DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  23 stycznia 2018 r.   Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kontakt

Aktualności


18 kwiecień 2017 - Roztrzygnięcie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej
Organizatorzy Konkursu - Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze - uprzejmie informują, że Lubuski Konkurs Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych – VIII edycja: Plakat - bezpieczne zachowanie rowerzysty na ścieżce rowerowej”  został rozstrzygnięty.
Do oceny nadesłano 62 prace uczniów klas IV-VI szkół podstawowych woj. lubuskiego.
Zgodnie z Regulaminem Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej Komisja konkursowa postanowiła przyznać tytuł Laureata konkursu uczniom:
 
Lp.
Imię i nazwisko laureata
Klasa
Nauczyciel przygotowujący
Szkoła
1. 
Aleksandra Czajkowska
VI
Danuta Adamska
SP 8 Żary
2. 
Maciej Andrzejewski
VI
Grażyna Brzóska
ESP 22 Zielona Góra
3. 
Aleksandra Skrzypczak
V
Izabela Niedźwiedzka
SP 3 Lubsko
4. 
Dominika Kubik
VI
Alina Tkacz
SP 5 Żary
5. 
Aleksandra Krzyż
VI
Leszek Korzeniowski
SP 8 Zielona Góra
6. 
Aurelia Chełmicka
IV
Mariola Grzegorczyk
SP 11 Zielona Góra
7. 
Jakub Kimstacz
IV
Małgorzata Piotrowska
SP 17 Zielona Góra
8. 
Aleksandra Pogorzelska
IV
Violetta Kępińska
SP 2 Żary
 
Na podsumowanie konkursu zapraszamy laureatów wraz z przygotowującymi ich nauczycielami, które odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) o godz. 12:30 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, ul. Nowa 4b.


6 kwiecień 2017 - W Europie jeździmy bezpiecznie – finał lubuski

Organizatorzy lubuskiego Konkursu BRD W Europie jeździmy bezpiecznie informują, że finał XIV edycji odbędzie się w sobotę 6 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach. Zaprosiła nas Pani Andżelika Szczerbo – koordynator szkolny. Dziękujemy. Zapraszamy wszystkie zakwalifikowane szkoły. Początek o godz. 11:00. W programie przewidujemy: test oraz ćwiczenia praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy na rowerze po przeszkodach toru, jazdę na rowerze w miasteczku ruchu drogowego. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału, bardzo prosimy o wcześniejszą informację - wopzgora@2com.pl 3 marzec 2017 - Uczeń na drodze – jest już dostępny test

Pomagamy w realizacji Konkursu BRD o nazwie Uczeń na drodze. Informujemy, że na stronie Kuratorium Oświaty pod tym adresem:  http://www.ko-gorzow.edu.pl/brd można pobrać test zaplanowany do realizacji w eliminacjach szkolnych. Test należy przeprowadzić w dniach 6 – 10 marca 2017 r.3 marzec 2017 - Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów

Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra zapraszają do udziału w projekcie. W XIV edycji przewidzianej na marzec - kwiecień mogą wziąć udział dwie szkoły. Projekt skierowany jest głównie do małych, lubuskich szkół podstawowych, których nauczyciele chcą osiągać lepsze wyniki w zakresie przygotowania młodych rowerzystów. Celem jest praktyczna pomoc i wskazanie potrzebującym pomocy nauczycielom skutecznych metod pracy z przyszłymi rowerzystami, także do udziału w turniejach BRD. Oczywiście osiągnięcie celów jest możliwe przy ścisłej współpracy i zaangażowaniu nauczyciela. Miarą sukcesu będzie wyraźny rozwój szkoły i nauczyciela w zakresie WK, z czego korzyści będą czerpać uczniowie osiągając wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nauczyciel osiągając lepsze wyniki pracy. Zgłoszenia do udziału w projekcie należy przesłać mailem na adres wopzgora@2com.pl. O zakwalifikowaniu szkoła zostanie poinformowana e-mailem. Na zakończenie realizacji projektu szkoły otrzymają pomoce przydatne w pracy dydaktycznej oraz rower do ćwiczeń. Więcej można przeczytać w załączniku. 
Ostatnia Aktualizacja: 2018-01-10 19:44:15
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2016