DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Poniedziałek,  30 marca 2020 r.   Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kuratorium Oświaty - BRD
Kontakt
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP


Aktualności


22 maj 2019 - Jak poprawić organizację Lubuskiego Konkursu BRD. Czekamy na Twoje podpowiedzi.
Zakończyliśmy pierwszą edycję Konkursu. Znane są wszystkie wyniki. Gratulujemy najlepszym. Gratulujemy wszystkim laureatom, finalistom i ich nauczycielom. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału. Mamy nadzieję na udział waszych uczniów w kolejnym roku. Za nami doświadczenia z pierwszych organizacyjnych zmagań. Kolejna, druga edycja Konkursu zostanie ogłoszona jesienią. Dlatego już dzisiaj oczekujemy na uwagi, wnioski do ewaluacji w kolejnej edycji. Zwracamy się do wszystkich zainteresowanych osób, które mają jakieś uwagi, wnioski lub podpowiedzi, które należałoby wdrożyć w kolejnej edycji w celu wsparcia i uatrakcyjnienia Konkursu. Prosimy o ich przesłanie na adres wopzgora@2com.pl . W celu zachowania czytelności informacji sugerujemy przesyłanie wniosków w tabelce:
Jak było
Jak powinno być
Uzasadnienie
 
 
 
Oczekujemy na podpowiedzi dotyczące treści regulaminu, organizacji, przebiegu każdego z poziomów eliminacyjnych, czy innych ważnych zagadnień. Zależy nam na każdej podpowiedzi. Wszystkie przesłane wnioski będą brane pod uwagę przy ustalaniu drugiej edycji. Czasem najdrobniejsze uwagi mogą mieć ogromne znaczenie. Na e-maile czekamy do końca maja.


16 maj 2019 - Lubuski Konkurs BRD – podsumowanie finału wojewódzkiego
W sobotę 11 maja zakończyliśmy I edycję nowego, Lubuskiego Konkursu BRD. Finał został zorganizowany w Domu Harcerza w Zielonej Górze. Dziękujemy bardzo Dyrekcji za udostępnienie pomieszczeń ośrodka oraz Jarkowi Twaróg za przyjęcie roli koordynatora pomiędzy organizatorami, a ośrodkiem. Dziękujemy także wszystkim przedstawicielom ośrodka pracującym przy organizacji. W finale wzięło udział 41 najlepszych uczniów z 22 szkół województwa wyselekcjonowanych w eliminacjach rejonowych. Spośród wszystkich uczestników 10 uczniów uzyskało tytuł laureata, a kolejne 23 osoby tytuł finalisty. Wysokie miejsca uzyskane w konkursie będą uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Trójka najlepszych uczestników (z SP Nowe Kramsko, SP Drzonków, SP Dobiegniew) otrzymała dofinansowanie w wysokości odpowiednio 1.000 zł, 900 zł, 800 zł do zakupu rowerów. Nagrody dla uczestników na pudle przekazał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Wszyscy uczestnicy otrzymali smartwatche ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Były też upominki, które przekazane zostały przez: Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Kuratorium Oświaty, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dodatkowo Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze przekazał rowery Wigry gospodarzowi imprezy oraz SP w Szlichtyngowej - za najwyższy w województwie wskaźnik udziału uczniów w eliminacjach szkolnych, bowiem w tej szkole udział wzięło aż 99% uczniów. Jest to dowód, że można zrobić taką mobilizację.Dziękujemy sponsorom i współorganizatorom wcześniej nie wymienionym. A były to: Policja, Państwowa Straż Pożarna, PZM. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z finału.
Warto dodać, że znakomicie sprawdziło się połączenie trzech konkursów w jeden wspólny, gdzie dzieci nie tylko zdobywają wiedzę i umiejętności, ale uzyskują oświatowy tytuł laureata lub finalisty, co jest kolejnym elementem wpływającym na bardzo duże zainteresowanie konkursem dzieci, nauczycieli i szkół.


26 kwiecień 2019 - Podsumowanie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej
W dniu dzisiejszym (26 kwietnia) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie X edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Logo Lubuskiego Konkursu BRD”.
Przybyli na nie finaliści Konkursu wraz z opiekunami i rodzicami. Tytuł Laureata konkursu otrzymało 9 uczniów województwa lubuskiego. Wszyscy wraz z przygotowującymi ich nauczycielami otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczyli dyr. WORD pan Ireneusz Plechan oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pan Marek Pasek. Zwycięzcy mieli również okazję zwiedzić ośrodek egzaminacyjny WORDu.
 
PRACE LAUREATÓW                             GALERIA ZDJĘĆ


17 kwiecień 2019 - Lubuski Konkurs Grafiki Komputerowej
Organizatorzy Konkursu - Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze - uprzejmie informują, że Lubuski Konkurs Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych – X edycja: Logo Lubuskiego Konkursu BRD”  został rozstrzygnięty.
Do oceny nadesłano 117 prac uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych woj. lubuskiego.
Zgodnie z Regulaminem Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej Komisja konkursowa postanowiła przyznać tytuł Laureata konkursu uczniom:
 
Lp.
Imię i nazwisko laureata
Klasa
Nauczyciel przygotowujący
Szkoła
1. 
Fabian Umiastowski
IV
Małgorzata Piotrowska
SP 17 Zielona Góra
2. 
Wiktor Gierasimowicz
V
Małgorzata Piotrowska
SP 17 Zielona Góra
3. 
Jan Kamiński
VI
Małgorzata Piotrowska
SP 17 Zielona Góra
4. 
Maja Tomaszewska
IV
Aneta Raczykowska
SP 6 Świebodzin
5. 
Katarzyna Czywczyńska
V
Aneta Raczykowska
SP 6 Świebodzin
6. 
Dominik Kaniewski
VI
Leszek Korzeniowski
SP 8 Zielona Góra
7. 
Agata Wnuk
VII
Łukasz Pluskota
SP 1 Drezdenko
8. 
Aleksandra Czajkowska
VIII
Agnieszka Szymkowiak - Cieślar
SP 8 Żary
9. 
Maksym Kołodziejczyk
V
Tomasz Chmielewski
SP 2 Żary
 
Na podsumowanie konkursu zapraszamy laureatów wraz z przygotowującymi ich nauczycielami, które odbędzie się 26 kwietnia (piątek) o godz. 13:00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, ul. Nowa 4b.


 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-03-24 11:45:04
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020