DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPII półrocze 2006


1 sierpnia 2006 - Miasteczko ruchu drogowego
Po ponad rocznych przygotowaniach rozpoczęły się prace budowlane przy budowie miasteczku ruchu drogowego. Jest to najważniejszy projekt realizowany przez nasze Stowarzyszenie w tym roku. Większość kosztów związanych z realizacją wzięło na siebie Stowarzyszenie. Miasteczko będzie służyło wszystkim szkołom miejskim i nie tylko. Mamy nadzieję, że przysłuży się ono do dalszego wzrostu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.
 
     


10 sierpnia 2006 - Zajęcia wakacyjne
Wakacje w pełni. Cały czas trwają także zajęcia wakacyjne organizowane na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Politechnicznego w Zielonej Górze. Druga część sierpnia to okres, kiedy z wyjazdów wakacyjnych dzieci wracają do domów. Dlatego zainteresowanie zajęciami w ostatnim okresie rośnie. Wszystkich chętnych zapraszamy. Zajęcia będą odbywały się do piątku 1 września.
 
     


23 sierpnia 2006 - W Europie jeździmy bezpiecznie
Przed nami nowy rok szkolny. Informujemy, że w najbliższym czasie ruszy kolejna - już IV edycja Lubuskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych W Europie jeździmy bezpiecznie. Przewidujemy organizację turnieju w terminach podobnych do tych z ubiegłego roku. W najbliższym czasie podamy wszystkie niezbędne koordynatorom informacje. Zaglądajcie na naszą stronę.


25 sierpnia 2006 - Miasteczko ruchu drogowego
Prace przy budowie miasteczka ruchu drogowego cały czas intensywnie postępują. Porośnięty jeszcze kilka dni temu trawą teren zmienia się każdego dnia w dobrze zagospodarowany plac. Dołączamy kilka fotografii dokumentujących postęp prac budowlanych.
 
     


30 sierpnia 2006 - Budowa miasteczka ruchu drogowego
Przedstawiamy kolejną odsłonę powstającego miasteczka. Prace postępują dość szybko, mimo często niesprzyjającej pogody. Zauważyliśmy, że miasteczko budzi spore zainteresowanie dzieci – przyszłych użytkowników.
 
      


9 września 2006 - Zbliżamy się do końca budowy miasteczka
Nasze miasteczko ruchu drogowego jest już prawie gotowe. Kończy się układanie polbruku, stoją maszty przewidziane do mocowania znaków, czekamy na montaż znaków drogowych, podlewamy trawę. Oficjalne otwarcie miasteczka nastąpi w październiku przy okazji organizacji zawodów Brd.
 
      


13 września 2006 - „W Europie jeździmy bezpiecznie” – etap szkolny
Trwa zgłaszanie się szkół do udziału w IV edycji turnieju. Miło nam poinformować, że pierwsza zgłosiła się SP nr 7 z Żagania. W ubiegłym roku też zgłosili się pierwsi. Koordynatorem w tej szkole jest Pani Jolanta Laskowicka – Kowalczuk. Przed nami etap szkolny tego turnieju. Na naszej stronie internetowej pojawią się pytania do tego etapu. Pierwsza transza pytań (na pierwszy tydzień) powinna się pojawić w piątek 15 września. W dniach od 18 do 29 września we wszystkich szkołach, które zgłosiły się do udziału, koordynatorzy przeprowadzą eliminacje.


18 września 2006 - Etap szkolny Turnieju "W Europie jeździmy bezpiecznie"
Rozpoczął się etap szkolny IV edycji Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym "W Europie jeździmy bezpiecznie". Pytania na drugi tydzień pojawią się w piątek 22 września. Przypominamy, że codziennie przez dziesięć dni należy umieszczać w miejscu ustalonym z dziećmi po jednym pytaniu konkursowym. Cieszymy się z licznych zgłoszeń szkół do udziału w Turnieju. Dziękujemy stałym bywalcom Turnieju za ich kolejny udział. Miło nam poinformować, że zgłosiły się także szkoły spoza naszego województwa – z Wolsztyna i Głogowa. Witamy, życzymy powodzenia.


30 września 2006 - Montaż odblasków

W sobotę 30 września na terenie Radia Zachód w Zielonej Górze Stowarzyszenie przeprowadziło nieodpłatny montaż elementów odblaskowych w dziecięcych i młodzieżowych rowerach. W akcji przygotowanej przez Radio Zachód udział wzięła Policja znakując przyprowadzone rowery oraz firma SOGEST przeprowadzając szybką regulację i konserwację pojazdów.

      1 października 2006 - W miasteczku stoją już znaki

Miasteczko ruchu drogowego już może rozpocząć swoją pracę. Na masztach zostały zamocowane znaki drogowe, trawa zbliża się do wysokości umożliwiającej wykonanie pierwszego koszenia. W najbliższych dniach zaprosimy szkoły do korzystania z tego obiektu.

      2 października 2006 - "W Europie jeździmy bezpiecznie" – zakończył się etap szkolny turnieju

Minęły dwa tygodnie przeznaczone na przeprowadzenie etapu szkolnego. Do 15 października oczekujemy na przesłanie przez koordynatorów dokumentacji z tego etapu. Proszę pamiętać, że potrzebna jest dokumentacja wszystkich dzieci biorących udział. Do tej pory zaproszenia do organizacji etapu rejonowego u siebie w szkole złożyła SP 7 w Świebodzinie oraz SP w Nowym Kramsku. Miejsca i terminy etapów rejonowych ustalimy po odbiorze dokumentacji z etapu szkolnego.23 października 2006 - Szukamy miasteczek ruchu drogowego

Nasze Stowarzyszenie podjęło się zrobić mapę naszego województwa z naniesionymi istniejącymi miasteczkami ruchu drogowego. Dlatego zwracamy się do naszych przyjaciół nauczycieli o informacje na temat takich obiektów istniejących w Waszym środowisku i okolicy. Uprzejmie prosimy o przesłanie do nas takich informacji nie tylko z terenu swojej szkoły. Potrzebne są nam informacje z całego województwa. Mile widziane są fotografie tych obiektów. Prosimy o informacje przesyłane e-mailem.26 października 2006 - W Europie … - eliminacje rejonowe
Mamy już wszystkie dokumenty dotyczące eliminacji szkolnych. Zapraszamy do czytania informacji o przydziałach do grup (czytaj w: Turnieje/W Europie). Prosimy o zgłaszanie się szkół, które chcą u siebie zorganizować rejon. Używajmy w korespondencji e-maila.


6 listopada 2006 - Ustaliliśmy miejsca zawodów rejonowych turnieju „W Europie … "
Po okresie oczekiwania i korespondencji udało się nam ustalić szkoły, w których zostaną zorganizowane zawody rejonowe tego turnieju. Są to: SP w Złotniku – 15 drużyn, SP w Zawadzie – 11 drużyn oraz SP w Ciecierzycach – 15 drużyn. Szczegóły i terminy podamy w najbliższym czasie. Są one w tej chwili przedmiotem rozmów i uzgodnień w szkołach. Serdecznie dziękujemy wszystkim koordynatorom, którzy zgłosili chęć organizacji rejonów u siebie. Dziękujemy więc także opiekunom z: Otynia, Dobiegniewa, Nowego Kramska, Świebodzina SP 7, Jasienia. Być może, że skorzystamy z tych ofert w najbliższym czasie.


10 listopada 2006 - W Europie … miejsca i terminy
Uprzejmie informujemy, że eliminacje rejonowe do Lubuskiego Turnieju „W Europie jeździmy bezpiecznie” odbędą się w następujących terminach:
 
·        21 listopada br. SP w Ciecierzycach       - początek godz. 10,00
·        23 listopada br. SP w Zawadzie                - początek godz. 10,00
·        28 listopada br. SP w Złotniku                 - początek godz. 10,00
 
Przydział szkół do poszczególnych rejonów jest znany wszystkim.
Ponieważ nie planujemy wysyłać do szkół dodatkowych zaproszeń, uprzejmie prosimy koordynatorów o potwierdzenie e-mailem faktu przeczytania tej informacji
Serdecznie zapraszamy.


25 listopada 2006 - Eliminacje rejonowe w Zawadzie – W Europie…
I oto odbyły się kolejne zawody rejonowe w ramach Turnieju W Europie jeździmy bezpiecznie 2006/2007. Tym razem gościliśmy w pięknej SP w Zawadzie. Dziękujemy koordynatorowi z tej szkoły – Panu Andrzejowi Nowackiemu za przygotowanie zawodów. Wszystkie drużyny dopisały przyjeżdżając na zawody.
W wyniku rozwiązania testu i jazd sprawnościowych punktacja pozwoliła na określenie najlepszej drużyny. Jest nią drużyna z SP w Nowym Kramsku, której opiekunem - koordynatorem szkolnym jest doświadczony nauczyciel – Pan Mirosław Malinowski. Gratulujemy. To jest druga drużyna, która na pewno będzie w finale. Całą stawkę finałową podamy po zawodach w Złotniku, które odbędą się we wtorek 28 listopada.
 
     


30 listopada 2006 - Eliminacje rejonowe w Złotniku – W Europie…
Za nami już trzecie, ostatnie zawody w ramach eliminacji rejonowych do Turnieju W Europie jeździmy bezpiecznie. Najlepsze okazały się drużyny z SP w Tomaszowie – opiekun Mariusz Krugły oraz z SP 1 w Lubsku – opiekun Izabela Sidelnik. Na zawodach ustaliła się oficjalna punktacja wszystkich drużyn i lista szkół awansujących do finału.
Dziękujemy za przygotowanie szkoły do zawodów – koordynatorowi Tomaszowi Muńko i Pani Dyrektor szkoły Jadwidze Muńko. Wyniki można obejrzeć w dziale TURNIEJE/W EUROPIE.
 
     


4 grudnia 2006 - Nasza szkoła w trosce o bezpieczeństwo dzieci
Z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy II edycję konkursu. Udało się nam pozyskać do organizacji WORD w Zielonej Górze. Zapraszamy szkoły z Zielonej Góry do udziału w konkursie. Na najlepsze szkoły czekają wspaniałe nagrody. Więcej informacji <<tutaj>>


5 grudnia 2006 - Bezpiecznie do szkoły
Pod tym hasłem w najbliższych dniach zorganizujemy w kilku jednostkach oświatowych województwa turnieje mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły. Imprezy odbędą się
·        12 grudnia w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Przytoku;
·        14 grudnia w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Klenicy;
·        15 grudnia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Babimoście;
Wszystkie imprezy zaczynają się o godz. 10:00. W organizacji pomagają nam: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze oraz Centrum Wychowania Komunikacyjnego i Politechnicznego w Zielonej Górze.


6 grudnia 2006 - Internatowy Turniej Motoryzacyjny
W czwartek 14 grudnia na terenie Bursy Szkolnej w Zielonej Górze przy ul. Botanicznej odbędą się eliminacje uczniów - mieszkańców Bursy do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Impreza pomyślana jako środowiskowa umożliwi także młodzieży ze środowisk defaworyzowanych udział w Turnieju. W organizacji przewiduje się sprawnościową jazdę samochodem, rowerem, odpowiedzi na pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego. W organizacji udział wezmą Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, AUTO – BEST Waldemar Pietraszewski, Policja oraz Centrum Wychowania Komunikacyjnego i Politechnicznego w Zielonej Górze.


10 grudnia 2006 - W Europie … rejony – statystyka odpowiedzi

Zrobiliśmy statystykę prawidłowych odpowiedzi dzieci na eliminacjach rejonowych. Dane umieszczone są w części Turnieje/W Europie . Jeżeli Państwo będą potrzebowali pytania oraz więcej informacji – prosimy o e-maile.11 grudnia 2006 - Księga Gości na naszej stronie
Informujemy, że na naszej stronie powstała Księga Gości. Zapraszamy wszystkich do merytorycznej dyskusji nt. działalności Stowarzyszenia.


13 grudnia 2006 - Moja bezpieczna droga do szkoły – Przytok
We wtorek 12 grudnia 2006r. zorganizowaliśmy w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Przytoku międzyklasowy turniej BRD Moja bezpieczna droga do szkoły. Była to już kolejna impreza zorganizowana dla dzieci z tego ośrodka. W imprezie wzięły aktywnie udział wszystkie klasy, około siedemdziesięcioro dzieci. Szkoła pięknie przygotowała się do zawodów. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone. Organizatorami byli również WORD w Zielonej Górze oraz CWKiP w Zielonej Górze.
 
     
     


14 grudnia 2006 - Moja bezpieczna droga do szkoły – Klenica
W dniu 14 grudnia mieliśmy okazję zorganizować turniej międzyklasowy BRD w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Klenicy. Byliśmy tu już drugi raz. W imprezie udział wzięli wszyscy wychowankowie. Poziom był bardzo wysoki, młodzież bez problemów odpowiadała nawet na trudne pytania. Dla wszystkich uczestników przewidziane były upominki. Warto dla tej młodzieży poświęcić czas. Współorganizatorem imprezy był WORD w Zielonej Górze.
 
     


14 grudnia 2006 - Internatowy Turniej Motoryzacyjny – Bursa 2006

W czwartek 14 grudnia po południu odbył się turniej motoryzacyjny dla mieszkańców Bursy szkolnej w ZG. Młodzieżowe drużyny konkurowały ze sobą w sprawnościowej jeździe na rowerze, samochodem egzaminacyjnym oraz odpowiadały na pytania z przepisów ruchu drogowego. Poziom drużyn był bardzo zrównoważony. Mamy nadzieję na ich dalszy udział np. w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w których dotąd nie startowali. Zobaczymy, czy opiekunom uda się skompletować drużyny. Współorganizatorem imprezy był WORD w Zielonej Górze.

     15 grudnia 2006 - Moja bezpieczna droga do szkoły – Babimost

W piątek 15 grudnia przenieśliśmy się z Bursy do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście. Także tutaj zorganizowaliśmy międzyklasowy turniej BRD. W zawodach startowali wszyscy wychowankowie - około 60 osób. Jest to młodzież defaworyzowana, jednak ich zachowania z jakimi się spotkaliśmy były bardzo przyjazne. Warto było tam pojechać, żeby chociaż trochę im pomóc. Współorganizatorem imprezy był WORD w Zielonej Górze.

     19 grudnia 2006 - Nasza szkoła w trosce o bezpieczeństwo dzieci – Finał Konkursu 19 grudnia 2006

Za nami finał Konkursu związany z kącikami Wychowania Komunikacyjnego i nie tylko. Na uroczystym podsumowaniu spotkały się najlepsze szkoły. Były to:

SP  21, GIM 6, GIM 9   i   Bursa Szkolna

– z Zielonej Góry

SP

– z Zawady

SP 5 i Zespół Szkół Samochodowych

– z Żar

W nagrodę organizatorzy ufundowali rowery dla szkół oraz samochodowe atlasy i gadżety dla opiekunów. Wiele szkół nie wzięło udziału w Konkursie, szkoda – ale  pewnie mają za dużo rowerów w szkole.

Organizatorami poza nami byli: WORD w ZG i CWKiP w ZG.

 

     20 grudnia 2006 - Szopki świąteczne w SP 22
Komisja sprawdzająca Kąciki Wychowania Komunikacyjnego trafiła na wystawę pięknych szopek świątecznych wykonanych przez dzieci. Wystawa została zauważona na terenie Szkoły Podstawowej nr 22 w Zielonej Górze. Gratulujemy pomysłu i podtrzymywania tradycji świątecznych i manualnych pośród dzieci. Oto kilka fotografii z tej wystawy.
 
     


20 grudnia 2006 - W Europie … termin i miejsce finału

Uprzejmie informujemy, że ustalona została szkoła, w której odbędzie się finał naszego Turnieju. Zaprosiła nas Pani Jola Kowalczuk do Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu. Spotkamy się tam z finalistami w sobotę 3 lutego 2007 roku o godz. 10:00. Zapraszamy. Dziękujemy wszystkim koordynatorom, którzy zaprosili nas do swojej szkoły.
Pozdrawiamy świątecznie wszystkie Koleżanki i Kolegów.30 grudnia 2006 - Ferie już niedługo, czas pomyśleć co możesz robić w tym czasie

Zastanawiasz się dokąd wybrać się na zajęcia w czasie ferii zimowych? Polecamy zajęcia w Centrum Wychowania Komunikacyjnego i Politechnicznego w Zielonej Górze (Biały Domek obok SP 1). Żeby dowiedzieć się więcej o proponowanych zajęciach - kliknij TUTAJ

 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020