, tworzyły więzi w ramach tematyki BRD. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom.
Teraz jest czas na podsumowania, tworzenie drużyny, dokumentację. Przypominamy, że dokumentacja powinna dotrzeć do organizatora do 17 października. Mamy nadzieję, że wszystkie szkoły poradzą sobie i wezmą udział w etapie rejonowym. Planujemy dwa rejony w terminach: 22 i 29 listopada. Czekamy na zaproszenia od nauczycieli zainteresowanych organizacją rejonu w swojej szkole. Tabele z przydziałami do rejonów zostaną umieszczone na stronie po 17 października.

2 październik 2014 - Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów – edycja VII
Projekt, do  którego zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra. Projekt skierowany jest głównie do małych, lubuskich szkół podstawowych, które chcą osiągać lepsze wyniki w zakresie przygotowania młodych rowerzystów. Celem jest praktyczna pomoc i wskazanie potrzebującym pomocy nauczycielom skutecznych metod pracy z przyszłymi rowerzystami, także do udziału w turniejach BRD. Realizacja projektu przewidziana jest na poniedziałki od godz. 12:00 lub piątki od godz. 10:00 lub soboty od godz. 9:00 w okresie październik –listopad – grudzień.  Najlepszym dniem na realizację jest sobota. Miejscem realizacji będą dwie szkoły, które zostaną zakwalifikowane do projektu. Zgłoszenia do udziału w projekcie należy przesłać mailem na adres wopzgora@2com.pl . O zakwalifikowaniu szkoła zostanie poinformowana e-mailem. Na zakończenie realizacji projektu szkoły otrzymają nagrody – niespodzianki przydatne w pracy dydaktycznej. Więcej można przeczytać w załączniku. Zapraszamy.

6 listopad 2014 - W Europie jeździmy bezpiecznie
Zakończyliśmy prace związane z analizą dokumentacji szkolnych z przebiegu eliminacji szkolnych. Poniżej zamieszczamy zestawienie szkół awansujących do rejonów. W celu zapewnienia jeszcze lepszych wyników pracy nauczycieli przedstawiamy błędy najczęściej popełniane na etapie szkolnym i w dokumentacji: 1 – liczba uczniów biorących udział (wg listy) jest inna niż podana w protokole, 2 – są przypadki podawania większej liczby uczniów uczestniczących od liczby uczniów szkoły, 3 – zdarzają się jeszcze przypadki, gdy nauczyciele oznaczają błędną odpowiedź tak samo jak brak odpowiedzi - cyfrą „0”. Dokumentacja taka jest nieczytelna, ponieważ brak odpowiedzi, to nie to samo, co błąd. 
Są też błędy, które nie pozwalają przyjąć szkoły do etapu rejonowego: 1 - szkoła została zgłoszona do Konkursu, jednak nie otrzymaliśmy sprawozdania z eliminacji, 2 – bardzo mała, niezgodna z założeniami Konkursu aktywność uczniów wynikająca z niewłaściwej organizacji pracy nauczyciela.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy właściwie przygotowują uczniów do Konkursu, tym samym do BRD. Poniżej przedstawiamy listę szkół zakwalifikowanych do etapu rejonowego, na razie bez podziałów, ponieważ czekamy na zaproszenie.
 
Szkoła
Nr szkoły
2014/15
Baczyna
 
T
Białków
 
T
Bojadła
ZEd
T
Brody
 
T
Bytnica
 
T
Długie
 
T
Dobiegniew
 
T
Drezdenko
3
T
Drzonków
 
T
Golice
 
T
Górzyn
 
T
Jasień
 
T
Klenica
 
T
Leśniów W.
 
T
Lipki Wielkie
 
T
Lubsko
1
T
Lubsko
3
T
Międzylesie
 
T
Międzyrzecz
4
T
Miodnica
 
T
Niekarzyn
 
T
Nietkowice
 
T
Niwica
 
T
Nowe Czaple
 
T
Nowe Kramsko
 
T
Nowe Kurowo
 
T
Ołobok
 
T
Ośno Lubuskie
 
T
Otyń
 
T
Podmokle Małe
 
T
Sieniawa
 
T
Słońsk
 
T
Słubice
2
T
Smogóry
 
T
Stare Kurowo
 
T
Starosiedle
 
T
Strzegów
 
T
Szlichtyngowa
 
T
Templewo
 
T
Tomaszowo
 
T
Trzebicz
 
T
Trzebiechów
 
T
Wawrów
 
T
Wschowa
2
T
Zawada
 
T
Zielona Góra
8
T
Zielona Góra
17
T
Żagań
3
T
Żagań
4
T
Żagań
5
T
Żagań
7
T
Żarki Wielkie
 
T
Żary
8
T
 

29 październik 2014 - W Europie jeździmy bezpiecznie

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy wytrwale pracowali przy realizacji pierwszego etapu Konkursu. Trwa analiza nadesłanej przez szkoły dokumentacji z eliminacji szkolnych. W najbliższych dniach umieścimy na stronie informację o przydziałach szkół do eliminacji rejonowych. Proszę zaglądać na stronę. Chcemy oczywiście, żeby drużyny nie musiały pokonywać zbyt dużych odległości. W związku z tym planujemy organizację dwóch imprez w następujących terminach: 22 i 29 listopada. Wiemy już gdzie pojedziemy na jeden z rejonów. Będzie to ZS w Brodach. Dziękujemy Panu Robertowi Kochanowskiemu za zaproszenie. Jeszcze nigdy z imprezą w tej szkole nie byliśmy. Pozostaje jedynie uzgodnić termin i szczegóły. Czekamy natomiast na drugie zaproszenie. Warunki, jakie szkoła powinna spełniać są podane w głębi strony. W przypadku pytań proszę pisać lub dzwonić.

 

2 grudzień 2014 - W Europie jeździmy bezpiecznie – wyniki eliminacji rejonowych
W tym roku gościliśmy w SP w Dobiegniewie oraz w ZS w Brodach. Dziękujemy bardzo pani Marii Walczewskiej i panu Robertowi Kochanowskiemu – szkolnym koordynatorom oraz dyrekcjom obu szkół  za przyjęcie eliminacji. Dziękujemy wszystkim szkolnym koordynatorom – opiekunom drużyn za przeprowadzenie Konkursu w swojej szkole i przygotowanie dzieci do eliminacji rejonowych. Serdecznie dziękujemy współorganizatorom i sponsorom Konkursu, w tym szczególnie Kuratorium Oświaty za patronat, pomoc organizacyjną i finansową.  Galeria zdjęć: zawody rejonowe w Dobiegniewie i Brodach.
Korzystając z okazji przypominamy, że pierwszą szkołą, która zgłosiła się do naszego Konkursu była SP w Podmoklach Małych. Zapytaliśmy koordynatora, jaką nagrodę dla szkoły sobie życzy. W odpowiedzi usłyszeliśmy - rower. Tak się stanie. Przypominamy, że warto ustawić naszą stronę jako startową, pomoże to w kontakcie z nami.
Także w tej edycji postanowiliśmy awansować do finału więcej drużyn niż przewiduje Regulamin Konkursu. Uważamy bowiem, że ich punktacja niewiele odbiega od punktacji dziesięciorga najlepszych. Mamy nadzieję, że te dodatkowo awansowane drużyny pokażą już niedługo na finale, że warto było je awansować.
Analizę etapu rejonowego oraz kwalifikację przedstawiamy TUTAJ.
Przewidujemy, że finał odbędzie się 14 marca po feriach zimowych. Gdzie – poinformujemy, tymczasem czekamy na zaproszenia.

 


 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020