DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Historia aktualności
I półrocze 2006
II półrocze 2006
I półrocze 2007
II półrocze 2007
I półrocze 2008
II półrocze 2008
I półrocze 2009
II półrocze 2009
II pólrocze 2010
I półrocze 2011
II półrocze 2011
I półrocze 2012
II półrocze 2012
I półrocze 2013
II półrocze 2013
I półrocze 2014
II półrocze 2014
I półrocze 2015
II półrocze 2015
I półrocze 2016
II półrocze 2016
I półrocze 2017
II półrocze 2017
I półrocze 2018
II półrocze 2018
I półrocze 2019
II półrocze 2019
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOPI półrocze 2017

24 styczeń 2017 - W Europie jeździmy bezpiecznie – zakończyliśmy eliminacje rejonowe
W soboty 26 listopada i 3 grudnia odpowiednio w szkołach w Zawadzie i Międzylesiu oraz 14 stycznia w Tuplicach i 21 stycznia w SP 2 w Słubicach odbyły się eliminacje rejonowe XIV edycji Lubuskiego Konkursu BRD W Europie jeździmy bezpiecznie. Łącznie udział wzięło 55 drużyn.
Do finału zapraszamy 14 drużyn, czyli o cztery więcej niż wskazuje regulamin.
Lp.
Szkoła
Opiekun
Razem
1
Tomaszowo
Mariusz Krugły
85
2
Nowe Kramsko
Mirosław Malinowski
81
3
Lubsko 1
Izabela Sidelnik
81
4
Drzonków
Sylwia Nawrocka
79
5
Słubice nr 3
Andżelika Szczerbo
76
6
Międzylesie
Teresa Zieleniewska
74
7
Tuplice
Joanna Lewandowska - Gajda
74
8
Klenica
Mariola Sowińska
72
9
Dobiegniew
Maria Walczewska
72
10
Stare Kurowo
Ryszard Tutko
70
11
Brody Żarskie
Robert Kochanowski
69
12
Ołobok
Grażyna Świątczak
67
13
Żagań nr 3
Anna Krych
67
14
Słońsk
Mariola Piecuch
67
Wynika to z tego, że wyniki tych drużyn nie odbiegają znacznie od poprzednich.  Należy tu zaznaczyć, że do ścisłego finału weszło pięć drużyn ze szkół, które brały udział w projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie - "Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów". Przewidujemy, że finał odbędzie się w sobotę w maju, ewentualnie w kwietniu. Chodzi o to, żeby dzień był ciepły, ponieważ część praktyczną planujemy zorganizować na dworze. Oczywiście zawsze musimy liczyć się z niepogodą, dlatego impreza powinna się odbyć w szkole, gdzie alternatywnie można zrealizować praktykę w sali gimnastycznej. W sprawie miejsca organizacji finału czekamy na zaproszenie od nauczyciela ze szkoły zakwalifikowanej. Zapraszamy do śledzenia strony, gdzie będziemy na bieżąco uzupełniać informacje.
Warto dodać, że w eliminacjach rejonowych kilkoro uczniów zdobyło maksymalną liczbę punktów z testu. Gratulujemy. Są nimi:
Jagna Prętka kl. 6 z SP w Drzonkowie – opiekun Sylwia Nawrocka,
Gracjan Głowania kl. 6 z SP w Klenicy – opiekun Mariola Sowińska,
Szymon Nowak kl. 6 z SP w Tomaszowie – opiekun Mariusz Krugły
Mikołaj Irski kl. 5 z SP w Tomaszowie – opiekun Mariusz Krugły
Jakub Sarańczak kl. 4 z SP w Tomaszowie – opiekun Mariusz Krugły
Hubert Kossiński kl. 6 z SP nr 3 w Słubicach – opiekun Andżelika Szczerbo.
Przypominamy raz jeszcze, że na ręce Dyrektora Szkoły w Zawadzie został przekazany nowy rower Wigry przeznaczony do edukacji uczniów w ramach WK. Jest to nagroda za zgłoszenie się szkoły jako pierwszej do udziału w Konkursie. Taką formę zachęty do zaglądania na naszą stronę stosujemy od lat. Doceniamy także starania nauczycieli – gospodarzy eliminacji, którzy zapraszają nas do siebie w celu zorganizowania imprez. Zwyczajowo, bo już od lat wręczamy w podziękowaniu rower Wigry dla każdej szkoły, która gości u siebie naszą imprezę. Organizowane były cztery rejony, rowery otrzymały cztery następujące szkoły: w Zawadzie, w Międzylesiu, w Tuplicach, nr 2 w Słubicach. Proszę zaglądać na stronę. Wkrótce przedstawimy test użyty na rejonach oraz statystyki odpowiedzi na poszczególne pytania. To ważne dane ukierunkowujące pracę nauczycieli. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z ostatnich dwóch rejonów.
 
SP TUPLICE                                    SP NR 2 SŁUBICE

8 luty 2017 - To trzeba szybko zmienić – zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym

Zapraszamy wszystkich lubuszan do udziału w konkursie, którego celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na lubuskich drogach poprzez identyfikację miejsc źle oznakowanych, błędnie zorganizowanych, sprzyjających potencjalnym zdarzeniom drogowym lub po prostu zaniedbanych. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Szczegóły można znaleźć w Regulaminie konkursu. Liczymy bardzo na rozpowszechnienie konkursu wśród wszystkich lubuszan.

10 luty 2017 - Uczeń na drodze konkurs BRD
Zapraszamy lubuskie szkoły podstawowe z terenu południowych powiatów do udziału w nowym konkursie BRD Uczeń na drodze, którego współorganizatorem jest Lubuski Kurator Oświaty. Celem organizacji konkursu jest przygotowanie wszystkich uczniów do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym. Więcej informacji, w tym regulamin i szczegóły organizacyjne można znaleźć http://www.ko-gorzow.edu.pl/brd

27 kwiecień 2017 - Podsumowanie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej
W dniu dzisiejszym (27 kwietnia) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej Plakat - bezpieczne zachowanie rowerzysty na ścieżce rowerowej”
Przybyli na nie finaliści Konkursu wraz z opiekunami i rodzicami. Tytuł Laureata konkursu otrzymało 8 uczniów województwa lubuskiego. Wszyscy wraz z przygotowującymi ich nauczycielami otrzymali pamiątkowe dyplomy, Smartwatche i zawieszki, które wręczyli pani dyrektor „Domu Harcerza” Dorota Polaczek, dyr. WORD pan Rafał Gajewski oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pan Marek Pasek. Zwycięzcy mieli również okazję zwiedzić ośrodek egzaminacyjny WORDu.
 
PRACE LAUREATÓW                             GALERIA ZDJĘĆ

7 maj 2017 - W Europie jeździmy bezpiecznie – finał lubuski w Słubicach
W sobotę, 6 maja  przy umiarkowanej, ale sprzyjającej pogodzie zakończyliśmy XIV edycję naszego Konkursu. Tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach. Dziękujemy bardzo Pani Andżelice Szczerbo – szkolnemu koordynatorowi, dziękujemy dyrekcji szkoły. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i sponsorom. W imprezie wzięło udział trzynaście najlepszych drużyn wyselekcjonowanych w eliminacjach rejonowych. W tym miejscu warto dodać, że awansowaliśmy do finału więcej drużyn niż przewiduje Regulamin. Postąpiliśmy tak dlatego, że wyniki tych kolejnych drużyn na rejonach nie odbiegały od pozostałych w sposób znaczący i warto było je awansować. Analizę wyników przedstawiamy w zakładce Turnieje - konkursy. Zapraszamy również do obejrzenia fotoreportażu z finału.
 
Lp.
Szkoła
Koordynator
Wynik
1
Nowe Kramsko
Mirosław Malinowski
85
2
Drzonków
Sylwia Nawrocka
84
3
Klenica
Mariola Sowińska
80
4
Lubsko nr 1
Izabela Sidelnik
78
5
Tomaszowo
Mariusz Krugły
77
6
Międzylesie
Teresa Zieleniewska
76
7
Dobiegniew
Maria Walczewska
72
8
Stare Kurowo
Ryszard Tutko
71
9
Tuplice
Joanna Lewandowska - Gajda
70
10
Brody Żarskie
Robert Kochanowski
69
11
Słubice nr 3
Andżelika Szczerbo
67
12
Ołobok
Grażyna Świątczak
60
13
Słońsk
Mariola Piecuch
54
 
Dziękujemy wszystkim szkolnym koordynatorom – opiekunom drużyn za przeprowadzenie eliminacji szkolnych Konkursu w swojej szkole i przygotowanie dzieci do eliminacji rejonowych i finału. Serdecznie dziękujemy współorganizatorom i sponsorom Konkursu.  A wspierali nas: Kuratorium Oświaty, WORD Gorzów Wlkp., WORD Zielona Góra, Dom Harcerza, Polski Czerwony Krzyż i oczywiście Szkoła Podstawowa nr 3 w Słubicach. Przypominamy, że nasz Konkurs doceniają obejmując swoim patronatem: Lubuski Kurator Oświaty i Starosta Zielonogórski. Dziękujemy. Patronaty są dowodem doceniania naszych starań o jakość w dążeniu do celu, jakim jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.

8 czerwiec 2017 - Za nami już XV edycja projektu “Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów”
Tym razem z projektem byliśmy gośćmi w SP Ołobok, SP Lubanice oraz w SP Kowalewo. Wliczając te szkoły należy podkreślić, że projekt objął już 32 szkoły naszego województwa.
Szkoły biorące udział w projekcie (z wyjątkiem Ołoboku) nie posiadają infrastruktury i warunków wystarczających do realizacji w praktyce problematyki Wychowania Komunikacyjnego przez cały rok. Niewielkie inwestycje pozwolą na przygotowanie trwałych ulepszeń do wykorzystywania na co dzień przez uczniów. Wszystkie trzy szkoły posiadają także warunki do organizacji turniejów BRD na etapie eliminacji międzyszkolnych, a nawet rejonowych. Uzupełnienie o miasteczko ruchu drogowego dało by możliwość realizacji wszystkich działań. Wszystko w rękach nauczycieli i chętnych uczniów.
W Konkursie W Europie jeździmy bezpiecznie do tej pory brała udział jedynie szkoła w Ołoboku. Mamy nadzieję, że pozostałe dwie szkoły uaktywnią się w tym zakresie w kolejnym roku. Projekt na pewno wskazał nauczycielom drogę do działań w ramach WK w szkole. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się na imprezach w kolejnych latach i będą to spotkania z korzyścią dla uczniów tych szkół. Takie kontakty, to przede wszystkim możliwość podniesienia poziomu nauczycielskiego warsztatu pracy. Na zakończenie projektu każda ze szkół wzbogaciła się o nowy rower Wigry przeznaczony do ćwiczeń i inne pomoce dydaktyczne. Do informacji dołączamy fotografie z realizacji projektu w Ołoboku, Lubanicach i Kowalewie. Zapraszamy na Lubuskie BRD na facebooku https://www.facebook.com/groups/lubuskiebrd/

11 czerwiec 2017 - Uczeń na drodze – finał
Udała się pierwsza - pilotażowa edycja nowego lubuskiego konkursu BRD „Uczeń na drodze”. Organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra wspierany patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Finał odbył się 8 czerwca 2017 r. w SP nr 1 w Zielonej Górze. Gratulujemy zwycięzcom. Najlepsze szkoły otrzymały czek na dofinansowanie do wycieczki szkolnej – odpowiednio: 5.000 zł, 4.000 zł, 3.000 zł. Wszystkie dzieci biorące udział w finale zostały nagrodzone nagrodami, których oczekiwały. Nie zapomnieliśmy o nauczycielach. Dziękujemy bardzo Pani Ingrid Kamińskiej i Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze za przyjęcie finału. Użyto testu o 25 pytaniach (w załączeniu). Poniżej przedstawiamy wyniki drużyn finałowych:
 
UCZEŃ NA DRODZE
FINAŁ 8 CZERWCA 2017 r.
 
szkoła
opiekun
IV
IV
V
V
VI
VI
razem
miejsce
Nowe Kramsko
Mirosław Malinowski
22
22
19
19
18
23
123
1
Siecieborzyce
Stanisława Ganczar
16
21
15
15
23
19
109
2
Drzonków
Sylwia Nawrocka
17
21
17
16
18
16
105
3
Międzylesie
Teresa Zieleniewska
19
18
15
14
16
16
98
4
Tomaszowo
Mariusz Krugły
11
21
15
15
14
19
95
5/6
Ołobok
Grażyna Świątczak
14
18
11
19
19
14
95
5/6
Długie
Władysław Kruszewski
17
20
14
13
15
15
94
7
Lubsko nr 1
Izabela Sidelnik
17
12
8
16
13
18
84
8
Zielona Góra nr 17
Małgorzata Piotrowska
18
16
9
15
10
15
83
9
Zielona Góra nr 1
Ingrid Kamińska
11
16
10
8
18
14
77
10
 
Najważniejszym celem konkursu jest poprawa BRD, której organizatorzy spodziewają się w związku z udziałem w konkursie wszystkich uczniów każdej szkoły biorącej udział. Przypominamy, że najważniejsza zmiana regulaminowa w stosunku do innego (ogólnopolskiego) konkursu BRD polega na tym, że akceptowane do etapu rejonowego były tylko te szkoły, które zaangażowały w konkursie co najmniej 90 % uczniów. Drugim istotnym elementem było to, że w skład drużyny nie wchodziły wyłącznie dzieci najlepsze w szkole, ale dzieci wyznaczone przez organizatora na podstawie szkolnego rankingu. W tym roku drużyna finałowa składała się z sześciorga uczniów – po dwoje z każdej z klas 4, 5, 6 z pozycji 4 i 6 rankingu. Taki dobór składu drużyny wynika z potrzeby zaangażowania do konkursu wszystkich dzieci w szkole, a nie tylko kilkorga najlepszych. Dotychczasowe doświadczenia, gdzie reprezentację szkoły stanowiły jedynie dzieci najlepsze w szkole, nie przekładały się na pracę z wszystkimi uczniami, no i co oczywiste – na poprawę BRD. Oczywiście dobór uczniów do drużyny podniósł dyskusję pośród nauczycieli. Są głosy za i przeciw takiej organizacji. Jednak najważniejszy jest cel jaki chcemy osiągnąć organizując konkursy BRD – poprawa BRD, a nie jedynie udział, czy miejsca poszczególnych szkół. Organizator oczekuje na wszelkie uwagi, ale przede wszystkim na wnioski i podpowiedzi do przyszłej organizacji. Można je przesyłać e-mailem na adres pasek@zg.wordy.pl . Jednocześnie dziękujemy wszystkim nauczycielom za udział i bardzo dobre przygotowanie uczniów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020