DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPII półrocze 2009

4 wrzesień 2009 - Lubuski Konkurs BRD "W Europie jeździmy bezpiecznie"

Przygotowaliśmy kolejną edycję naszego Turnieju. Mamy nadzieję na dużą, jeszcze większą aktywność szkół w tym roku. Czekamy z niecierpliwością na zgłoszenia stałych uczestników oraz szczególnie będziemy zadowoleni z udziału nowych szkół. Prosimy „bywalców” o rozpropagowanie Turnieju w swoim środowisku. W dokumentacji turniejowej  uwzględniliśmy zgłoszone i uzasadnione uwagi dotyczące przebiegu. Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do VII edycji Turnieju. Kilka fotek umieściliśmy w celu przypomnienia nagród wygranych przez najlepszych w VI edycji w roku szkolnym 2008/2009.

     

7 wrzesień 2009 - Zapraszamy do udziału w VII edycji Konkursu „W Europie jeździmy bezpiecznie”
Miło nam poinformować, że już zgłosiło się do Konkursu 7 szkół.  Jako pierwsza zameldowała się Szkoła Podstawowa nr 3 w Żaganiu, której koordynatorem jest Anna Krych. Prosimy o propagowanie naszej imprezy wśród zaprzyjaźnionych szkół, nauczycieli. TUTAJ zamieszczamy tabelę zgłoszeń, która będzie aktualizowana.

29 wrzesień 2009 - "W Europie jeździmy bezpiecznie"
Miło nam poinformować, że do kolejnej edycji naszego turnieju zgłosiło się 60 szkół z całego województwa. Nauczyciele zadeklarowali udział 6,9 tys. dzieci. Cieszymy się bardzo z tak pokaźnego obłożenia turnieju. Miło nam powitać w gronie uczestników szkoły, które dotąd nie próbowały swoich sił w turnieju W Europie jeździmy bezpiecznie. A są to SP: Budachów, Dabrówka Wielkopolska, Gorzów nr 9, Jabłonów, Kunowice, Strzegów, Szczawno. Szczególnie serdecznie witamy uczestników, którzy są z nami od samego początku. Witamy ich siódmy raz. Są to SP: Dobiegniew, Klenica, Lubsko nr 1, Międzyrzecz nr 4, Nowe Kramsko, Otyń, Radęcin, Tomaszowo, Zielona Góra nr 8, Żagań nr 3.

2 październik 2009 - Międzyszkolny konkurs na kącik wychowania komunikacyjnego
W roku szkolnym 2009/2010 nasze Stowarzyszenie zaprasza szkoły podstawowe woj. lubuskiego do udziału w konkursie: „Kącik wychowania komunikacyjnego”. Dla najlepszych szkół Organizator przewiduje cenne nagrody. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami udziału w konkursie.

31 październik 2009 - Przygotowujemy się do eliminacji rejonowych Turnieju „W Europie jeździmy bezpiecznie”
Za nami eliminacje szkolne przeprowadzone przez koordynatorów w macierzystych placówkach. Dziękujemy za zaangażowanie. To dzięki Waszej pracy w działania zaangażowana została większość dzieci Waszej szkoły. Przypominamy, że celem Turnieju jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkich uczniów szkoły. W tabeli podajemy spis szkół zakwalifikowanych do kolejnego etapu. Tabela zawiera spis szkół, które dostarczyły dokumentację zgodnie z wymogami. Kolorem czerwonym zaznaczone są szkoły, które nie mogą awansować na zawody rejonowe z uwagi na zbyt małe zaangażowanie dzieci. Ciekawostką w tym roku jest to, że pojawiło się kilka szkół, w których wszyscy członkowie drużyny odpowiedzieli poprawnie na każde pytanie uzyskując 100% wynik. Życzymy takich wyników na kolejnych etapach, które planujemy przeprowadzić w dwóch rejonach w dniach: 28 listopada i 5 grudnia. Prosimy koordynatorów, którzy chcą przyjąć zawody w swojej szkole o informację mailem. Oto wymagania, które w tym celu szkoła powinna spełniać.

13 listopad 2009 - „W Europie jeździmy bezpiecznie” eliminacje rejonowe
Mamy już ustalone miejsca organizacji obu rejonów. Tymczasem dziękujemy wszystkim koordynatorom, którzy nadesłali zaproszenia do swojej szkoły. Zawody odbędą się 28 listopada w Szkole Podstawowej w Nowych Czaplach oraz 5 grudnia w Szkole Podstawowej w Baczynie. Początek eliminacji o godz. 10:00. W tabeli kolorem czarnym zaznaczone są szkoły, z którymi spotkamy się w Nowych Czaplach (26), natomiast kolorem czerwonym te, które zapraszamy do Baczyny (16). W celu łatwego dojazdu do Baczyny informujemy, że można tam dojechać od południa jadąc zachodnią obwodnicą Gorzowa. Z obwodnicy zjeżdżamy „ślimakiem” na drogę nr 130 w kierunku na Barnówko, Dębno. Dalej jedziemy 3 km do Baczyny. Po lewej będzie piękny, zabytkowy kościół. Jadąc dalej po 100 m za Chatą Polską (po prawej) skręcamy w prawo – do szkoły (po prawej) zostało nam 200 – 300 m. Informujemy, że z uwagi na różne liczby szkół na zawodach, istnieje możliwość zmiany miejsca z Nowych Czapli na Baczynę. Nie odwrotnie. Jeżeli ktoś tak zdecyduje, to proszę przesłać mailem informację w terminie do 20.11.2009 godz. 12:00. W przypadku rezygnacji z udziału w eliminacjach, prosimy koordynatorów o poinformowanie nas o tym także w tym terminie.

2 grudzień 2009 - Będzie łatwiej nauczycielom wychowania komunikacyjnego
Miło nam poinformować, że w naszym województwie powstał film dydaktyczny „Najmłodsi na drodze”. Film przeznaczony jest do wykorzystania w procesie przygotowania najmłodszych (klasy I-III) do ruchu pieszych. Autorem, pomysłodawcą, scenarzystą, reżyserem, operatorem kamery, realizatorem jest Arkadiusz Sowiński – policjant ruchu drogowego w WRD KWP w Gorzowie Wlkp. Aktorami – dwaj bracia bliźniacy Błażej i Patryk Muszkietowie – uczniowie Szkoły Podstawowej w Klenicy. Już wkrótce film na płycie DVD dotrze do wszystkich szkół podstawowych województwa. Film powstał staraniem Lubuskiej Rady BRD. Natomiast sfinansowany został ze środków WORD Zielona Góra i WORD Gorzów Wlkp.

9 grudzień 2009 - Wyniki eliminacji rejonowych VII edycji turnieju „W Europie Jeździmy Bezpiecznie”
Zakończyliśmy eliminacje rejonowe naszego turnieju. Przypominamy, że miło nam było gościć w SP w Nowych Czaplach oraz w SP w Baczynie. Ponieważ z każdego takiego spotkania wynosimy pozytywne wnioski i spostrzeżenia, warto przypomnieć piękny transparent zapraszający na eliminacje (Nowe Czaple) oraz ufundowanie przez szkołę (Baczyna) nagród indywidualnych dla dzieci najlepszych w teście i na torze przeszkód. Dziękujemy. Informacje o wynikach i szkołach zakwalifikowanych do finału umieściliśmy w głębi strony. Kolorem zielonym zaznaczyliśmy szkoły awansujące w regulaminowej dziesiątce. Tradycyjnie na finał zaprosimy szkoły, których bilans punktów minimalnie odbiega od wyników z dziesiątki (zaznaczone kolorem czerwonym) - w sumie do finału awansowało 15 drużyn! Finał planowany jest w dniu 27 lutego 2010 r. Dokąd pojedziemy? Czekamy na zaproszenia. Wkrótce na stronie dodamy informacje uzupełniające statystykę odpowiedzi na zadane w teście pytania. Gratulujemy awansującym. Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom za wkład pracy w przygotowanie dzieci do udziału w turnieju.
 
     

  
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020