DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPI półrocze 2008

7 styczeń 2008 - Przekaż 1% podatku naszemu Stowarzyszeniu
Rozpoczął się 2008 rok, a z nim zmieniły się zasady przekazywania 1% podatku od osób fizycznych na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Obecnie wystarczy w swoim sprawozdaniu PIT za rok miniony wskazać odbiorcę tych środków. My serdecznie zapraszamy do przekazywania środków naszemu Stowarzyszeniu na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży – nr KRS 0000037116, za co serdecznie dziękujemy. Uzyskane tą drogą fundusze wykorzystamy do zakupu materiałów potrzebnych na zajęciach profilaktycznych dla dzieci potrzebujących pomocy.

 
16 styczeń 2008 - Policja przygotowała nowy turniej

Szykuje się duża frajda dla gimnazjalistów i młodzieży starszej. Policja przygotowała propozycję konkursu pt. Profilaktyka bezpieczeństwa ruchu drogowego widziana oczami młodzieży. Konkurs przewiduje np. wykonanie filmu związanego z podaną w regulaminie tematyką. Na pewno wielu filmowców amatorów posiada sprzęt i chętnie weźmie udział w konkursie. Więcej w regulaminie.


 
29 styczeń 2008 - Finał W Europie jeździmy bezpiecznie
Uprzejmie informujemy zainteresowanych, że Finał V edycji Turnieju BwRD „W Europie jeździmy bezpiecznie” odbędzie się dnia 22 lutego 2008 r. w Szkole Podstawowej w Nowym Kramsku. Początek o godzinie 10:00. Na zawody zapraszamy również wszystkich zainteresowanych widzów. W trakcie będą montowane nieodpłatnie odblaski do rowerów oraz znakowane rowery.
 
     

 
9 luty 2008 - Kącik Wychowania Komunikacyjnego

Otwieramy kolejną – trzecią edycję turnieju. Jest to doskonała okazja dla wszystkich nauczycieli, żeby bez inwestowania specjalnych środków zdobyć pomoce dydaktyczne dla swoich szkół. Do udziału zapraszamy wszystkie lubuskie szkoły (podstawowe, gimnazjalne ponadgimnazjalne oraz inne jednostki oświatowe). Wystarczy do 22 lutego wysłać zgłoszenie, najlepiej e-mailem na adres wopzgora@2com.pl  Na pewno przyda Ci się więcej informacji – kliknij TUTAJ

     


 
25 luty 2008 - Finał „W Europie Jeździmy Bezpiecznie”
Za nami już kolejny finał Lubuskiego Turnieju BwRD W Europie Jeździmy Bezpiecznie. Zawody odbyły się w piątek 22 lutego w Szkole Podstawowej w Nowym Kramsku. Tu możesz obejrzeć wyniki.
Ponieważ była to już piąta edycja, można powiedzieć – mały jubileusz turniejowy, pojawiła się okazja do zauważenia pięknych dokonań aż siedmiu nauczycieli, którzy dzięki swojej pracy od początku Turnieju każdego roku byli w finale. Są to nauczyciele: Mirosław Augustyniak, Magdalena Duda, Mariusz Krugły, Mirosław Malinowski, Izabela Sidelnik, Mariola Sowińska, Maria Walczewska. Stosowne podziękowania wręczył obecny na imprezie Wicekurator Ferdynand Sańko. Gratulujemy.
 
     

 
9 kwiecień 2008 - Czy Twój rower jest bezpieczny?
Każdy rowerzysta poruszający się po drodze wie, jak ważne jest jego oświetlenie. Znają ten problem także kierowcy, dla których prawdziwą zmorą są nieoświetleni rowerzyści. Nasze Stowarzyszenie kontynuuje nieodpłatny montaż odblasków do rowerów. Tym razem zapraszamy w piątek 11 kwietnia w godzinach 10–12 do naszej siedziby w Zielonej Górze przy ul. Wyszyńskiego 17c.
 
     

 
2 maj 2008 - Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w oddziale przedszkolnym SP 8 w Zielonej Górze
Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży jest honorowym patronatem drugiej już edycji konkursu brd w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze. Odbył się on 30 kwietnia i był podsumowaniem prowadzonych zajęć z tego zakresu w roku szkolnym 2007/2008. Konkurs obejmował: sprawdzenie wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawdzenie teoretycznej wiedzy w praktyce - udzielanie pierwszej pomocy. Dzieci odpowiadały na pytania obejmujące podstawowe zasady ruchu drogowego, wykazywały się znajomością znaków drogowych i uczestniczyły w pokazie prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Drugim etapem konkursu była znajomość opatrywania ran i bandażowania. Dzieci zostały podzielone na grupę ratowników i poszkodowanych (grupy zamieniały się rolami). Wszyscy wykazali celującą wiedzę teoretyczną, którą umieli zastosować w praktyce.
 
     

 
7 maj 2008 - Nowy wzór treści projektu
Wszystkich zainteresowanych uprzejmie informujemy, że Zarząd naszego Stowarzyszenia wprowadził nowy wzór treści wniosku projektowego. Mamy nadzieję, że zainteresowanym będzie łatwiej przygotować projekt. Nowy wzór obowiązuje od 1 maja tego roku.

 
12 maj 2008 - 10 lat WORD w Zielonej Górze – Dzień Otwartych Drzwi
Informujemy, że współpracujący z nami od wielu lat, także nasz wieloletni sponsor  - zielonogórski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego istnieje już 10 lat. Z tej okazji w sobotę 31 maja WORD organizuje dla wszystkich zainteresowanych Dzień Otwartych Drzwi. Impreza dla dzieci, młodzieży, dorosłych odbędzie się od godz. 10:30 i trwać będzie do godzin popołudniowych. W programie wiele atrakcji dla wszystkich gości. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w organizowanym z tej okazji Wielkim Konkursie BRD. Polegał będzie na odpowiedzi na pytania cyklicznie się pojawiające w Gazecie Lubuskiej. Pierwsze pytania pojawią się we wtorek 13 maja, kolejne 20, 27 maja. Dla osób, które nie będą miały dostępu do GL jest wyjście - będzie można pobrać kupony z pytaniami ze strony internetowej www.zgora.wordy.pl lub na naszej stronie - kliknij TUTAJ. W sobotę 31 maja wszystkie poprawnie wypełnione kupony wezmą udział w losowaniu nagród. Zapraszamy na imprezę i losowanie. Można będzie wygrać rower i wiele innych, cennych nagród.

 
31 maj 2008 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Miejskim Przedszkolu nr 20
Już po raz trzeci Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży sponsorowało pożegnalne spotkanie 6–latków kończącymi w tym roku edukację przedszkolną w Miejskim Przedszkolu nr 20 w Zielonej Górze. Zerówka uczęszczała przez cały rok szkolny na dodatkowe zajęcia organizowane przez Centrum Wychowania Komunikacyjnego i Politechnicznego, gdzie miały możliwość edukacji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, plastyki i informatyki. Dzieci zaprezentowały część artystyczną – „Pożegnamy przedszkole - pokłonimy się szkole”. Były również pamiątkowe podziękowania i upominki, które m.in. ufundowało nasze Stowarzyszenie.
 
     

 
2 czerwiec 2008 - Byłem na imprezie w WORD, naprawdę warto było przyjść!
Zachęcaliśmy do wzięcia udziału w przygotowanych przez oba lubuskie WORD-y imprezach z okazji. Każdy znalazł coś dla siebie. Były pokazy sprawności psów policyjnych, podsumowanie konkursu BRD dla dzieci – każde dziecko wyszło z nagrodą, konkursowe jazdy sprawnościowe na rowerach, sprawdzenie się na trasie egzaminacyjnej na kat. B, jazdy sprawnościowe na „trolejach”, zainteresowani skorzystali z pomocy specjalisty mechanoskopii, była możliwość zasiąść na fotelach najnowszych modeli samochodów. Swój sprzęt prezentowali policjanci, strażacy i ratownicy. Na zakończenie WORD odwiedziła wspaniała grupa motocyklistów, widzowie mogli obejrzeć wspaniały pokaz w wykonaniu wirtuoza dwóch kółek (zobacz więcej zdjęć).
 
     

 
20 czerwiec 2008 - Podsumowanie konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w oddziale przedszkolnym SP 8
19 czerwca w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze odbyło się podsumowanie II edycji Konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs obejmował: sprawdzenie wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawdzenie teoretycznej wiedzy w praktyce - udzielanie pierwszej pomocy. Wszyscy wykazali celującą wiedzę teoretyczną, którą umieją zastosować w praktyce. Honorowym patronem oraz sponsorem nagród było po raz kolejny nasze Stowarzyszenie. W jego imieniu nagrody dzieciom oraz podziękowania dla pomysłodawcy i wychowawcy klasy Aldonie Twaróg wręczyła przedstawicielka Stowarzyszenia i zarazem z-ca dyrektora szkoły pani Małgorzata Krystek. Sześciolatki otrzymały: programy dydaktyczno-multimedialne, kalendarze oraz smycze z logo Stowarzyszenia. 
 
     

 
21 czerwiec 2008 - Zakończenie zajęć koła informatycznego

W czwartek 19 czerwca zakończyliśmy uroczyście roczną pracę dzieci z koła informatycznego w Centrum Wychowania Komunikacyjnego i Politechnicznego w Zielonej Górze. Na spotkanie przyszli wszyscy uczestnicy wraz z rodzicami. Była okazja do swobodnych wypowiedzi i opinii. Rodzice bardzo ciepło się wyrażali o zajęciach. Spotkanie zakończyło się miłą niespodzianką. Dzieci otrzymały piękne kartki pocztówkowe z wydrukowanymi ich pracami plastycznymi. To ich pierwsze wydawnictwo w życiu, a dla niektórych już kolejne uzyskane dzięki naszym zajęciom. Zaczyna się ciekawie i bardzo wcześnie zwłaszcza, że większość uczestników koła informatycznego to sześciolatki! Wydanie pocztówek sponsorowało nasze Stowarzyszenie.

     
     
        
        
  


 
23 czerwiec 2008 - Żeby wakacje były bezpieczne

Wakacje już w pełni, pogoda każdego dnia dopisuje. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku i wspaniałych wakacyjnych wrażeń. Żeby wakacje były udane, muszą być bezpieczne. Załączamy kilka wskazówek jak być bezpiecznym na wakacjach. Ponieważ informacje dotyczą wszystkich, zapraszamy do zapoznania się dzieci, młodzież, także rodziców.


 


 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020