DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Piątek,  25 maja 2018 r.   Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kontakt

Aktualności


6 październik 2017 - Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów
Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra zapraszają do udziału w projekcie. W XVI edycji przewidzianej na jesień 2017 r. mogą wziąć udział dwie szkoły. Projekt skierowany jest głównie do małych, lubuskich szkół podstawowych, których nauczyciele chcą osiągać lepsze wyniki w zakresie przygotowania młodych rowerzystów. Celem jest praktyczna pomoc i wskazanie potrzebującym pomocy nauczycielom skutecznych metod pracy z przyszłymi rowerzystami, także do udziału w turniejach BRD. Oczywiście osiągnięcie celów jest możliwe przy ścisłej współpracy i zaangażowaniu nauczyciela. Miarą sukcesu będzie wyraźny rozwój szkoły i nauczyciela w zakresie WK, z czego korzyści będą czerpać uczniowie osiągając wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nauczyciel osiągając lepsze wyniki pracy. Zgłoszenia do udziału w projekcie należy przesłać mailem na adres wopzgora@2com.pl . O zakwalifikowaniu szkoła zostanie poinformowana e-mailem. Na zakończenie realizacji projektu szkoły otrzymają pomoce przydatne w pracy dydaktycznej oraz rower do ćwiczeń. Więcej można przeczytać w załączniku.


6 październik 2017 - Szkolenie nauczycieli w zakresie Wychowania Komunikacyjnego
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra jak co roku organizuje szkolenie nauczycieli WK zajmujących się przygotowaniem uczniów i wydawaniem kart rowerowych w szkole. Więcej można przeczytać pod adresem:


4 październik 2017 - W Europie jeździmy bezpiecznie – za nami eliminacje szkolne do XV edycji Konkursu
Zakończyły się działania w ramach eliminacji szkolnych do naszego Konkursu. Dziękujemy bardzo wszystkim nauczycielom, którzy przeprowadzili działania w swoich szkołach i zgłosili szkołę do etapu rejonowego. Zgłosiło się aż  61 szkół. Witamy serdecznie szkoły i nauczycieli, którzy w tym roku zaczynają przygodę z nami. Są to: SP Cigacice, SP Jędrzychowice, SP nr 4 Krosno O., SP Niepubliczna Sosny, SP Katolicka Zielona Góra. Życzymy powodzenia. Chcemy też poinformować, że są z nami aż cztery szkoły, które startują w Konkursie od początku. Są to: SP Tomaszowo, SP Otyń, SP Nowe Kramsko, SP nr 1 Lubsko. Dziękujemy koordynatorom za wkład w ten zakres działań szkół.
Oczekujemy na przesłanie ze szkół sprawozdań z eliminacji szkolnych do 14 października wyłącznie drogą pocztową na adres siedziby Stowarzyszenia.. Przy okazji prosimy koordynatorów, którzy jeszcze nie przysłali sprawozdań o wypełnienie ich wg wzoru: odpowiedź prawidłowa – punkt (punkty), odpowiedź nieprawidłowa – 0, nieobecność – kreska. Chodzi o to, że odpowiedź błędna i nieobecność, to nie jest to samo. Rozróżnienie tej Informacji ma bardzo duże znaczenie w podsumowaniu Konkursu.


16 wrzesień 2017 - Z rodzicami też trzeba pracować. Choćby w celu ochrony dzieci.
Problem z zachowaniem niebezpiecznym na drodze dotyczy nie tylko Polski. Oto kilka danych na ten temat z Francji.
 


 
Ostatnia Aktualizacja: 2018-05-14 19:51:58
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2016