DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Niedziela,  31 maja 2020 r.   Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kuratorium Oświaty - BRD
Kontakt
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP
 

Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży powstało w wyniku zorganizowania się grupy osób, którym bliskie są cele naszego Stowarzyszenia określone w Statucie. Stowarzyszenie nie powstało od razu. Decyzja „dojrzewała” do realizacji przez kilka lat. W okresie od pomysłu do realizacji warunki w kraju zmieniały się, upewniając pomysłodawców o rzeczywistej celowości podjęcia takiej inicjatywy. W 1999 roku Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w KRS pod nr 0000037116, otrzymało swój NIP, REGON i przystąpiło do działania. W roku 2005 nasze Stowarzyszenie spełniło wszystkie wymagania i zostało wpisane na listę Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), natomiast 23 września 2005r. zostaliśmy wpisani na listę Ministra Sprawiedliwości jako organizacja upoważniona do otrzymywania nawiązek sądowych, zasądzanych przez sądy powszechne.
 
 Spełnienie ww. warunków pozwoliło nam na podejmowanie niżej wymienionych zadań:
•          Organizujemy pomoc dzieciom i młodzieży poszkodowanej w wypadkach drogowych. Pomagamy ofiarom wypadków w finansowaniu rehabilitacji, leczenia, pobytów rehabilitacyjnych, powrocie do życia w społeczeństwie, itp.
•          Przygotowujemy dzieci i młodzież do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym w roli pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. W ten sposób zapobiegamy udziałowi w wypadkach drogowych. Wspieramy finansowo zaopatrzenie szkół w sprzęt służący uczniom do ćwiczeń.
•          Organizujemy turnieje bezpieczeństwa ruchu drogowego, w których udział biorą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych. Ich celem jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym i ciągłe podnoszenie poziomu przygotowania w tym zakresie.
•          Organizujemy szkolenia nauczycieli zajmujących się wychowaniem komunikacyjnym w szkołach. Wpływamy na integrację nauczycieli tego przedmiotu. W ten sposób wzrasta liczba bezpiecznych dzieci na drogach.
•          Organizujemy dzieciom wykorzystanie wolnego czasu. Wspieramy organizację zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży. W ten sposób chronimy dzieci przed patologiami społecznymi. Pomagamy dzieciom i młodzieży będącej w zasięgu dewiacji.
•          W szczególności wymienione cele obejmują dzieci niepełnosprawne.


 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-05-30 20:35:47
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020