DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Czwartek,  21 listopada 2019 r.   Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kuratorium Oświaty - BRD
Kontakt
Aktualności


31 styczeń 2019 - Lubuski Konkurs BwRD – ostatni dzwonek na zgłoszenie szkoły
Informujemy, że już 12 lutego we wszystkich szkołach podstawowych, które zgłosiły się do udziału, zostaną zorganizowane eliminacje szkolne Konkursu. Przypominamy, że udział szkoły wymaga zgłoszenia poprzez stronę internetową Kuratorium Oświaty. Lubuski Konkurs BwRD został zorganizowany w wyniku połączenia turniejów BRD realizowanych w woj. lubuskim (W Europie jeździmy bezpiecznie, Uczeń na drodze, Ogólnopolskiego Turnieju BwRD). W związku z tym wymienione turnieje nie będą już w naszym województwie organizowane. Udział w Konkursie jest szansą na uzyskanie przez wszystkich uczniów wiedzy i umiejętności z zakresu BRD, ale także na uzyskanie tytułu laureata konkursu przedmiotowego (dodatkowe punkty rekrutacyjne do wybranej szkoły ponadpodstawowej). Każdy uczeń może zostać laureatem – poza wiedzą i umiejętnościami nie ma żadnego ograniczenia w tym zakresie. Nauczyciele, których uczniowie uzyskają tytuł laureata ułatwiają sobie drogę awansu zawodowego, a także dostęp do nagród dyrektora, prezydenta, kuratora, a także dodatków motywacyjnych. Wszystkie informacje są dostępne pod adresem: http://ko-gorzow.edu.pl/lubuski-konkurs-brd/ .


5 styczeń 2019 - Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów – zaproszenie do udziału w projekcie
Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra zapraszają do udziału w projekcie. W kolejnej edycji przewidzianej na początek 2019 r. mogą wziąć udział dwie szkoły. Projekt skierowany jest głównie do małych, lubuskich szkół podstawowych, których nauczyciele chcą osiągać lepsze wyniki w zakresie przygotowania młodych rowerzystów. Celem jest praktyczna pomoc i wskazanie potrzebującym pomocy nauczycielom skutecznych metod pracy z przyszłymi rowerzystami, także do udziału w turniejach BRD. Oczywiście osiągnięcie celów jest możliwe przy ścisłej współpracy i zaangażowaniu nauczyciela. Miarą sukcesu będzie wyraźny rozwój szkoły i nauczyciela w zakresie WK, z czego korzyści będą czerpać uczniowie osiągając wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nauczyciel osiągając lepsze wyniki pracy. Zgłoszenia do udziału w projekcie należy przesłać mailem na adres wopzgora@2com.pl . O zakwalifikowaniu szkoła zostanie poinformowana e-mailem. Na zakończenie realizacji projektu szkoły otrzymają pomoce przydatne w pracy dydaktycznej, w tym rower do ćwiczeń. Więcej można przeczytać tutaj. W tabeli poniżej propozycja możliwych terminów:
 
Pon.
Wt.
Śr.
Cz.
Piątek od 13:00
Sob. Od 9:00
 
 
 
 
11.01
 
ferie
ferie
ferie
ferie
ferie
ferie
ferie
ferie
ferie
ferie
ferie
ferie
 
 
 
 
1.02
1.02
 
 
 
 
8.02
9.02
 
 
 
 
15.02
16.02
 
 
 
 
22.02
23.02
 
 
 
 
1.03
2.03
 19 grudzień 2018 - Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów
Zakończyliśmy kolejny etap projektu Stowarzyszenia realizowanego wspólnie z WORD Zielona Góra. Tym razem z projektem gościliśmy w SP Gościeszowice – Filia w Suchej Dolnej (szkoła mieści się w Gminie Niegosławice w powiecie Żagań) oraz w SP Stare Strącze (Gmina Sława w powiecie Wschowa). Przy okazji warto poinformować, że od początku realizacji projekt objął już 35 szkół naszego województwa.
Szkoła w Suchej Dolnej nie posiada infrastruktury ani warunków wystarczających do realizacji w praktyce problematyki Wychowania Komunikacyjnego przez cały rok. Jednak aktywność nauczycieli i pomoc dyrektorów szkół może sprostać tym problemom. Być może już niewielkie inwestycje pozwolą na przygotowanie trwałych ulepszeń do wykorzystywania na co dzień przez uczniów. Obie szkoły posiadają warunki do organizacji turniejów BRD na etapie eliminacji szkolnych, międzyszkolnych, a nawet rejonowych. Uzupełnienie o miasteczko ruchu drogowego dało by możliwość realizacji wszystkich działań. Wszystko w rękach nauczycieli i chętnych uczniów, a także pomocnych rodziców.
Projekt na pewno wskazał nauczycielom drogę do działań w ramach WK w szkole. Mamy nadzieję na dalszą aktywność szkół, a dzięki temu uczniów. Mamy nadzieję na trwałą obecność szkół na imprezach BRD w kolejnych latach z korzyścią dla uczniów tych szkół. Takie kontakty, to przede wszystkim możliwość podniesienia poziomu nauczycielskiego warsztatu pracy. Na zakończenie projektu każda ze szkół wzbogaciła się o nowy rower Wigry przeznaczony do ćwiczeń i inne pomoce dydaktyczne. Do informacji dołączamy fotografie z realizacji projektu w Gościeszowicach – Suchej Dolnej oraz w Starym Strączu.


 
Ostatnia Aktualizacja: 2019-11-10 14:17:13
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2016