DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Poniedziałek,  25 marca 2019 r.   Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kuratorium Oświaty - BRD
Kontakt
Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP


Aktualności


14 maj 2018 - W Europie jeździmy bezpiecznie – wyniki finału XV edycji Konkursu
W sobotę, 12 maja  przy pięknej pogodzie zakończyliśmy XV edycję naszego Konkursu. Tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze. Dziękujemy bardzo Pani Ingrid Kamińskiej – szkolnemu koordynatorowi, dziękujemy dyrekcji szkoły. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i sponsorom. W imprezie wzięło udział dwanaście najlepszych drużyn wyselekcjonowanych w eliminacjach rejonowych. W tym miejscu warto dodać, że awansowaliśmy do finału więcej drużyn niż przewiduje Regulamin. Postąpiliśmy tak dlatego, że wyniki tych kolejnych drużyn na rejonach nie odbiegały od pozostałych w sposób znaczący i warto było je awansować. Analizę wyników przedstawimy wkrótce. Zapraszamy również do obejrzenia fotoreportażu z finału.
Dziękujemy wszystkim szkolnym koordynatorom – opiekunom drużyn za przeprowadzenie eliminacji szkolnych Konkursu w swojej szkole i przygotowanie dzieci do eliminacji rejonowych i finału. Serdecznie dziękujemy współorganizatorom i sponsorom Konkursu.  A w finale wspierali nas: Kuratorium Oświaty, WORD Gorzów Wlkp., WORD Zielona Góra, Dom Harcerza, Polski Czerwony Krzyż i oczywiście Szkoła Podstawowa nr 1 w Zielonej Górze. Przypominamy, że nasz Konkurs doceniają obejmując swoim patronatem: Lubuski Kurator Oświaty i Starosta Zielonogórski. Dziękujemy. Patronaty są dowodem doceniania naszych starań o jakość w dążeniu do celu, jakim jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Wyniki finału:
 
Szkoła - koordynator
punkty
miejsce
Nowe Kramsko Mirosław Malinowski
86
I
Lubsko 1 Ewa Woźniak - Burzawa
82
II
Tomaszowo Mariusz Krugły
78
III
Siecieborzyce Stanisława Ganczar
77
IV
Drzonków Sylwia Nawrocka
74
V
Słubice 3 Andżelika Szczerbo
73
VI
Zielona Góra nr 1 Ingrid Kamińska
72
VII
Stare Kurowo Barbara Biesiada
71
VIII
Międzylesie Teresa Zieleniewska
69
IX
Żagań nr 3 Anna Krych
69
X
Lipki Wielkie Krzysztof Celejewski
66
XI
Ulim Magdalena Lura
65
XII

 Prosimy o zapoznanie się z analizą wyników finału.27 kwiecień 2018 - Podsumowanie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej
W dniu dzisiejszym (27 kwietnia) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Bezpieczny motorowerzysta nigdy nie jeździ bez uprawnień”.
Przybyli na nie finaliści Konkursu wraz z opiekunami i rodzicami. Tytuł Laureata konkursu otrzymało 11 uczniów województwa lubuskiego. Wszyscy wraz z przygotowującymi ich nauczycielami otrzymali pamiątkowe dyplomy, słuchawki bezprzewodowe JBL oraz kalendarze i zawieszki, które wręczyli pani  v-ce dyrektor „Domu Harcerza” Dorota Polaczek, dyr. WORD pan Rafał Gajewski oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pan Marek Pasek. Zwycięzcy mieli również okazję zwiedzić ośrodek egzaminacyjny WORDu.

 
PRACE LAUREATÓW                             GALERIA ZDJĘĆ


18 kwiecień 2018 - Rozstrzygnięcie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej - IX edycja
Organizatorzy Konkursu - Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze - uprzejmie informują, że Lubuski Konkurs Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych – IX edycja: Bezpieczny motorowerzysta nigdy nie jeździ bez uprawnień”  został rozstrzygnięty.
Do oceny nadesłano 53 prace uczniów klas IV-VII szkół podstawowych woj. lubuskiego.
Zgodnie z Regulaminem Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej Komisja konkursowa postanowiła przyznać tytuł Laureata konkursu uczniom:
 
Lp.
Imię i nazwisko laureata
Klasa
Nauczyciel przygotowujący
Szkoła
1. 
Aleksandra Czajkowska
VII
Danuta Adamska
SP 8 Żary
2. 
Martyna Koman
VII
Danuta Adamska
SP 8 Żary
3. 
Julia Pawłowska
V
Danuta Adamska
SP 8 Żary
4. 
Klaudia Szczerbata
VI
Izabela Niedźwiedzka
SP 3 Lubsko
5. 
Przemysław Nowak
V
Izabela Niedźwiedzka
SP 3 Lubsko
6. 
Dominik Kaniewski
V
Leszek Korzeniowski
SP 8 Zielona Góra
7. 
Dominika Cieślik
VII
Aneta Gałęzewska-Grysak
SP 1 Zielona Góra
8. 
Patrycja Dziwota
V
Piotr Basałyga
SP Małomice
9. 
Agata Lenkowska
VII
Alina Tkacz
SP 5 Żary
10.            
Jagoda Jurewicz
VII
Anna Oczujda
SP 1 Sulechów
11.            
Alicja Jakowczuk
VI
Łukasz Pluskota
SP 1 Drezdenko
 
Na podsumowanie konkursu, które odbędzie się 27 kwietnia (piątek) o godz. 12:30 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, ul. Nowa 4b. zapraszamy laureatów wraz z przygotowującymi ich nauczycielami.


5 kwiecień 2018 - W Europie jeździmy bezpiecznie – zapraszamy na finał lubuski

Miło nam poinformować, że finał lubuski naszego Konkursu odbędzie się 12 maja o godz. 10:00 w gościnnej Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze, ul. Wyszyńskiego 17. Zapraszamy serdecznie wszystkie drużyny, które zostały zakwalifikowane do finału. W programie: test teoretyczny, jazda po miasteczku ruchu drogowego, jazda po torze przeszkód, pierwsza pomoc przedmedyczna. Mamy nadzieję na niezawodną obecność wszystkich drużyn. W celach organizacyjnych prosimy o potwierdzenie swego udziału e-mailem na adres:wopzgora@2com.pl 
Ostatnia Aktualizacja: 2019-03-03 10:25:03
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2016