DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  24 października 2017 r.   Imieniny: Arety, Marty, Marcina
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kontakt
Aktualności


7 maj 2017 - W Europie jeździmy bezpiecznie – finał lubuski w Słubicach
W sobotę, 6 maja  przy umiarkowanej, ale sprzyjającej pogodzie zakończyliśmy XIV edycję naszego Konkursu. Tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach. Dziękujemy bardzo Pani Andżelice Szczerbo – szkolnemu koordynatorowi, dziękujemy dyrekcji szkoły. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i sponsorom. W imprezie wzięło udział trzynaście najlepszych drużyn wyselekcjonowanych w eliminacjach rejonowych. W tym miejscu warto dodać, że awansowaliśmy do finału więcej drużyn niż przewiduje Regulamin. Postąpiliśmy tak dlatego, że wyniki tych kolejnych drużyn na rejonach nie odbiegały od pozostałych w sposób znaczący i warto było je awansować. Analizę wyników przedstawiamy w zakładce Turnieje - konkursy. Zapraszamy również do obejrzenia fotoreportażu z finału.
 
Lp.
Szkoła
Koordynator
Wynik
1
Nowe Kramsko
Mirosław Malinowski
85
2
Drzonków
Sylwia Nawrocka
84
3
Klenica
Mariola Sowińska
80
4
Lubsko nr 1
Izabela Sidelnik
78
5
Tomaszowo
Mariusz Krugły
77
6
Międzylesie
Teresa Zieleniewska
76
7
Dobiegniew
Maria Walczewska
72
8
Stare Kurowo
Ryszard Tutko
71
9
Tuplice
Joanna Lewandowska - Gajda
70
10
Brody Żarskie
Robert Kochanowski
69
11
Słubice nr 3
Andżelika Szczerbo
67
12
Ołobok
Grażyna Świątczak
60
13
Słońsk
Mariola Piecuch
54
 
Dziękujemy wszystkim szkolnym koordynatorom – opiekunom drużyn za przeprowadzenie eliminacji szkolnych Konkursu w swojej szkole i przygotowanie dzieci do eliminacji rejonowych i finału. Serdecznie dziękujemy współorganizatorom i sponsorom Konkursu.  A wspierali nas: Kuratorium Oświaty, WORD Gorzów Wlkp., WORD Zielona Góra, Dom Harcerza, Polski Czerwony Krzyż i oczywiście Szkoła Podstawowa nr 3 w Słubicach. Przypominamy, że nasz Konkurs doceniają obejmując swoim patronatem: Lubuski Kurator Oświaty i Starosta Zielonogórski. Dziękujemy. Patronaty są dowodem doceniania naszych starań o jakość w dążeniu do celu, jakim jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.


27 kwiecień 2017 - Podsumowanie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej
W dniu dzisiejszym (27 kwietnia) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej Plakat - bezpieczne zachowanie rowerzysty na ścieżce rowerowej”
Przybyli na nie finaliści Konkursu wraz z opiekunami i rodzicami. Tytuł Laureata konkursu otrzymało 8 uczniów województwa lubuskiego. Wszyscy wraz z przygotowującymi ich nauczycielami otrzymali pamiątkowe dyplomy, Smartwatche i zawieszki, które wręczyli pani dyrektor „Domu Harcerza” Dorota Polaczek, dyr. WORD pan Rafał Gajewski oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pan Marek Pasek. Zwycięzcy mieli również okazję zwiedzić ośrodek egzaminacyjny WORDu.
 
PRACE LAUREATÓW                             GALERIA ZDJĘĆ


18 kwiecień 2017 - Roztrzygnięcie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej
Organizatorzy Konkursu - Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze - uprzejmie informują, że Lubuski Konkurs Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych – VIII edycja: Plakat - bezpieczne zachowanie rowerzysty na ścieżce rowerowej”  został rozstrzygnięty.
Do oceny nadesłano 62 prace uczniów klas IV-VI szkół podstawowych woj. lubuskiego.
Zgodnie z Regulaminem Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej Komisja konkursowa postanowiła przyznać tytuł Laureata konkursu uczniom:
 
Lp.
Imię i nazwisko laureata
Klasa
Nauczyciel przygotowujący
Szkoła
1. 
Aleksandra Czajkowska
VI
Danuta Adamska
SP 8 Żary
2. 
Maciej Andrzejewski
VI
Grażyna Brzóska
ESP 22 Zielona Góra
3. 
Aleksandra Skrzypczak
V
Izabela Niedźwiedzka
SP 3 Lubsko
4. 
Dominika Kubik
VI
Alina Tkacz
SP 5 Żary
5. 
Aleksandra Krzyż
VI
Leszek Korzeniowski
SP 8 Zielona Góra
6. 
Aurelia Chełmicka
IV
Mariola Grzegorczyk
SP 11 Zielona Góra
7. 
Jakub Kimstacz
IV
Małgorzata Piotrowska
SP 17 Zielona Góra
8. 
Aleksandra Pogorzelska
IV
Violetta Kępińska
SP 2 Żary
 
Na podsumowanie konkursu zapraszamy laureatów wraz z przygotowującymi ich nauczycielami, które odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) o godz. 12:30 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, ul. Nowa 4b.


6 kwiecień 2017 - W Europie jeździmy bezpiecznie – finał lubuski

Organizatorzy lubuskiego Konkursu BRD W Europie jeździmy bezpiecznie informują, że finał XIV edycji odbędzie się w sobotę 6 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach. Zaprosiła nas Pani Andżelika Szczerbo – koordynator szkolny. Dziękujemy. Zapraszamy wszystkie zakwalifikowane szkoły. Początek o godz. 11:00. W programie przewidujemy: test oraz ćwiczenia praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy na rowerze po przeszkodach toru, jazdę na rowerze w miasteczku ruchu drogowego. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału, bardzo prosimy o wcześniejszą informację - wopzgora@2com.pl  
Ostatnia Aktualizacja: 2017-10-06 10:09:56
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2016