DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPII półrocze 2007

27 sierpień 2007 - Nasze Stowarzyszenie wspiera zajęcia wakacyjne
27 sierpnia odbyło się uroczyste podsumowanie prowadzonych zajęć wakacyjnych w zakresie edukacji informatycznej organizowanych przez Centrum Wychowania Komunikacyjnego i Politechnicznego w Zielonej Górze. Ich uczestnicy mieli możliwość poznania nowych technologii informacyjnych, poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie oraz bezpiecznego wykorzystania sieci w celu gromadzenia i wykorzystania wiedzy w praktyce. Dla najbardziej aktywnych uczniów Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży ufundowało pamiątkowe dyplomy oraz przenośne pamięci USB. Nagrody wręczył prezes Stowarzyszenia p. Marek Pasek wraz z prowadzącym zajęcia p. Jarkiem.
 
     
     
                      

31 sierpień 2007 - W Europie jeździmy bezpiecznie

Przygotowaliśmy kolejną edycję naszego Turnieju. Mamy nadzieję na dużą, jeszcze większą aktywność szkół w tym roku. Czekamy z niecierpliwością na zgłoszenia stałych uczestników oraz szczególnie będziemy zadowoleni z udziału nowych szkół. Prosimy „bywalców” o rozpropagowanie Turnieju w swoim środowisku. W dokumentacji turniejowej (www.brd.zgora.pl/turnieje) uwzględniliśmy zgłoszone i uzasadnione uwagi dotyczące przebiegu. Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do V edycji Turnieju. Kilka fotek umieściliśmy w celu przypomnienia nagród wygranych przez najlepszych w IV edycji.

     

 
19 wrzesień 2007 - V edycja konkursu W Europie jeździmy bezpiecznie rozpoczęta!
Od poniedziałku trwa V edycja Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Zgłosiło się do niego już ponad 90 szkół podstawowych i nadal wpływają deklaracje. Jesteśmy bardzo zadowoleni tak dużą chęcią do jego przystąpienia. Część szkolna kończy się 28 września. Przypominamy o konieczności przesłania pełnej dokumentacji etapu szkolnego do 15 października. W najbliższy poniedziałek - druga część pytań. Powodzenia!

 
28 wrzesień 2007 - Lubuski konkurs na konspekt zajęć w zakresie udzielania pierwszej pomocy
Nasz Stowarzyszenie dostrzega potrzebę prowadzenia szkoleń dzieci w zakresie pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach. Pragnąc rozpowszechnić pozytywne wzorce ogłaszamy Konkurs na najlepszy konspekt zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Konkurs przeznaczony jest dla zainteresowanych nauczycieli realizujących tę problematykę w szkole podstawowej. Kliknij Regulamin, aby uzyskać do niego dostęp.

 
3 październik 2007 - Gdzie rejony turnieju W Europie jeździmy bezpiecznie?

Zakończyły się eliminacje szkolne turnieju. Mamy nadzieję, że wszystkie zgłoszone szkoły zrealizowały zadanie i dostaną się do etapu rejonowego. Tymczasem mamy już pierwsze zaproszenie na przeprowadzenie zawodów rejonowych. Zaprasza nas do Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu Pani koordynator Magdalena Duda. Dziękujemy.


 
8 październik 2007 - Zmierzamy do organizacji rejonów W Europie jeździmy bezpiecznie
Spływają do nas kolejne sprawozdania z organizacji eliminacji szkolnych. Uprzejmie prosimy przesyłać je na adres głównego organizatora. Jest nim nasze Stowarzyszenie. Prosimy także koordynatorów o wypełnianie w protokołach wszystkich miejsc przeznaczonych do uzupełnienia. Razem ze sprawozdaniami docierają do nas ze szkół kolejne zaproszenia do zorganizowania eliminacji rejonowych. Zapraszają nas nauczyciele do:
  •   SP nr 4 w Międzyrzeczu - koordynator Magdalena Duda
  •   SP nr 1 w Nowej Solikoordynator Beata Szczepaniak
  •   SP w Dobiegniewie - koordynator Maria Walczewska
  •   SP w Słońsku - koordynator Mariola Piecuch
  •   SP w Nowym Kramsku - koordynator Mirosław Malinowski.
Dziękujemy za aktywność i otwarcie na turniej. Oczywiście pamiętamy, że są nauczyciele, którzy zapraszają nas każdego roku. Jednak prosimy o wznowienie zaproszeń, ponieważ zdarza się, że aktualna sytuacja w szkole nie zawsze sprzyja organizacji imprezy.

 
21 październik 2007 - W Europie jeździmy bezpiecznie
Zakończyliśmy odbiór sprawozdań z organizacji eliminacji szkolnych. Listę szkół zakwalifikowanych podajemy w części Turnieje - konkursy/W Europie jeździmy...
Z wielką przykrością odnotowaliśmy znaczny wzrost ilości szkół, w których eliminacje zostały przeprowadzone niezgodnie z Regulaminem Turnieju. Przypominamy, że do rejonu kwalifikowane są szkoły, w których koordynatorzy potrafią zmobilizować większość dzieci z klas IV – VI. Celem naszego Turnieju nie jest sam udział szkół lecz wzrost bezpieczeństwa wszystkich dzieci szkoły w ruchu drogowym w wyniku udziału w Turnieju. Jest to wyraźnie określone w Regulaminie.
Razem ze sprawozdaniami docierają do nas ze szkół kolejne zaproszenia do zorganizowania eliminacji rejonowych. W związku z tym powiększyła się lista szkół, które chcą zorganizować rejon u siebie. Aktualnie zapraszają nas nauczyciele do:
·     SP nr 4 w Międzyrzeczu - koordynator Magdalena Duda
·     SP nr 1 w Nowej Solikoordynator Beata Szczepaniak
·     SP w Dobiegniewie - koordynator Maria Walczewska
·     SP w Słońsku - koordynator Mariola Piecuch
·     SP w Nowym Kramsku - koordynator Mirosław Malinowski
·     SP nr 15 w Gorzowie - koordynator Renata Stupińska
·     SP w Tomaszowie - koordynator Mariusz Krugły
Dziękujemy za zaproszenia. W najbliższym czasie podamy miejsca i terminy zawodów rejonowych. Planujemy je zorganizować w listopadzie.

 
29 październik 2007 - Miejskie zawody latawcowe
W niedzielę odbyły się kolejne zawody latawcowe zorganizowane przez CWKiP w Zielonej Górze przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. Na starcie stanęło 110 zawodników – dzieci i młodzież od przedszkola poprzez szkoły podstawowe do gimnazjalistów. Wraz z uczestnikami przybyli licznie rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo. Szacujemy, że na zawodach doskonale bawiło się około 500 osób. Przygotowane własnoręcznie obiekty latające jury oceniało w dwóch kategoriach:
·        latawce płaskie – 1 m-ce Kacper Puchacewicz, 2 m-ce Łukasz Tuczyński, 3 m-ce Błażej Garczyk
·        latawce skrzynkowe – 1 m-ce Daniel Kasperowicz, 2 m-ce Daniel Bartosik, 3 m-ce Mateusz Lubański
 
     
     

 
1 listopad 2007 - W Europie Jeździmy Bezpiecznie – ustalone zostały rejony
Dzięki aktywności naszych koordynatorów ustalone zostały miejsca, terminy i przydziały szkół do zawodów rejonowych. Zawody odbędą się 10 listopada w SP w Otyniu, 15 listopada w SP 15 w Gorzowie, 16 listopada w SP 1 w Lubsku. Przydział szkoły do rejonu znajdą Państwo w głębi strony. Zapraszamy na zawody. Jednocześnie dziękujemy pozostałym koordynatorom za zaproszenie do siebie.
Na zdjęciach przypominamy, że w ostatnim sezonie gościliśmy na zaproszenie koordynatorów w Ciecierzycach, Zawadzie, Złotniku oraz na finale w SP 7 w Żaganiu.
 
      

 
12 listopad 2007 - W Europie jeździmy bezpiecznie – rejon w Otyniu

Za nami są już pierwsze eliminacje rejonowe Turnieju. Odbyły się w Zespole Szkół w Otyniu. Dziękujemy Dyrektorowi – Panu Wiesławowi Szklarzowi oraz koordynatorowi - Pani Elżbiecie Marciniak. Najlepsza drużyna uzyskała 71 punktów i na pewno znajdzie się w finale. Tą drużyną jest zespół z Nowego Kramska przygotowywany przez Pana Mirosława Malinowskiego. Pozostałe wyniki drużyn umieściliśmy w głębi strony.

     
     
     


 
17 listopad 2007 - W Europie Jeździmy Bezpiecznie – rejon w Gorzowie Wlkp.
W czwartek kontynuowaliśmy działania rejonowe, tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 15 w Gorzowie. Dziękujemy Pani Renacie Stupińskiej - szkolnemu koordynatorowi turnieju. Najlepsza drużyna uzyskała 77 punktów. Jest to zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu. Opiekunem jest Pani Magdalena Duda.
 
     
     
     

 
19 listopad 2007 - W Europie Jeździmy Bezpiecznie – rejon w Lubsku
Za nami już kolejny turniejowy dzień. W Lubsku zakończyliśmy rozgrywki rejonowe do naszego turnieju. Do swojej szkoły zaprosiła nas Pani Izabela Sidelnik – koordynator w SP nr 1. Najlepsza w tej grupie okazała się drużyna z SP w Tomaszowie przygotowywana przez Pana Mariusza Krugłego. Pozostałe wyniki drużyn umieściliśmy jak zwykle w głębi strony. Tam też w najbliższym czasie zamieścimy statystykę odpowiedzi. Nauczycieli, którzy chcą poznać pytania z rejonu prosimy odpowiednią informację e-mailem. Dziękujemy koordynatorom, którzy podjęli się gościć nas u siebie na eliminacjach. Dziękujemy za doskonałe przygotowanie i miłą atmosferę. Nie wszyscy o tym wiedzą, dlatego informujemy, że także w tym roku wręczyliśmy rower dla szkoły, która pierwsza zgłosiła się do turnieju. Jest nią SP nr 7 w Żaganiu. Gratulujemy. Przed nami finał, który planujemy zorganizować w styczniu/lutym. Gdzie to będzie, jeszcze nie wiemy. Oczekujemy na zaproszenia od awansujących koordynatorów.
 
     
     
     

 
19 listopad 2007 - Konkurs techniczny

Uczestnicy rozgrywek rejonowych wiedzą już, że obok pytań dotyczących wychowania komunikacyjnego umieściliśmy w teście kilka pytań z techniki. Zrobiliśmy to po to, żeby zorientować się jaką wiedzą techniczną dysponują dzieci naszego województwa w obecnej sytuacji szkolnej tego przedmiotu. Zapewniamy, że wyniki odpowiedzi na te pytania nie były łączone z turniejem. W najbliższym czasie umieścimy na stronie statystykę z tego zakresu. Zapraszamy do czytania.

     


 
21 listopad 2007 - Konkurs techniczny – wyniki szczegółowe
Opracowaliśmy dane statystyczne odpowiedzi dzieci na pytania z techniki, które zadaliśmy na zawodach rejonowych Turnieju W Europie jeździmy bezpiecznie. Okazało się, że na 4 pytania prawidłowo odpowiedzieli następujący uczniowie:
 
Imię i nazwisko
Szkoła
Klasa
   Mariusz Kowalski
   Klenica
VI
   Anna Musiał
   Borów Wielki
V
   Piotr Gorzelny
   Niwica
VI
   Barbara Trybus
   Olszyniec
V
   Roksana Tukacz
   Tuplice
IV
   Klaudia Dawidowicz
   Bledzew
IV
   Dominika Potapko
   Lubsko 3
VI
   Anna Zduńczyk
   Słubice 1
V
   Arek Rzeżawski
   Mierków
V
   Magdalena Diduszko
   Mierków
VI
   Michał Apanowicz
   Smogóry
V
   Tomek Okulewicz
   Gorzów 4
V
   Kacper Chmielewski
   Świebodzin 7
V

Więcej informacji w głębi strony.

 
6 grudzień 2007 - Kiedy finał W Europie jeździmy bezpiecznie?

Przewidujemy, że finał Turnieju zorganizujemy po feriach zimowych (po 9 lutego). Miejsce jeszcze nie jest ustalone. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy z ewentualnymi gospodarzami.

     


 
17 grudzień 2007 - Połączenie jednostek oświatowych
Od dnia 1 stycznia 2008r. zaprzyjaźniona z nami jednostka oświatowa Centrum Wychowania Komunikacyjnego i Politechnicznego łączy się w zespół z Domem Harcerza. <<wiecej>>

 
27 grudzień 2007 - Konkurs na konspekt ratowniczy
Przypominamy, że zbliża się do końca termin nadsyłania własnych pomysłów związanych z treścią konspektu ratowniczego. Zostało tylko kilka dni, oczekujemy na materiały do 31 grudnia. Dziękujemy Państwu nauczycielom, którzy nadesłali swoje materiały. O wynikach prac Komisji będziemy informować.

 


 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020