DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPI półrocze 2007

5 lutego 2007 - Finał „W Europie jeździmy bezpiecznie”

W sobotę 3 lutego odbył się finał IV edycji Konkursu. Impreza odbyła się w Szkole Podstawowej nr 7 w Żaganiu. Więcej informacji w głębi strony w części Turnieje/W Europie ... .

     19 marca 2007 - Ruszył Konkurs Codzienny

Od środy 14 marca ruszył Konkurs Codzienny dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży, które nas odwiedzają. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Codziennie kilkadziesiąt dzieci wrzuca kartki z odpowiedziami. Pośród prawidłowych odpowiedzi Komisja każdego dnia rozlosowuje jedną nagrodę. Celem Konkursu jest jeszcze większe przyciągnięcie dzieci do naszej siedziby oraz trwałe zainteresowanie dzieci zajęciami pozaszkolnymi oferowanymi u nas.2 kwietnia 2007 - Sezon rowerowy otwarty

Już czas najwyższy na wyciągnięcie rowerów po zimie. W sobotę 31 marca odbył Wiosenny Piknik Rowerowy inaugurujący sezon połączony z otwarciem nowego sklepu rowerowego. Popieramy takie inicjatywy. Im więcej punktów obsługi rowerów, tym bezpieczniej na drogach. Nasze Stowarzyszenie tradycyjnie uzupełniało nieodpłatnie odblaski w rowerach.

     3 kwietnia 2007 - Najpierw szkoła, potem cztery koła

W Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Zielonej Górze młodzież zorganizowała wieloetapowy turniej BRD dla uczniów klas II i III. Udział wzięło ponad 400 młodych osób. Drugiego kwietnia odbył się finał turnieju. Zwyciężył Krzysztof Faliński z III klasy. Stowarzyszenie wspierał finansowo imprezę. Mamy nadzieję na dalszy rozwój turnieju.

     4 kwietnia 2007 - Walne Zgromadzenie

Trzeciego kwietnia odbyło się Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia. Spotkanie miało charakter sprawozdawczy. Podsumowano pracę w minionym roku, wyznaczono kierunki na 2007 i kolejne lata.11 kwietnia 2007 - Czy organizować turniej dla gimnazjum?
Nasze Stowarzyszenie rozważa możliwość rozszerzenia swoich działań statutowych o organizację Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym pod nazwą „W Europie jeździmy bezpiecznie” dla szkół gimnazjalnych naszego województwa. W związku z tym jesteśmy ciekawi, jakie zainteresowanie wśród nauczycieli może znaleźć ta inicjatywa. Uprzejmie prosimy nauczycieli gimnazjów o przekazanie nam swojego zdania, czy sugestii na ten temat. Prosimy też naszych czytelników o zainteresowanie tą informacją znajomych kolegów z gimnazjów. Czekamy na informacje e-mailem, telefonem, faksem, pocztą, osobiste, każde inne.


9 maja 2007 - Szkolenie liderów Wychowania Komunikacyjnego w gimnazjach
W dniach 23 i 24 maja rozpoczynają się szkolenia liderów odpowiedzialnych za realizację zadań dotyczących WK w szkołach gimnazjalnych. Szkolenie dotyczy południowej części województwa. Szkolenie odbędzie się na terenie WORD w Zielonej Górze. Zgłoszeni nauczyciele zostaną zawiadomieni o terminie zajęć i przydziale do grupy ćwiczeniowej.


14 maja 2007 - Finał wojewódzki OTWoBRD rozstrzygnięty
Zakończyły się eliminacje na terenie naszego województwa. Finał lubuski wygrały drużyny prowadzone przez zasłużonych opiekunów. W Bochni nasze województwo reprezentować będą:
 • Szkoła Podstawowa w Nowym Kramsku – opiekun Mirosław Malinowski
 • Gimnazjum w Bojadłach – opiekun Mariola Sowińska Jeżeli uda się uzyskać pełną tabelę wyników – umieścimy ją na stronie. Na marginesie: ciekawostka - najlepsze okazały się drużyny z południa województwa, zresztą tak jest w każdym roku. Jak oni to robią?
  Gratulujemy najlepszym.


 • 22 maja 2007 - Lubniewice 2007

  W przepięknych Lubniewicach odbył się kolejny Regionalny Turniej BRD dla uczniów szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych. Na imprezę zorganizowaną w dniu 22 maja przybyło 27 drużyn z terenu połowy naszego kraju. Było bardzo przyjemnie, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody bądź upominki. Nasze Stowarzyszenie wspierało imprezę finansowo.

         26 maja 2007 - Turniej Motoryzacyjny

  W dniu 26 maja na terenie WORD w Zielonej Górze odbyły się eliminacje obejmujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa lubuskiego. W imprezie wzięło udział osiem drużyn. Wygrała drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze, która będzie reprezentować nasze województwo na zawodach centralnych w Poznaniu. Opiekunem drużyny jest Pan Robert Szpojda.

       
         28 maja 2007 - Zawody modeli pływających w Bytomiu Odrzańskim

  W niedzielę 27 maja odbyły się otwarte zawody modeli pływających w kanale portowym w Bytomiu Odrzańskim. Kolejna cykliczna impreza zgromadziła na starcie sporo zawodników z Bytomia, Nowej Soli i Zielnej Góry. Przy okazji warto zauważyć, że warunki startu modelarzy w tej imprezie znacznie się poprawiły. Stało się tak za sprawą oddania do użytku nowych urządzeń portowych znakomicie ułatwiających młodym modelarzom start.

       
         1 czerwca 2007 - Liderzy Wychowania Komunikacyjnego w gimnazjach

  W dniach 23 i 31 maja odbyło się szkolenie liderów WK w gimnazjach południowej części województwa lubuskiego. Swój udział zgłosiło 57 osób. Celem szkolenia było przygotowanie nauczycieli do prawidłowego prowadzenia tych bardzo ważnych zagadnień na terenie swych szkół. Organizatorami byli: WORD Zielona Góra, CWKiP w Zielonej Górze, ODN, Policja. Stowarzyszenie wspierało zajęcia organizacyjnie.

         4 czerwca 2007 - Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w oddziale przedszkolnym SP8

  Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży objęło honorowym patronatem konkurs brd w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze. Odbył się on 01 czerwca i był podsumowaniem prowadzonych zajęć z tego zakresu w roku szkolnym 2006/2007. Konkurs obejmował: sprawdzenie wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawdzenie teoretycznej wiedzy w praktyce - udzielanie pierwszej pomocy. Dzieci odpowiadały na pytania obejmujące podstawowe zasady ruchu drogowego, wykazywały się znajomością znaków drogowych i uczestniczyły w pokazie prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Drugim etapem konkursu była znajomość opatrywania ran i bandażowania. Dzieci zostały podzielone na grupę ratowników i poszkodowanych (grupy zamieniały się rolami). Wszyscy wykazali celującą wiedzę teoretyczną, którą umieli zastosować w praktyce. 

         14 czerwca 2007 - Zakończenie zajęć koła informatycznego

  W czwartek 12 czerwca zakończyliśmy uroczyście roczną pracę dzieci z koła informatycznego w Centrum Wychowania Komunikacyjnego i Politechnicznego w Zielonej Górze. Na spotkanie przyszli wszyscy uczestnicy i kilkoro rodziców. Była okazja do swobodnych wypowiedzi i opinii. Rodzice bardzo ciepło się wyrażali o zajęciach. Spotkanie zakończyło się miłą niespodzianką. Dzieci otrzymały piękne kalendarze na rok szkolny 2007/2008 z wydrukowanymi ich pracami plastycznymi. To ich pierwsze wydawnictwo w życiu. Zaczyna się ciekawie i bardzo wcześnie. Wydanie kalendarzy sponsorowało nasze Stowarzyszenie.

             
             
            18 czerwca 2007 - Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego – zapraszamy na festyn

  Zapraszamy w sobotę 23 czerwca na Festyn Środowiskowo – Rodzinny inaugurujący wakacyjną przerwę w nauce. Festyn odbędzie się na boisku obok naszej siedziby (boisko SP1 w godz. 10,00 – 13,00. Przygotowaliśmy dla uczestników sporo niespodzianek, zabaw i konkursów. Dla wszystkich uczestniczących dzieci i młodzieży przewidziane są upominki, dla najlepszych nagrody. Najlepsi wyjadą na swoich nowiutkich rowerach. W trakcie trwania imprezy odbędzie się otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego oraz klimatyzowanej sali komputerowej przy CWKiP. Powiedz o tym swemu koledze, koleżance i przybywaj. ZAPRASZAMY  22 czerwca 2007 - Podsumowanie konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w oddziale przedszkolnym SP 8
  21 czerwca w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze odbyło się podsumowanie konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs obejmował: sprawdzenie wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawdzenie teoretycznej wiedzy w praktyce - udzielanie pierwszej pomocy. Wszyscy wykazali celującą wiedzę teoretyczną, którą umieją zastosować w praktyce. Honorowym patronem oraz sponsorem nagród było Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. W jego imieniu nagrody dzieciom oraz podziękowania dla wychowawcy klasy Aldonie Twaróg wręczyli przedstawiciele Stowarzyszenia: Małgorzata Krystek i Jarosław Twaróg. Sześciolatki otrzymały: książki, kalendarze szkolne oraz smycze z logo Stowarzyszenia.
   
       


  25 czerwca 2007 - Festyn rodzinny - otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego i klimatyzowanej pracowni komputerowej
  W sobotę 23 czerwca zorganizowaliśmy Festyn Rodzinny, na którym dzieci doskonale bawiły się żegnając szkołę na ponad całe dwa miesiące. Dla wszystkich dzieci – uczestników przewidziane były nagrody – upominki, natomiast dla najlepszych rowery. Dzieci były bardzo zadowolone. Nagrody wręczali przedstawiciele sponsorów.
   
       
       
  W trakcie festynu zostało otwarte Miasteczko Ruchu Drogowego zbudowane w całości ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. W znaki drogowe zostało wyposażone przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra. Przecinanie wstęgi przypadło przedstawicielom władz miasta, oświaty i przyjaciół. Goście dzielnie wywiązali się z tej przyjemności.
   
       
       
  Otwarto także klimatyzowaną Salę Komputerową przeznaczoną do realizacji zajęć dydaktycznych w szczególności z zakresu wychowania komunikacyjnego. Na początek było obowiązkowe cięcie wstęgi, a potem już Goście popróbowali swoich sił zmagając się z testami dotyczącymi BRD. Natychmiast po wyjściu gości dzieci rozpoczęły zorganizowany szturm na nowoczesne komputery.
   

           
             
  Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
  © Administrator: Jarosław Twaróg © 2020