DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPII półrocze 2018

5 wrzesień 2018 - WORD Zielona Góra zaprasza nauczycieli do współpracy w zakresie prawa jazdy AM
Na prośbę WORD ZG przekazujemy adres do informacji na temat działań podejmowanych w kolejnym roku szkolnym w zakresie zajęć dla uczniów ubiegających się o uprawnienia na motorower.

11 wrzesień 2018 - Co dalej z lubuskimi turniejami BRD
Wszystkich nauczycieli, którzy oczekują na kolejną edycję lubuskiego Konkursu “W Europie jeździmy bezpiecznie” informujemy, że w porozumieniu z współorganizatorami turniejów udało się dopracować nowy, a w edukacji wręcz nowatorski regulamin konkursu BRD, który ma zastąpić wszystkie dotychczasowe turnieje. Jego inauguracja już wkrótce. Prosimy o cierpliwość i śledzenie strony.
Jak wiadomo, nasze Stowarzyszenie w trosce o poprawę BRD od wielu lat intensywnie zmierzało do wprowadzenia zmian naprawczych w organizacji turniejów BRD. Cieszymy się, że nasze uwagi i wieloletnie doświadczenia pozwoliły na przygotowanie nowego regulaminu, który wkrótce zostanie opublikowany. Oznacza to, że nasz Konkurs “W Europie jeździmy bezpiecznie” już pod starą nazwą się nie pojawi. Pojawią się natomiast w regulaminie nowego konkursu zaczerpnięte z “W Europie ...” istotne i najcenniejsze zapisy. Zapraszamy serdecznie nauczycieli do udziału w nowym konkursie.

11 październik 2018 - Zakończyła się druga edycja turnieju BRD “Uczeń na drodze”
Finał turnieju był ostatnim etapem w 2018 roku. Z  wynikami można się zapoznać na stronie Kuratorium Oświaty pod adresem:http://ko-gorzow.edu.pl/category/rodzice-i-uczniowie/konkursy-olimpiady-i-turnieje/brd/ . Najlepsze drużyny poza nagrodami indywidualnymi wygrały dla swoich szkół dofinansowanie do wycieczek szkolnych. Wygrane przydadzą się przy bilansowaniu kosztów jesiennych wycieczek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom finału

18 październik 2018 - Szkolenie nauczycieli szkół podstawowych zajmujących się wychowaniem komunikacyjnym
Wspomagając działania WORD Zielona Góra i Kuratorium Oświaty informujemy o planowanym szkoleniu dla nauczycieli. Więcej na stronie KO pod adresem:

6 listopad 2018 - Lubuski Konkurs BRD – jest już pełna informacja

Informujemy, że na stronie Kuratorium Oświaty została umieszczona pełna informacja dotycząca Lubuskiego Konkursu BRD – całkowicie nowej, wychodzącej na przeciw oczekiwań uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół inicjatywy związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Zachęcamy lubuskich nauczycieli do udziału szkół w Konkursie. Udział jest szansą na uzyskanie przez wszystkich uczniów wiedzy i umiejętności z zakresu BRD, ale także na uzyskanie tytułu laureata konkursu przedmiotowego (dodatkowe punkty rekrutacyjne do wybranej szkoły ponadpodstawowej). Każdy uczeń ma szanse zostać laureatem – poza wiedzą i umiejętnościami nie ma żadnego ograniczenia w tym zakresie. Formuła awansu jest tak skonstruowana, że każdy uczeń reprezentujący wysoki poziom ma możliwość awansowania, a jego wynik nie jest uzależniony od poziomu szkolnych kolegów. Nauczyciele, których uczniowie uzyskają tytuł laureata ułatwiają sobie drogę awansu zawodowego, a także dostęp do nagród i dodatków finansowych Przypominamy, że Konkurs pojawił się w wyniku wprowadzenia w życie wniosków ewaluacyjnych opracowanych przez lata doświadczeń zdobytych przy organizacji turniejów BRD realizowanych w kraju. Łączy w sobie najlepsze cechy turniejów realizowanych wcześniej, jednocześnie odrzuca balast błędów. Celem Konkursu jest oczywiście poprawa przygotowania uczniów do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym, którą zamierza się osiągnąć za pomocą wysokiego poziomu przygotowania uczniów oraz masowego udziału dzieci i szkół. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu i pozostałymi dokumentami dostępnymi pod adresem:

http://ko-gorzow.edu.pl/lubuski-konkurs-brd/

19 grudzień 2018 - Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów
Zakończyliśmy kolejny etap projektu Stowarzyszenia realizowanego wspólnie z WORD Zielona Góra. Tym razem z projektem gościliśmy w SP Gościeszowice – Filia w Suchej Dolnej (szkoła mieści się w Gminie Niegosławice w powiecie Żagań) oraz w SP Stare Strącze (Gmina Sława w powiecie Wschowa). Przy okazji warto poinformować, że od początku realizacji projekt objął już 35 szkół naszego województwa.
Szkoła w Suchej Dolnej nie posiada infrastruktury ani warunków wystarczających do realizacji w praktyce problematyki Wychowania Komunikacyjnego przez cały rok. Jednak aktywność nauczycieli i pomoc dyrektorów szkół może sprostać tym problemom. Być może już niewielkie inwestycje pozwolą na przygotowanie trwałych ulepszeń do wykorzystywania na co dzień przez uczniów. Obie szkoły posiadają warunki do organizacji turniejów BRD na etapie eliminacji szkolnych, międzyszkolnych, a nawet rejonowych. Uzupełnienie o miasteczko ruchu drogowego dało by możliwość realizacji wszystkich działań. Wszystko w rękach nauczycieli i chętnych uczniów, a także pomocnych rodziców.
Projekt na pewno wskazał nauczycielom drogę do działań w ramach WK w szkole. Mamy nadzieję na dalszą aktywność szkół, a dzięki temu uczniów. Mamy nadzieję na trwałą obecność szkół na imprezach BRD w kolejnych latach z korzyścią dla uczniów tych szkół. Takie kontakty, to przede wszystkim możliwość podniesienia poziomu nauczycielskiego warsztatu pracy. Na zakończenie projektu każda ze szkół wzbogaciła się o nowy rower Wigry przeznaczony do ćwiczeń i inne pomoce dydaktyczne. Do informacji dołączamy fotografie z realizacji projektu w Gościeszowicach – Suchej Dolnej oraz w Starym Strączu. 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020