DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPI półrocze 2018

23 styczeń 2018 - Mamy nadzieję na pozytywne zmiany w lubuskiej edukacji BRD

Miło nam poinformować, że od pewnego czasu Stowarzyszenie prowadzi rozmowy z Zarządem Okręgu Polskiego Związku Motorowego w Zielonej Górze. Tematem jest lepsze wykorzystanie działań dla osiągnięcia celu, jakim jest poprawa poziomu BRD w naszym województwie. Mamy też nadzieję na porozumienie się w sprawie wspólnego prowadzenia działań. Mając powyższe na względzie zapraszamy do aktywnego zaglądania na naszą stronę, stronę ZO PZM  www.pzm.pl/zo/zielona-gora oraz na stronę Kuratorium Oświaty http://ko-gorzow.edu.pl/category/rodzice-i-uczniowie/konkursy-olimpiady-i-turnieje/brd/ w części BRD. W najbliższym czasie na tych stronach będzie pojawiało się sporo istotnych informacji. Aktualnie na stronie PZM można zapoznać się z propozycją treści Regulaminu do OTBwRD dla szkół podstawowych na 2018-19. Można też zgłaszać swoje uwagi do treści.

 

25 luty 2018 - Zgłoś swoją szkołę do udziału w turnieju BRD

Jak informowaliśmy wcześniej, już wkrótce w roku szkolnym 2017/2018 na terenie województwa lubuskiego rozpoczną się kolejne konkursy BRD dla szkół podstawowych. Są to: Uczeń na drodze dla szkół z południowych powiatów oraz Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół z całego województwa. W obu konkursach nastąpiły bardzo korzystne zmiany regulaminów, przede wszystkim zmierzające do umożliwienia awansowania każdej szkoły wykazującej wysoki poziom przygotowania, a także realizujące cel najważniejszy: masowość przygotowania uczniów do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym. Więcej można przeczytać na stronie Kuratorium Oświaty w zakładce Rodzice i uczniowie / BRD. Zachęcamy wszystkich nauczycieli do udziału.

3 marzec 2018 - List Lubuskiego Kuratora Oświaty do dyrektorów szkół
LKO wspiera od wielu lat postulowane przez środowisko nauczycielskie ewaluacyjne zmiany w organizacji turnieju BRD na terenie lubuskiej oświaty. Wprowadzone od tego roku zmiany organizacyjne powinny doprowadzić do wzrostu poziomu przygotowania uczniów szkół podstawowych do BRD, a także wprowadzić masowość w udziale szkół oraz przygotowaniu uczniów. Mamy nadzieję, że przełoży się to na poprawę BRD w województwie, a także w kraju. Warto zwrócić uwagę na wprowadzenie długo oczekiwanych punktów rekrutacyjnych dla finalistów i laureatów, które niewątpliwie podniosą rangę konkursu. Pełną wersję listu można przeczytać pod linkiem List LKO do dyrektorów szkół podstawowych

6 marzec 2018 - Lubuski Konkurs Grafiki Komputerowej
Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze zapraszają do wzięcia udziału w IX edycji Lubuskiego konkursu grafiki komputerowej dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Bezpieczny motorowerzysta nigdy nie jeździ bez uprawnień - moje pierwsze prawo jazdy AM”. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu.

4 kwiecień 2018 - Uczeń na drodze –eliminacje rejonowe
Znane są już miejsca i terminy eliminacji rejonowych do tego turnieju. Organizator zaprasza wszystkie zakwalifikowane szkoły do udziału. Zestawienie terminów i miejsc organizacji jest dostępne po adresem:

18 kwiecień 2018 - Rozstrzygnięcie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej - IX edycja
Organizatorzy Konkursu - Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze - uprzejmie informują, że Lubuski Konkurs Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych – IX edycja: Bezpieczny motorowerzysta nigdy nie jeździ bez uprawnień”  został rozstrzygnięty.
Do oceny nadesłano 53 prace uczniów klas IV-VII szkół podstawowych woj. lubuskiego.
Zgodnie z Regulaminem Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej Komisja konkursowa postanowiła przyznać tytuł Laureata konkursu uczniom:
 
Lp.
Imię i nazwisko laureata
Klasa
Nauczyciel przygotowujący
Szkoła
1. 
Aleksandra Czajkowska
VII
Danuta Adamska
SP 8 Żary
2. 
Martyna Koman
VII
Danuta Adamska
SP 8 Żary
3. 
Julia Pawłowska
V
Danuta Adamska
SP 8 Żary
4. 
Klaudia Szczerbata
VI
Izabela Niedźwiedzka
SP 3 Lubsko
5. 
Przemysław Nowak
V
Izabela Niedźwiedzka
SP 3 Lubsko
6. 
Dominik Kaniewski
V
Leszek Korzeniowski
SP 8 Zielona Góra
7. 
Dominika Cieślik
VII
Aneta Gałęzewska-Grysak
SP 1 Zielona Góra
8. 
Patrycja Dziwota
V
Piotr Basałyga
SP Małomice
9. 
Agata Lenkowska
VII
Alina Tkacz
SP 5 Żary
10.            
Jagoda Jurewicz
VII
Anna Oczujda
SP 1 Sulechów
11.            
Alicja Jakowczuk
VI
Łukasz Pluskota
SP 1 Drezdenko
 
Na podsumowanie konkursu, które odbędzie się 27 kwietnia (piątek) o godz. 12:30 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, ul. Nowa 4b. zapraszamy laureatów wraz z przygotowującymi ich nauczycielami.

27 kwiecień 2018 - Podsumowanie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej
W dniu dzisiejszym (27 kwietnia) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Bezpieczny motorowerzysta nigdy nie jeździ bez uprawnień”.
Przybyli na nie finaliści Konkursu wraz z opiekunami i rodzicami. Tytuł Laureata konkursu otrzymało 11 uczniów województwa lubuskiego. Wszyscy wraz z przygotowującymi ich nauczycielami otrzymali pamiątkowe dyplomy, słuchawki bezprzewodowe JBL oraz kalendarze i zawieszki, które wręczyli pani  v-ce dyrektor „Domu Harcerza” Dorota Polaczek, dyr. WORD pan Rafał Gajewski oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pan Marek Pasek. Zwycięzcy mieli również okazję zwiedzić ośrodek egzaminacyjny WORDu.

 
PRACE LAUREATÓW                             GALERIA ZDJĘĆ

14 maj 2018 - W Europie jeździmy bezpiecznie – wyniki finału XV edycji Konkursu
W sobotę, 12 maja  przy pięknej pogodzie zakończyliśmy XV edycję naszego Konkursu. Tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze. Dziękujemy bardzo Pani Ingrid Kamińskiej – szkolnemu koordynatorowi, dziękujemy dyrekcji szkoły. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i sponsorom. W imprezie wzięło udział dwanaście najlepszych drużyn wyselekcjonowanych w eliminacjach rejonowych. W tym miejscu warto dodać, że awansowaliśmy do finału więcej drużyn niż przewiduje Regulamin. Postąpiliśmy tak dlatego, że wyniki tych kolejnych drużyn na rejonach nie odbiegały od pozostałych w sposób znaczący i warto było je awansować. Analizę wyników przedstawimy wkrótce. Zapraszamy również do obejrzenia fotoreportażu z finału.
Dziękujemy wszystkim szkolnym koordynatorom – opiekunom drużyn za przeprowadzenie eliminacji szkolnych Konkursu w swojej szkole i przygotowanie dzieci do eliminacji rejonowych i finału. Serdecznie dziękujemy współorganizatorom i sponsorom Konkursu.  A w finale wspierali nas: Kuratorium Oświaty, WORD Gorzów Wlkp., WORD Zielona Góra, Dom Harcerza, Polski Czerwony Krzyż i oczywiście Szkoła Podstawowa nr 1 w Zielonej Górze. Przypominamy, że nasz Konkurs doceniają obejmując swoim patronatem: Lubuski Kurator Oświaty i Starosta Zielonogórski. Dziękujemy. Patronaty są dowodem doceniania naszych starań o jakość w dążeniu do celu, jakim jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Wyniki finału:
 
Szkoła - koordynator
punkty
miejsce
Nowe Kramsko Mirosław Malinowski
86
I
Lubsko 1 Ewa Woźniak - Burzawa
82
II
Tomaszowo Mariusz Krugły
78
III
Siecieborzyce Stanisława Ganczar
77
IV
Drzonków Sylwia Nawrocka
74
V
Słubice 3 Andżelika Szczerbo
73
VI
Zielona Góra nr 1 Ingrid Kamińska
72
VII
Stare Kurowo Barbara Biesiada
71
VIII
Międzylesie Teresa Zieleniewska
69
IX
Żagań nr 3 Anna Krych
69
X
Lipki Wielkie Krzysztof Celejewski
66
XI
Ulim Magdalena Lura
65
XII

 Prosimy o zapoznanie się z analizą wyników finału. 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020