DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPI półrocze 2006

25 lutego 2006 - 1% podatku od osób fizycznych

Nasze Stowarzyszenie postanowieniem Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego z dnia 16 czerwca 2005 r. otrzymało status organizacji pożytku publicznego. Decyzja ta umożliwia wszystkim podatnikom dokonującym rozliczenia podatku dochodowego do przekazania 1% podatku na konto naszego Stowarzyszenia.
Wykorzystaj tą szansę!
Jeżeli chcesz poprzeć naszą działalność, wypełniając swój PIT, zdecyduj o przekazaniu 1% podatku.

·       JESTEŚMY W TRAKCIE BUDOWY NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ. JAK WIDAĆ STRONA JEST JUŻ AKTYWNA. PROSIMY O UWAGI, A MOŻE NAWET O TREŚCI DO ZAMIESZCZENIA NA STRONIE.
 
·       STOWARZYSZENIE CHCE ZBUDOWAĆ W ZIELONEJ GÓRZE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO. ZBLIŻA SIĘ DO KOŃCA PROCEDURA POZYSKANIA ZEZWOLENIA NA BUDOWĘ. NA RAZIE MIASTO PRZEKAZAŁO TEREN W TRWAŁY ZARZĄD. KOLEJNE DZIAŁANIA PRZED NAMI.
 
·       PLANUJEMY SZKOLENIE 7-LATKÓW W ZAKRESIE BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z MIEJSKICH AUTOBUSÓW, LICZYMY NA DOBRĄ WSPÓŁPRACĘ Z MZK I POLICJĄ.
 
·       CHCEMY NAWIĄZAĆ KONTAKT ZE STOWARZYSZENIAMI Z NIEMIEC, TAKIE SPOTKANIE JEST PRZYGOTOWYWANE NA WIOSNĘ W COTTBUS, LICZYMY NA ZINTENSYFIKOWANIE NASZYCH DZIAŁAŃ.
 
·       ZINTENSYFIKUJEMY DZIAŁANIA POLEGAJĄCE NA MONTAŻU ODBLASKÓW W ROWERACH DZIECI I MŁODZIEŻY, ROZPOCZNIEMY DZIAŁANIA W TERENIE.
 
·       PLANUJEMY REALIZACJĘ PROJEKTÓW DOTYCZACYCH UŻYTKOWANIA KASKÓW PRZEZ DZIECI I MŁODZIEŻ PORUSZAJĄCĄ SIĘ NA ROWERACH.


28 marca 2006 - Walne Zgromadzenie Członków
W dniu 27 marca br. odbyło się Walne, czyli najważniejsze zgromadzenie członków naszego Stowarzyszenia. Na spotkaniu zaakceptowano dotychczasowe działania i związane z nimi wydatki oraz określono kierunki pracy na kolejny okres. Zebrani wyrazili przekonanie, że wszystkie dotychczasowe udane działania należy kontynuować, natomiast można je uzupełnić o nowe pomysły, które powstały w ciągu roku.


19 kwietnia 2006 - Turniej Motoryzacyjny dla szkół Miasta Zielona Góra
W dniu 13 maja br. planujemy zorganizowanie eliminacji miejskich do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zawody odbędą się od godz. 1000 na terenie WORD w Zielonej Górze. Mamy nadzieję na udział w Turnieju znacznej liczby szkół miejskich. Szczególnie oczekujemy na aktywność drużyn wywodzących się z liceów ogólnokształcących. Ciekawostką jest, że w celu dostosowania Turnieju do potrzeb, zostanie on rozszerzony o jazdę samochodem na trolejach imitującą jazdę na lodzie oraz o aspekty prawne związane z bezpieczeństwem zakupu i sprzedaży pojazdów. Na najlepszych czekają nagrody przeznaczone dla szkół, zawodników i opiekunów.


26 kwietnia 2006 - Miasteczko ruchu drogowego – AUCHAN
Już 16 maja rusza miasteczko ruchu drogowego w AUCHAN w Zielonej Górze. Tym razem do udziału zostały zaproszone klasy piąte. Zajęcia w miasteczku polegają na szkoleniu dzieci do ruchu drogowego oraz na sprawdzaniu ich wiedzy i umiejętności praktycznych w tym zakresie. Wszystko odbywa się na zasadach konkursowych, gdzie zwycięzcami są klasy reprezentujące szkoły. Na zakończenie jak zawsze najlepsze szkoły zostaną nagrodzone. Finał planowany jest na 22 czerwca.


9 maja 2006 - Turniej Motoryzacyjny
W sobotę 20 maja odbędą się eliminacje lubuskie do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje odbędą się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie. Początek o godz. 900.


10 maja 2006 - Serdecznie dziękujemy!
Dziękujemy pięknie wszystkim darczyńcom za dokonanie wpłat 1% podatku za 2005 rok na nasze konto. Zebrane w ten sposób środki planujemy przeznaczyć na zakup materiałów potrzebnych do zajęć popołudniowych dla dzieci, których na to nie stać.


10 maja 2006 - OTWoBRD
W dniach 31 maja i 1 czerwca odbędzie się finał lubuski Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o BRD dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Eliminacje odbędą się na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wiechlicach k. Szprotawy.


11 maja 2006 - Finał centralny OTWoBRD
W dniach 2-3-4 czerwca odbędzie się finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o BRD dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody odbędą się na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wiechlicach k. Szprotawy. Udział wezmą reprezentacje wszystkich województw – 32 drużyny.


12 maja 2006 - Eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju BRD
W czwartek 11 maja odbyły się eliminacje powiatu ziemskiego Zielona Góra do OTWoBRD. Najlepiej przygotowane okazały się drużyny:
·        SP w Nowym Kramsku - opiekun Mirosław Malinowski
·        GIM w Bojadłach           - opiekun Arkadiusz Sowiński
To właśnie te drużyny będą reprezentowały powiat na finale wojewódzkim. Na zawodach było kilka naprawdę mocnych drużyn. Szkoda, że organizatorzy nie dają szansy awansu wszystkim mocnym drużynom. Zawody odbyły się w SP w Starym Kisielinie.
 
Gimnazjum Bojadła                   SP Nowe Kramsko
Gimnazjum Bojadła                                                      SP Nowe Kramsko


13 maja 2006 - Miejski Turniej Motoryzacyjny
Organizatorzy eliminacji miejskich Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych serdecznie dziękują dyrektorom i opiekunom drużyn ze szkół, które zgłosiły się do udziału w Turnieju. Cieszymy się, że w tych placówkach nauczyciele rozumieją potrzebę ciągłego szkolenia i doskonalenia do udziału w ruchu drogowym.


16 maja 2006 - Regionalny Turniej BRD dla szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych
Już 6 czerwca odbędzie się kolejna edycja tego turnieju. Drużyny spotkają się w gościnnych i pięknych Lubniewicach. Do tej pory swój udział zapowiedziało kilkadziesiąt drużyn z kilku województw zachodniej części naszego kraju.


22 maja 2006 - Turniej Motoryzacyjny – eliminacje lubuskie
Za nami eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Impreza odbyła się 21 maja na terenie WORD w Gorzowie Wlkp. Udział wzięło 8 drużyn. Najlepszą okazała się drużyna faworyta rozgrywek – Zespołu Szkół Samochodowych w Żarach. W składzie drużyny są: Damian Budzyna, Radosław Śliwkiewicz, Tomasz Wilkowski – drużyną opiekuje się niezawodny Tadeusz Myśliwiec. Wygrana tej drużyny w zawodach daje jej awans do finału centralnego, który odbędzie się w dniach 9-10-11 czerwca w Lublinie. Przypominamy, że będzie to dziesiąty udział tej szkoły i tego opiekuna na zawodach centralnych.
 
Jazda motorowerem   Wymiana koła   Dekoracja zwycięzców


22 maja 2006 - Nowa treść wniosku do Stowarzyszenia
Od 23 maja 2006 obowiązuje nowy wzór wniosku o dotację od Stowarzyszenia. Rozpatrywane będą tylko wnioski zgodne z nowym wzorem.


24 maja 2006 - Eliminacje wojewódzkie OTWoBRD dla szkół specjalnych – Opole

W środę pod dachem krytego lodowiska w Opolu (obok słynnego amfiteatru) odbyły się zawody BRD dla uczniów szkół specjalnych województwa opolskiego. W imprezie wzięło udział 6 drużyn ze szkół gimnazjalnych i 9 ze szkół podstawowych. Imprezie towarzyszyły pokazy opolskiej młodzieży jeżdżącej w konkurencji rowerowej zwanej trialem. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody lub upominki. Nasze Stowarzyszenie wsparło imprezę upominkami dla dzieci.

Zawody BRD w Opolu   Zawody BRD w Opolu  Zawody BRD w Opolu28 maja 2006 - Zawody Modeli Pływających – Bytom Odrzański

W niedzielę na kanale portowym w Bytomiu Odrzańskim odbyły się X Zawody Modeli Pływających. Nasze Stowarzyszenie kolejny raz wsparło imprezę pomagając finansowo w zakupie nagród dla najlepszych zawodników. Łącznie w imprezie wystartowało około 30 zawodników, którym dzielnie pomagali rodzice i rodzeństwo. Zawody zorganizowała Komenda Hufca ZHP z Nowej Soli we współpracy z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bytomiu Odrzańskim.

Zawody modeli pływajacych   Zawody modeli pływających   Zawody modeli pływajacych1 czerwca 2006 - Finał wojewódzki OTWoBRD

W dniu 1 czerwca zakończyły się rozgrywki lubuskie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się w gościnnej Szkole Podstawowej w Wiechlicach. Spośród najlepszych powiatowych reprezentacji wyłoniono te, które będą reprezentowały nasze województwo na finale centralnym. Są to: drużyna z SP w Starosiedlu – opiekun Edward Ziemba oraz z GIM w Czarownicach – opiekun Jarosław Winkowski. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Finał wojewódzki OTWoBRD   Finał wojewódzki OTWoBRD   Finał wojewódzki OTWoBRD 5 czerwca 2006 - Finał centralny OTWoBRD

W niedzielę zakończyły się rozgrywki w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o BRD. Reprezentacje wojewódzkie spotkały się w Szkole Podstawowej w Wiechlicach. Najlepsze okazały się: Szkoła Podstawowa w Komornikach – reprezentacja województwa świętokrzyskiego oraz Gimnazjum w Czarnowicach – reprezentacja województwa lubuskiego. Nas najbardziej cieszy postawa naszych lubuskich drużyn, bowiem drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starosiedlu także doskonale się spisała, zajmując drugie miejsce w swojej grupie. Jest to zasługa członków drużyn i ich opiekunów: Edwarda Ziemby i Jarosława Winkowskiego. Dziękujemy.

Finał centralny OTWoBRD   Finał centralny OTWoBRD   Finał centralny OTWoBRD7 czerwca 2006 - VI Regionalny Turniej BRD dla szkół specjalnych i ośrodków szkolno – wychowawczych

We wtorek 6 czerwca spotkaliśmy się na pięknie zorganizowanej imprezie BRD w pięknej i przyjaznej dla ruchu pieszego i rowerowego lubuskiej miejscowości – Lubniewice. Na zawody stawiło się 20 zespołów z kilku województw, 5 ze szkół podstawowych, 15 ze szkół gimnazjalnych. Oczywiście sam udział drużyn jest już zwycięstwem. Warto jednak wspomnieć, że wśród szkół podstawowych zwyciężył ZSS z Krotoszyna, natomiast wśród szkół gimnazjalnych ZSS z Gorzowa. Gratulujemy organizatorom. Stowarzyszenie wspierało finansowo i organizacyjnie zawody.

     12 czerwca 2006 - Finał centralny Turnieju Motoryzacyjnego.

W dniach 9 i 10 czerwca odbył się w Lublinie finał centralny X, jubileuszowej edycji tego Turnieju. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja województwa warmińsko – mazurskiego. Gratulujemy. Nasza reprezentacja zajęła bardzo dobre 13 miejsce. Przypominamy, że nasze województwo reprezentowała po raz dziesiąty drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych w Żarach. Dziękujemy Panu Tadeuszowi Myśliwcowi za wspaniałe przygotowanie drużyny. Stowarzyszenie wsparło wyjazd drużyny do Lublina.22 czerwca 2006 - Międzyszkolny Turniej BRD – „Wiem jak być zdrowym i bezpiecznym”

Dobiega końca rok szkolny. Dobiegła końca realizacja rocznych programów działania ze szkołami. W dniu 19 czerwca odbył się międzyszkolny Turniej "Wiem jak być zdrowym i bezpiecznym". Udział wzięły najlepsze klasy (5) z dwóch szkół (SP 15 i 22), w których Wojewódzki Ośrodek Politechniczny w Zielonej Górze prowadził zajęcia o tematyce BRD i pierwszej pomocy. Przygotowanie zawodników było bardzo dobre. Stowarzyszenie wspomagało finansowo turniej.

     26 czerwca 2006 - Zapraszamy na zajęcia wakacyjne
Zapraszamy wszystkie dzieci do naszej siedziby na codzienne zajęcia wakacyjne. Każdego dnia proponowane są nowe atrakcje. Zapraszamy w godz. 10,00 do 14,00 od poniedziałku do piątku. Zajęcia organizuje Wojewódzki Ośrodek Politechniczny w Zielonej Górze. Przypominamy, że udział jest bezpłatny.
 
     
 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020