DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Czwartek,  21 listopada 2019 r.   Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kuratorium Oświaty - BRD
Kontakt
Aktualności


2 marzec 2019 - Lubuski Konkurs BwRD – podsumowanie eliminacji szkolnych
Mamy już wyniki eliminacji szkolnych do Konkursu. Oto najważniejsze dane liczbowe:
·       Liczba szkół zgłoszonych do Konkursu                                    153
·       Liczba szkół, które wzięły udział                                               151
·       Liczba szkół, które nie wzięły udziału                                       157 (ponad 50%)
·       Liczba uczniów, którzy wzięli udział w eliminacjach                  7368
·       Liczba uczniów zakwalifikowanych do eliminacji rejonowych    803
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przeprowadzili eliminacje w swoich szkołach osiągając oczekiwany masowy udział uczniów. Jednocześnie przypominamy, że Konkurs organizowany jest w celu poprawy BRD w kraju. Taki cel można osiągnąć pod warunkiem objęcia działaniami w szkołach wszystkich uczniów.
WNIOSKI:
·       cieszy liczba szkół, które przystąpiły do Konkursu. Mamy nadzieję, że w następnej edycji dołączą kolejne szkoły;
·       jesteśmy zadowoleni z liczby awansujących uczniów;
·       niestety, nie jesteśmy zadowoleni z naszym zdaniem niedostatecznej liczby uczestników. Oczekiwaliśmy masowego udziału uczniów w szkołach, a tymczasem wskaźnik udziału oscyluje od 99% do 1%;
·       masowość oznacza udział wszystkich uczniów z klas 4-8 za wyjątkiem osób chorych / nieobecnych. Tymczasem było sporo szkół, w których nauczyciele przeprowadzili Konkurs zaledwie dla kilkorga uczniów. Zaangażowanie do Konkursu w szkole tak niewielu uczniów nie poprawi stanu BRD w Polsce, a przecież po to Konkurs jest organizowany. W szkołach, które nie objęły Konkursem większości uczniów jest wiele do zrobienia. Nauczyciel ma obowiązek dać szansę każdemu uczniowi, ponieważ sprawy BRD dotyczą wszystkich uczniów i są tak samo ważne jak umiejętność czytania. Każdy uczeń jest uczestnikiem ruchu drogowego.
·       cieszymy się, że do grupy szkolnych organizatorów Konkursu dołączyło sporo dotąd turniejowo nieaktywnych nauczycieli. Liczymy na ich udział w kolejnych edycjach;
Więcej szczegółowych informacji o wynikach można znaleźć: http://ko-gorzow.edu.pl/lubuski-konkurs-brd .


17 luty 2019 - Lubuski Konkurs Grafiki Komputerowej
Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze zaprasza do wzięcia udziału w X edycji Lubuskiego konkursu grafiki komputerowej dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Logo Lubuskiego Konkursu BRD”.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.


12 luty 2019 - Pomóżmy sobie wzajemnie – rozliczając PIT przekaż nam 1% podatku
Bierzesz udział w turniejach BRD. Na pewno chcesz, żeby Twoi uczniowie, szkoła, a także Ty – jako nauczyciel koordynator mogli być godnie nagrodzeni za swoje wyniki. Nasze Stowarzyszenie przez 15 lat organizowało turniej BRD W Europie jeździmy bezpiecznie. Nauczyciele, którzy uczestniczyli w rozgrywkach od początku, na pewno pamiętają, że na rejonach, na finałach były bogate nagrody, które różniły ten turniej od innych. Nagrody fundowało przede wszystkim Stowarzyszenie. Były to: laptopy, drukarki, aparaty fotograficzne, telewizory, rowery i wiele innych cennych nagród (więcej można zobaczyć na fotografiach na naszej stronie www w historii turniejów).
Po latach dążenia do zmian ewaluacyjnych w organizacji turniejów BRD, nasze Stowarzyszenie przy współpracy z innymi organizatorami doprowadziło do powołania nowatorskiego Lubuskiego Konkursu BwRD. Mamy nadzieję na jego sukces. Jeżeli wszyscy będziemy wspierali ten Konkurs, to na pewno wpłynie on na poprawę BRD. Chcemy, żeby nagrody także w tym Konkursie były bogate, wręczane wszystkim zasługującym na to uczestnikom, opiekunom, szkołom. Żeby tak się stało, należy zebrać środki. Każda, nawet najmniejsza wpłata  ma sens.
 
Znakomitym sposobem na wsparcie jest przekazanie 1% podatku na nasze konto. Co należy w tym celu zrobić?
-wypełniając PIT za 2018 należy wpisać nasz nr KRS w odpowiednim miejscu – jest to nr 0000037116;
-najlepiej skorzystać z programu Pitax z naszej strony internetowej (nasz nr KRS jest już tam wpisany na stałe).
Wspomóc nas można także wpłacając niezależnie każdą kwotę darowizny na konto podane w zakładce KONTAKT.


1 luty 2019 - Lubuski Konkurs BwRD – najnowsze wiadomości
Informujemy za Kuratorium Oświaty, że w poniedziałek 4 lutego zostanie udostępniony materiał związany z przeprowadzeniem etapu szkolnego Konkursu. Materiały będzie można pobrać pod adresem:
http://ko-gorzow.edu.pl/forms/nine/ – przycisk: ETAP SZKOLNY – TESTY.


 
Ostatnia Aktualizacja: 2019-11-10 14:17:13
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2016