DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Czwartek,  18 lipca 2019 r.   Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kuratorium Oświaty - BRD
Kontakt
Aktualności


6 listopad 2018 - Lubuski Konkurs BRD – jest już pełna informacja

Informujemy, że na stronie Kuratorium Oświaty została umieszczona pełna informacja dotycząca Lubuskiego Konkursu BRD – całkowicie nowej, wychodzącej na przeciw oczekiwań uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół inicjatywy związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Zachęcamy lubuskich nauczycieli do udziału szkół w Konkursie. Udział jest szansą na uzyskanie przez wszystkich uczniów wiedzy i umiejętności z zakresu BRD, ale także na uzyskanie tytułu laureata konkursu przedmiotowego (dodatkowe punkty rekrutacyjne do wybranej szkoły ponadpodstawowej). Każdy uczeń ma szanse zostać laureatem – poza wiedzą i umiejętnościami nie ma żadnego ograniczenia w tym zakresie. Formuła awansu jest tak skonstruowana, że każdy uczeń reprezentujący wysoki poziom ma możliwość awansowania, a jego wynik nie jest uzależniony od poziomu szkolnych kolegów. Nauczyciele, których uczniowie uzyskają tytuł laureata ułatwiają sobie drogę awansu zawodowego, a także dostęp do nagród i dodatków finansowych Przypominamy, że Konkurs pojawił się w wyniku wprowadzenia w życie wniosków ewaluacyjnych opracowanych przez lata doświadczeń zdobytych przy organizacji turniejów BRD realizowanych w kraju. Łączy w sobie najlepsze cechy turniejów realizowanych wcześniej, jednocześnie odrzuca balast błędów. Celem Konkursu jest oczywiście poprawa przygotowania uczniów do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym, którą zamierza się osiągnąć za pomocą wysokiego poziomu przygotowania uczniów oraz masowego udziału dzieci i szkół. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu i pozostałymi dokumentami dostępnymi pod adresem:

http://ko-gorzow.edu.pl/lubuski-konkurs-brd/18 październik 2018 - Szkolenie nauczycieli szkół podstawowych zajmujących się wychowaniem komunikacyjnym
Wspomagając działania WORD Zielona Góra i Kuratorium Oświaty informujemy o planowanym szkoleniu dla nauczycieli. Więcej na stronie KO pod adresem:


11 październik 2018 - Zakończyła się druga edycja turnieju BRD “Uczeń na drodze”
Finał turnieju był ostatnim etapem w 2018 roku. Z  wynikami można się zapoznać na stronie Kuratorium Oświaty pod adresem:http://ko-gorzow.edu.pl/category/rodzice-i-uczniowie/konkursy-olimpiady-i-turnieje/brd/ . Najlepsze drużyny poza nagrodami indywidualnymi wygrały dla swoich szkół dofinansowanie do wycieczek szkolnych. Wygrane przydadzą się przy bilansowaniu kosztów jesiennych wycieczek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom finału


11 wrzesień 2018 - Co dalej z lubuskimi turniejami BRD
Wszystkich nauczycieli, którzy oczekują na kolejną edycję lubuskiego Konkursu “W Europie jeździmy bezpiecznie” informujemy, że w porozumieniu z współorganizatorami turniejów udało się dopracować nowy, a w edukacji wręcz nowatorski regulamin konkursu BRD, który ma zastąpić wszystkie dotychczasowe turnieje. Jego inauguracja już wkrótce. Prosimy o cierpliwość i śledzenie strony.
Jak wiadomo, nasze Stowarzyszenie w trosce o poprawę BRD od wielu lat intensywnie zmierzało do wprowadzenia zmian naprawczych w organizacji turniejów BRD. Cieszymy się, że nasze uwagi i wieloletnie doświadczenia pozwoliły na przygotowanie nowego regulaminu, który wkrótce zostanie opublikowany. Oznacza to, że nasz Konkurs “W Europie jeździmy bezpiecznie” już pod starą nazwą się nie pojawi. Pojawią się natomiast w regulaminie nowego konkursu zaczerpnięte z “W Europie ...” istotne i najcenniejsze zapisy. Zapraszamy serdecznie nauczycieli do udziału w nowym konkursie.


 
Ostatnia Aktualizacja: 2019-07-04 16:58:33
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2016