DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  23 stycznia 2018 r.   Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kontakt

Aktualności


4 październik 2017 - W Europie jeździmy bezpiecznie – za nami eliminacje szkolne do XV edycji Konkursu
Zakończyły się działania w ramach eliminacji szkolnych do naszego Konkursu. Dziękujemy bardzo wszystkim nauczycielom, którzy przeprowadzili działania w swoich szkołach i zgłosili szkołę do etapu rejonowego. Zgłosiło się aż  61 szkół. Witamy serdecznie szkoły i nauczycieli, którzy w tym roku zaczynają przygodę z nami. Są to: SP Cigacice, SP Jędrzychowice, SP nr 4 Krosno O., SP Niepubliczna Sosny, SP Katolicka Zielona Góra. Życzymy powodzenia. Chcemy też poinformować, że są z nami aż cztery szkoły, które startują w Konkursie od początku. Są to: SP Tomaszowo, SP Otyń, SP Nowe Kramsko, SP nr 1 Lubsko. Dziękujemy koordynatorom za wkład w ten zakres działań szkół.
Oczekujemy na przesłanie ze szkół sprawozdań z eliminacji szkolnych do 14 października wyłącznie drogą pocztową na adres siedziby Stowarzyszenia.. Przy okazji prosimy koordynatorów, którzy jeszcze nie przysłali sprawozdań o wypełnienie ich wg wzoru: odpowiedź prawidłowa – punkt (punkty), odpowiedź nieprawidłowa – 0, nieobecność – kreska. Chodzi o to, że odpowiedź błędna i nieobecność, to nie jest to samo. Rozróżnienie tej Informacji ma bardzo duże znaczenie w podsumowaniu Konkursu.


16 wrzesień 2017 - Z rodzicami też trzeba pracować. Choćby w celu ochrony dzieci.
Problem z zachowaniem niebezpiecznym na drodze dotyczy nie tylko Polski. Oto kilka danych na ten temat z Francji.
 


3 wrzesień 2017 - Lubuski Konkurs BRD „W Europie jeździmy bezpiecznie”
Przygotowaliśmy kolejną, już XV edycję naszego Turnieju. Mamy nadzieję na dużą, jeszcze większą aktywność szkół w tym roku. Czekamy z niecierpliwością na zgłoszenia stałych uczestników oraz szczególnie będziemy zadowoleni z udziału nowych szkół. Prosimy „bywalców” o rozpropagowanie Turnieju w swoim środowisku, przekazanie informacji koleżankom i kolegom. W dokumentacji turniejowej, a w szczególności w Obowiązkach Szkolnego Koordynatora, uwzględniliśmy zgłoszone i uzasadnione uwagi dotyczące przebiegu Konkursu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do XV edycji.


30 sierpień 2017 - WORD Zielona Góra pomaga młodzieży uzyskać prawo jazdy kategorii AM (motorower)
Od kilku lat systematycznie rośnie liczba uczniów poruszających się na motorowerach bez uprawnień. Przyczyną jest między innymi bardzo wysoki koszt uzyskania tego uprawnienia. Jeżdżenie bez uprawnień może być przyczyną wielu poważnych problemów dla uczniów, a także dla ich opiekunów. Dlatego WORD Zielona Góra wyszedł z inicjatywą organizacji w szkołach zajęć teoretycznych z tego zakresu. Celem jest przygotowanie młodzieży do zdania egzaminu teoretycznego w WORD. Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży już jeżdżącej bez uprawnień, a także dla tych uczniów, którzy planują uzyskanie w najbliższym czasie prawa jazdy AM. Zajęcia oczywiście będą nieodpłatne  dla młodzieży.
Organizatorem zajęć w Państwa szkole będzie odpowiednio przygotowany i wyznaczony przez dyrektora nauczyciel Wychowania Komunikacyjnego. Oferta dotyczy szkół z terenu powiatów południowych (świebodziński, krośnieński, żarski, żagański, wschowski, nowosolski, zielonogórski, M. Zielona Góra). WORD ZG zaprasza nauczycieli do współpracy. Więcej, w tym na temat nawiązania kontaktu można przeczytać na stronie Kuratorium Oświaty: http://ko-gorzow.edu.pl/category/rodzice-i-uczniowie/konkursy-olimpiady-i-turnieje/brd/ . Prosimy o rozpropagowanie informacji wśród kolegów z sąsiednich szkół.


 
Ostatnia Aktualizacja: 2018-01-10 19:44:15
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2016