DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPI półrocze 2009

22 styczeń 2009 - Finał „W Europie jeździmy bezpiecznie”
Ustalony został termin przeprowadzenia finału naszego Turnieju. Impreza odbędzie się w sobotę 14 marca od godz. 10:00. Termin został ustalony z opóźnieniem w stosunku do planu z przyczyn od nas niezależnych (termin ferii zimowych w naszym województwie, kolizje z terminami innych konkursów oświatowych, terminy związane z decyzjami sponsorów w sprawie wsparcia finansowego). Mamy nadzieję, że zaproponowany termin spotka się z akceptacją wszystkich uczestników finału. Koleżanki i koledzy koordynatorzy – oczekujemy na zaproszenia szkół do organizacji finału w Waszej szkole. Warunki organizacji są znane. Czekamy na propozycje.

2 marzec 2009 - Szykuje sie ułatwienie i pomoc w pracy nauczycieli wychowania komunikacyjnego
Miło nam poinformować, że Kuratorium Oświaty przygotowuje ankietę skierowaną do nauczycieli SP i GIM (choć nie tylko) zajmujących się WK. Uzyskane tą drogą informacje pozwolą na poprawienie warunków i wprowadzenie zmian mających na celu sprawniejsze działania w szkołach, tym samym osiągnięcie lepszych wyników przez szkoły (uczniów). W rezultacie powinna zmniejszyć się ilość wypadków drogowych i ofiar. Zapraszamy do przesyłania pytań, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w ankiecie. Każde pytanie ma sens. Propozycje pytań (prosimy o zapisywanie w WORD Office 2003, a nie 2007) do ankiety można przesyłać e-mailem na nasz adres wopzgora@2com.pl . Przekażcie temat znajomym. Dziękujemy.

 
2 marzec 2009 - UWAGA! Zmiana terminu finału „W Europie jeździmy bezpiecznie”
Dzisiaj w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy z Warszawy niezwykle miłą wiadomość, że nasz Konkurs otrzymał nagrodę specjalną w Ogólnopolskim Konkursie Inicjatyw „ORLEN. Bezpieczne drogi” przyznaną przez Kapitułę, w której zasiada m.in. Krzysztof Hołowczyc. W związku z powyższym niezbędna jest nasza obecność na uroczystej Gali Bezpieczeństwa, która odbędzie się 13 marca w godzinach wieczornych w Warszawie. Stąd też prosimy o wyrozumiałość, gdyż z w/w przyczyny nie jesteśmy w stanie przeprowadzić Konkursu w planowanym terminie. 
To niezwykłe wyróżnienie zawdzięczamy Wam wszystkim, którzy są z nami od początku. DZIĘKUJEMY!
Finał Turnieju odbędzie się 21 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu o godz. 10:00.

 

6 marzec 2009 - Są laureaci konkursu na Konspekt Ratowniczy
Przy okazji kolejnego posiedzenia Lubuskiej Rady BRD pojawiła się znakomita okazja do podsumowania Lubuskiego Konkursu na Konspekt Ratowniczy zorganizowanego przez nasze Stowarzyszenie. Laureatami zostały następujące osoby: Aldona Twaróg SP nr 8 w Zielonej Górze, Maria Walczewska SP w Dobiegniewie, Anna Krych SP nr 3 w Żaganiu, Krystyna Maj SP 8 w Żarach. Docenionym paniom podziękowania i upominki wręczył Marszałek Województwa Lubuskiego -  Marcin Jabłoński. Upominki ufundował WORD Zielona Góra. Dziękujemy. W głębi strony umieściliśmy najlepsze konspekty do wykorzystania w pracy.
 
     

 
22 marzec 2009 - Finał VI edycji Wojewódzkiego Konkursu „W Europie jeździmy bezpiecznie”
Za nami kolejny rok zmagań z zadaniami turniejowymi. Tym razem na finale gościliśmy w SP nr 4 w Międzyrzeczu. Najlepsi okazali się uczniowie reprezentujący SP w Nowym Kramsku (op. Mirosław Malinowski), drugie miejsce zajęła SP nr 18 w Zielonej Górze (op. Krzysztof Pyrka), trzecie przypadło SP w Tomaszowie (op. Mariusz Krugły). Gratulujemy wszystkim, którzy dotarli do finału, to wielki honor. Na wszystkich czekały nagrody – niespodzianki. Szczegółowe wyniki finału prezentujemy w głębi strony.
 
     
 
22 kwiecień 2009 - Eliminacje wojewódzkie Turnieju Motoryzacyjnego
W sobotę 18 kwietnia staraniem WORD Zielona Góra odbyły się eliminacje do Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa. Na zawody zgłosiło się sześć drużyn. Najlepszą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze, której opiekunem jest Pan Robert Szpojda. Gratulujemy. Czy warto było? Dla najlepszej drużyny sponsorzy przeznaczyli sprzęt GPS. Przed drużyną występ na zawodach centralnych w Żarnowcu.
 
     
 
6 maj 2009 - Wybierz się do Skansenu w Ochli obejrzeć wycinanki
Masz trochę czasu – wybierz się do skansenu obejrzeć przepiękne wycinanki Leokadii Kwaśnik. Wystawa potrwa do 19 czerwca. Wycinanka to coś, co wspaniale zajmuje czas, co można zaszczepić swoim uczniom, pięknie zorganizować im popołudniowy czas. Może w Twojej szkole potrzebne są właśnie takie zajęcia. Pani Leokadia bardzo chętnie pomoże je zorganizować. My pomożemy w kontakcie.
 

      

 
18 maj 2009 - Finał wojewódzki OTBwRD
W bardzo sympatycznej atmosferze wytworzonej przez wschowski samorząd powiatowy, miejski i szczególnie oświatę odbyły się 15-16 maja zawody finałowe dla szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa. Najlepsze okazały się drużyny z południowej części województwa. Pierwsze miejsca zdobyły drużyny - SP w Nowym Kramsku – opiekun Mirosław Malinowski, GIM w Czarnowicach – opiekun Jarosław Winkowski. Gratulujemy. Jeżeli ktoś śledzi wyniki z lat (np. na naszej stronie), to ma orientację, że nie jest to pierwszy sukces tych nauczycieli. Z pobieżnej analizy wyników ze Wschowy widać, że w województwie dominują szkoły z południa obejmowane jeszcze kilka lat temu tzw. półfinałami nastawionymi na promowanie najlepszych drużyn. Powinniśmy wrócić do dobrze zorganizowanych półfinałów – w celu dobrego przygotowania dzieci dla ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szkoda, że na finale nie może pojawić się wiele mocnych drużyn, których blokuje źle sformułowany regulamin.
 
     
 
26 maj 2009 - Zapraszamy do obejrzenia wystawy obrazów Leopolda Kolbiarza
Z przyjemnością informujemy, że 24 maja odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych Leopolda Kolbiarza - naszego wyjątkowo uzdolnionego kolegi ze Stowarzyszenia. Tym razem gospodarzem wystawy jest Muzeum w Drzonowie. Zatem zapraszamy do odwiedzenia tej przepięknej wystawy. Przy okazji warto obejrzeć zasoby Muzeum. Zaplanuj sobie wycieczkę – warto.
 
     


 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020