DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPII półrocze 2013

 
27 sierpień 2013 - Lubuski Konkurs BRD

Zwycięzcy X edycji - SP Lubsko nr 1 z koordynatorem Izabelą SidelnikPrzygotowaliśmy kolejną edycję naszego Turnieju. Mamy nadzieję na dużą, jeszcze większą aktywność szkół w tym roku. Czekamy z niecierpliwością na zgłoszenia stałych uczestników oraz szczególnie będziemy zadowoleni z udziału nowych szkół. Prosimy „bywalców” o rozpropagowanie Turnieju w swoim środowisku, przekazanie informacji koleżankom i kolegom. W dokumentacji turniejowej  uwzględniliśmy zgłoszone i uzasadnione uwagi dotyczące przebiegu. Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do XI edycji Turnieju.

5 wrzesień 2013 - Radio Zachód ma 60 lat!
Rok 2013 jest szczególnym rokiem dla rozgłośni radiowej Radio Zachód, jego pracowników i radiosłuchaczy. W tym roku mija 60 lat pracy tej rozgłośni. Jest więc okazja do podsumowań i planowania pracy na kolejne lata.
Wszyscy wiemy, że media mogą wypełniać bardzo dobrze swoją rolę społeczną, w tym w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego w tym miejscu chcemy podkreślić pozytywną rolę działań dla BRD realizowanych przez Pana Zbigniewa Roszczyka – redaktora motoryzacyjnego Radia Zachód. Wszyscy dostrzegamy szczególne, pozytywne cechy jego audycji. Warto je przypomnieć. Są to: aktualne informacje dla kierowców i pieszych, podpowiedzi specjalistów motoryzacyjnych, informacje o nieprzejezdności dróg, wywiady z organizatorami, zarządcami ruchu drogowego, policjantami dbającymi o bezpieczeństwo ruchu drogowego i wiele innych informacji pomocniczych i chętnie słuchanych przez radiosłuchaczy – użytkowników dróg.
Jednocześnie należy zauważyć, że audycje te pozbawione są informacji sensacyjnych tak charakterystycznych dla wielu innych mediów.
Z przyjemnością informujemy, że z okazji 60 lat Radia Zachód zaprosiliśmy Pana Redaktora Zbigniewa Roszczyka na posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia. Głównym tematem spotkania była rola mediów w działaniach poprawiających BRD na polskich drogach. Członkowie Zarządu zwracali szczególną uwagę na metodykę stosowaną przy podawaniu informacji przez media, w tym przez Pana Redaktora.
Na zakończenie spotkania znalazł się miły akcent - wiceprezes Jerzy Słoma podziękował za dotychczasową współpracę, co utrwalił nasz fotoreporter.
26 wrzesień 2013 - Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów – zapraszamy do IV edycji projektu
Do udziału w projekcie zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra.  Udział w projekcie dotyczy głównie małych (ale nie tylko) lubuskich szkół podstawowych, które chcą lepiej realizować zadania z zakresu BRD lub mają problemy z realizacją wychowania komunikacyjnego w zakresie przygotowania młodych rowerzystów. Bardzo wiele szkół w województwie potrzebuje pomocy w tym zakresie.
Celem projektu jest praktyczna pomoc i wskazanie potrzebującym pomocy nauczycielom skutecznych metod pracy z przyszłymi rowerzystami. W rezultacie podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i dorosłych. Wiedza i umiejętności przekazywane w projekcie pomogą także w skutecznym udziale w turniejach BRD, których celem powinna być poprawa BRD. Oczywiście wszystko musi być podparte zaangażowaniem nauczyciela i chęciami dzieci.
Zgodnie z przepisami oświatowymi każda szkoła podstawowa ma obowiązek powołania nauczyciela zajmującego się wychowaniem komunikacyjnym w szkole i odpowiedzialnego za przygotowanie uczniów do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym, także wydawania kart rowerowych. Proces wychowania i edukacji w tym zakresie dotyczy wszystkich dzieci w szkole, a nie tylko wybranych. Realizacja projektu może być bardzo pomocna w tych działaniach.
Miejscem realizacji będą szkoły, które zostaną zakwalifikowane do projektu. Zgłoszenia do udziału w projekcie należy przesłać niezwłocznie mailem na adres wopzgora@2com.pl . O zakwalifikowaniu szkoła zostanie poinformowana e-mailem.
Na zakończenie realizacji projektu szkoły otrzymają nagrody – niespodzianki przydatne w pracy dydaktycznej.
Zapraszamy nauczycieli do zgłaszania szkół do udziału w projekcie.
Mamy świadomość, że nasza strona WWW nie jest czytana przez wszystkich nauczycieli. Dlatego bardzo prosimy naszych czytelników o rozpropagowanie tej informacji w swoich środowiskach lokalnych, wśród znajomych nauczycieli, dyrektorów. Szczegóły organizacyjne można przeczytać w załączniku.
1 październik 2013 - Szkolenie nauczycieli Wychowania Komunikacyjnego
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra przygotowuje się do zorganizowania jednodniowego szkolenia nauczycieli szkół podstawowych dotyczącego zadań szkoły i nauczycieli Wychowania Komunikacyjnego w zakresie BRD. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się za pomocą e-maila przesłanego na adres pasek@zg.wordy.pl z podaniem podstawowych danych: imię i nazwisko, szkoła, telefon i adres e-mail do nauczyciela. Szczegóły, w tym termin szkolenia zostaną przesłane po ustaleniu grupy na adresy mailowe. Nauczycieli posiadających już doświadczenie, a także dyrektorów szkół prosimy o pomoc w nawiązaniu kontaktu z nauczycielami rozpoczynającymi pracę w tym zakresie. Szkolenie planowane jest w październiku.
10 październik 2013 - Konkurs "W Europie jeździmy bezpiecznie" - przed nami eliminacje rejonowe
Za nami eliminacje szkolne naszego Konkursu. Dziękujemy wszystkim nauczycielom – szkolnym koordynatorom za pracę włożoną w przeprowadzenie Konkursu w szkołach. Tymczasem czekamy na dokumentację z tego etapu. Termin nadsyłania do 21 października 2013 r. Przypominamy również o obowiązku przesłania jednej fotografii pokazującej jak wyglądała szkolna informacja kontaktowa dotycząca Konkursu. Pragniemy poinformować, że w tym roku do Konkursu pierwsza zgłosiła się SP Nowe Kramsko. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ świadczy o czytaniu właśnie naszej strony, na czym nam bardzo zależy. Postaramy się jak co roku nagrodzić szkołę za sprawność zgłaszania. Miło nam zauważyć, że do Konkursu zgłosiły się 72 szkoły z terenu całego województwa. Łączna liczba zgłoszonych dzieci przekroczyła 7 000 osób. Przy okazji zwracamy uwagę na ważne sprawy dotyczące Konkursu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dołączyły do nas nowe szkoły, które dotąd nie startowały w Konkursie. Są to: SP Buków, SP Mirostowice Dolne, SP Olbrachtów, SP Dąbrówka Wlkp. Witamy serdecznie i życzymy powodzenia.
Przypominamy, że nasz Konkurs organizujemy od 11 lat. I tu pragniemy zauważyć, że od początku w każdym roku spotykamy się z sześcioma szkołami. Są to: SP Klenica, SP Lubsko nr 1, SP Nowe Kramsko, SP Otyń, SP Tomaszowo, SP Zielona Góra nr 8.
Z przyjemnością odnotowujemy powrót po latach do Konkursu sześciu szkół: SP Boczów, SP Sieniawa Lub., SP Świebodzin nr 6, SP Wężyska, SP Wicina, SP Zabór.
Przed nami eliminacje rejonowe, które planujemy w dwóch lub trzech miejscach w listopadzie / grudniu w zależności od tego ile szkół przejdzie do etapu rejonowego. Tabela szkół zakwalifikowanych, miejsca, terminy, przydział pojawią się na stronie po 21.X.2013. Jak zwykle chcemy gościć w szkołach, które biorą udział. Dlatego czekamy na e-maile z zaproszeniem. Na stronie, w zakładce Turnieje-konkursy  W Europie przedstawiamy podstawowe warunki, jakie szkoła powinna spełniać.
27 październik 2013 - Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów
Pragniemy poinformować, że wybraliśmy szkoły do udziału w IV edycji projektu. Tym razem będą to SP w Brodach Sulechowskich oraz SP w Golicach. Bieżąca edycja jest realizowana z uwzględnieniem wniosków ewaluacyjnych, które pozwolą na uzyskiwanie jeszcze lepszych wyników. Kolejna edycja planowana jest w marcu / kwietniu 2014. W celu zgłoszenia zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej.
Z prawdziwą przyjemnością przyjęliśmy słowa wdzięczności pań – liderów WK szkół, w których wcześniej zrealizowaliśmy projekt. Taką ocenę realizacji projektu wyraziły panie na szkoleniu nauczycieli liderów WK, które odbyło się 25.10.2013 r. w WORD Zielona Góra. Miło nam poinformować, że panie są nauczycielami w SP w Żarkach Wielkich, Podmoklach Małych
3 listopad 2013 - Podsumowaliśmy eliminacje szkolne Konkursu „W Europie jeździmy bezpiecznie”
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym koordynatorom. To Wasza praca przyczynia się do poprawy BRD. Dziękujemy. Analiza przesłanych dokumentów pozwoliła na przygotowanie listy zakwalifikowanych szkół:
 
Szkoła
Nr szkoły
Szkoła
Nr szkoły
Baczyna
 
Siecieborzyce
 
Białków
 
Sieniawa
 
Bobrówko
 
Sława
 
Bojadła
ZEd
Słońsk
 
Brody
 
Smogóry
 
Bytnica
 
Stare Kurowo
 
Długie
 
Starosiedle
 
Dobiegniew
 
Szlichtyngowa
 
Drezdenko
1
Świebodzin
7
Drzonków
 
Tomaszowo
 
Golice
 
Trzebicz
 
Klenica
 
Trzebiechów
 
Lipki Wielkie
 
Tuplice
 
Lubięcin
 
Wawrów
 
Lubiszyn
 
Wężyska
 
Lubsko
1
Wicina
 
Lubsko
3
Wschowa
2
Międzyrzecz
4
Zawada
 
Miodnica
 
Zielona Góra
8
Niekarzyn
 
Zielona Góra
17
Niwica
 
Żagań
1
Nowe Czaple
 
Żagań
4
Nowe Kramsko
 
Żagań
5
Nowe Kurowo
 
Żagań
7
Ołobok
 
Żarki Wielkie
 
Ośno Lubuskie
 
Żary
2
Otyń
 
Żary
8
Podmokle Małe
 
 
 
 
Niestety, kilka szkół musieliśmy odrzucić z dalszego udziału. Główne błędy to:
·               Słabe zaangażowanie uczniów;
·               Dużo błędnych odpowiedzi uczniów;
·               Brak protokołów z działań szkolnych;
·               Prowadzenie Konkursu niezgodnie z regulaminem.
 
Poza tym zdarzają się jeszcze następujące „kwiatki”:
·               Nie wszyscy koordynatorzy podają rzeczywistą liczbę uczniów w szkole;
·               Zdarza się, że podana liczba uczniów biorących udział jest znacznie większa niż liczba uczniów w szkole;
·               Bywa, że w protokole nie ma liczby uczniów biorących udział;
·               Ten sam błąd zdarza się w zgłoszeniu;
·               W tabeli wyników błąd ucznia powinien być zapisany jako ”0”, natomiast brak udziału jako „- „ ;
·               Są nauczyciele, którzy rzadko zaglądają na naszą stronę i do poczty.
Cieszymy się, jeżeli udało się państwu zaangażować 100 % uczniów. Kilkoro nauczycieli osiągnęło taki wynik. Jest to na pewno trudne, ale jak widać możliwe. Dziękujemy za nadesłane fotografie, są analizowane.
 
Eliminacje rejonowe planujemy w dwóch szkołach w terminach 30.XI i 7.XII. Jedną ze szkół będzie SP w Słońsku. Miejsce drugiego rejonu podamy za kilka dni. Wówczas podamy też przydziały. Czekamy na zaproszenia.
10 grudzień 2013 - Wyniki eliminacji rejonowych Lubuskiego Konkursu BRD „W Europie jeździmy bezpiecznie”
W tym roku gościliśmy w ZS w Słońsku oraz w ZS w Otyniu. Dziękujemy bardzo pani Marioli Piecuch i panu Markowi Majewskiemu – szkolnym koordynatorom za przyjęcie eliminacji. To ich staraniem mogliśmy podziwiać w obu szkołach pięknie wykonane tablice informujące o Konkursie (patrz GALERIA ZDJĘĆ). Dziękujemy także dyrekcjom obu szkół, a także Urzędowi Gminy w Słońsku i sponsorom gminnym za bardzo istotne finansowe wsparcie eliminacji. Dziękujemy wszystkim szkolnym koordynatorom – opiekunom drużyn za przeprowadzenie Konkursu w swojej szkole i przygotowanie dzieci do eliminacji rejonowych.
Korzystając z okazji przypominamy, że pierwszą szkołą, która zgłosiła się do naszego Konkursu był ZE z Nowego Kramska. Postaraliśmy się o nagrodę dla szkoły. Tym razem jest to tablet. Przypominamy, że warto ustawić naszą stronę jako startową, pomoże to w kontakcie z nami.
Wracając do przebiegu eliminacji rejonowych informujemy, że z przyjemnością odnotowaliśmy bezkonkurencyjny występ drużyny pana Roberta Szymańskiego z Wawrowa, która w pięknym stylu pokonała rywali za pomocą bezbłędnego przejazdu zawodników na torze. Szkoda, że odbyło się to bez tak potrzebnego aplauzu zawodników konkurencji, którzy w tym czasie w większości byli już na obiedzie. Był to niewątpliwie błąd organizacyjny, za który przepraszamy i obiecujemy, że w przyszłości nie dopuścimy do jego powtórzenia.
Warto zauważyć tych, którzy bezbłędnie rozwiązali test, co niniejszym czynimy:
 
Szkoła
Opiekun
Uczeń
klasa
Drzonków
Sylwia Nawrocka
Jakub Krzywniak
Kl. 5
Golice
Elżbieta Mierzejewska
Michał Krawczyk
Kl. 4
Klenica
Mariola Sowińska
Dawid Cedzidło
Kl. 5
Lubsko nr 1
Izabela Sidelnik
Jakub Kret
Kl. 6
Żagań nr 7
Jolanta Kowalczuk
Patrycja Woźniak
Kl. 6
Lipki Wielkie Krzysztof Celejewski Mikołaj Śliwiak Kl. 6
 
Tutaj przedstawiamy informację dotyczącą wyników końcowych eliminacji. Także w tej edycji postanowiliśmy awansować do finału więcej drużyn niż przewiduje Regulamin Konkursu. Uważamy bowiem, że ich punktacja niewiele odbiega od punktacji dziesięciorga najlepszych. Mamy nadzieję, że te dodatkowo awansowane drużyny pokażą już niedługo na finale, że warto było je awansować. Kolorem niebieskim zaznaczyliśmy drużyny awansujące do finału lubuskiego, natomiast kolorem czerwonym szkoły, które nie dojechały.
Ze smutkiem odnotowaliśmy brak w Konkursie kilku drużyn, które wcześniej objęte były projektem o nazwie: Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów.
Z przykrością informujemy, że jesteśmy przeciwni opuszczaniu imprezy przez drużynę kilkanaście minut przed jej zakończeniem. Szanujmy wszystkich uczestników. Wyjście przed końcem na pewno nie pomoże tym nauczycielom w uzyskaniu szacunku własnych uczniów, nie pomoże też w poprawieniu własnych wyników.
Przewidujemy, że finał odbędzie się w lutym / marcu po feriach zimowych. Gdzie – poinformujemy, czekamy na zaproszenia.
18 grudzień 2013 - Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów – za nami IV edycja
Zakończyliśmy kolejną edycję projektu realizowanego przez Stowarzyszenie razem z WORD Zielona Góra. Razem mamy za sobą już 11 szkół objętych projektem.W wyniku ewaluowania projektu w jego czwartej edycji znalazły się dwie szkoły.  Tym razem gościliśmy w niewielkich szkołach: w Brodach Sulechowskich i w Golicach. Małe szkoły, ale wielcy duchem i ambicją nauczyciele oraz uczniowie. Mamy nadzieję na ich wielkie osiągnięcia w przyszłości, a przede wszystkim na ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wędrując z projektem po województwie dostrzegamy, że praktycznie w każdej szkole są warunki do realizacji zadań w ramach przygotowań do udziału w ruchu drogowym. Stwierdzamy, że wszędzie są warunki do realizacji zadań z zakresu miasteczka ruchu drogowego. Dołączamy kilka fotografii z realizacji projektu, w tym z realizacji MRD w nietypowym terenie. Zachęcamy do takich realizacji, to ma sens. Kolejna - V edycja projektu już od lutego, informacje pojawią się na naszej stronie w styczniu. Zapraszamy.   <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>


 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020