DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Niedziela,  19 listopada 2017 r.   Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kontakt
Aktualności


30 sierpień 2017 - WORD Zielona Góra pomaga młodzieży uzyskać prawo jazdy kategorii AM (motorower)
Od kilku lat systematycznie rośnie liczba uczniów poruszających się na motorowerach bez uprawnień. Przyczyną jest między innymi bardzo wysoki koszt uzyskania tego uprawnienia. Jeżdżenie bez uprawnień może być przyczyną wielu poważnych problemów dla uczniów, a także dla ich opiekunów. Dlatego WORD Zielona Góra wyszedł z inicjatywą organizacji w szkołach zajęć teoretycznych z tego zakresu. Celem jest przygotowanie młodzieży do zdania egzaminu teoretycznego w WORD. Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży już jeżdżącej bez uprawnień, a także dla tych uczniów, którzy planują uzyskanie w najbliższym czasie prawa jazdy AM. Zajęcia oczywiście będą nieodpłatne  dla młodzieży.
Organizatorem zajęć w Państwa szkole będzie odpowiednio przygotowany i wyznaczony przez dyrektora nauczyciel Wychowania Komunikacyjnego. Oferta dotyczy szkół z terenu powiatów południowych (świebodziński, krośnieński, żarski, żagański, wschowski, nowosolski, zielonogórski, M. Zielona Góra). WORD ZG zaprasza nauczycieli do współpracy. Więcej, w tym na temat nawiązania kontaktu można przeczytać na stronie Kuratorium Oświaty: http://ko-gorzow.edu.pl/category/rodzice-i-uczniowie/konkursy-olimpiady-i-turnieje/brd/ . Prosimy o rozpropagowanie informacji wśród kolegów z sąsiednich szkół.


11 czerwiec 2017 - Uczeń na drodze – finał
Udała się pierwsza - pilotażowa edycja nowego lubuskiego konkursu BRD „Uczeń na drodze”. Organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra wspierany patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Finał odbył się 8 czerwca 2017 r. w SP nr 1 w Zielonej Górze. Gratulujemy zwycięzcom. Najlepsze szkoły otrzymały czek na dofinansowanie do wycieczki szkolnej – odpowiednio: 5.000 zł, 4.000 zł, 3.000 zł. Wszystkie dzieci biorące udział w finale zostały nagrodzone nagrodami, których oczekiwały. Nie zapomnieliśmy o nauczycielach. Dziękujemy bardzo Pani Ingrid Kamińskiej i Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze za przyjęcie finału. Użyto testu o 25 pytaniach (w załączeniu). Poniżej przedstawiamy wyniki drużyn finałowych:
 
UCZEŃ NA DRODZE
FINAŁ 8 CZERWCA 2017 r.
 
szkoła
opiekun
IV
IV
V
V
VI
VI
razem
miejsce
Nowe Kramsko
Mirosław Malinowski
22
22
19
19
18
23
123
1
Siecieborzyce
Stanisława Ganczar
16
21
15
15
23
19
109
2
Drzonków
Sylwia Nawrocka
17
21
17
16
18
16
105
3
Międzylesie
Teresa Zieleniewska
19
18
15
14
16
16
98
4
Tomaszowo
Mariusz Krugły
11
21
15
15
14
19
95
5/6
Ołobok
Grażyna Świątczak
14
18
11
19
19
14
95
5/6
Długie
Władysław Kruszewski
17
20
14
13
15
15
94
7
Lubsko nr 1
Izabela Sidelnik
17
12
8
16
13
18
84
8
Zielona Góra nr 17
Małgorzata Piotrowska
18
16
9
15
10
15
83
9
Zielona Góra nr 1
Ingrid Kamińska
11
16
10
8
18
14
77
10
 
Najważniejszym celem konkursu jest poprawa BRD, której organizatorzy spodziewają się w związku z udziałem w konkursie wszystkich uczniów każdej szkoły biorącej udział. Przypominamy, że najważniejsza zmiana regulaminowa w stosunku do innego (ogólnopolskiego) konkursu BRD polega na tym, że akceptowane do etapu rejonowego były tylko te szkoły, które zaangażowały w konkursie co najmniej 90 % uczniów. Drugim istotnym elementem było to, że w skład drużyny nie wchodziły wyłącznie dzieci najlepsze w szkole, ale dzieci wyznaczone przez organizatora na podstawie szkolnego rankingu. W tym roku drużyna finałowa składała się z sześciorga uczniów – po dwoje z każdej z klas 4, 5, 6 z pozycji 4 i 6 rankingu. Taki dobór składu drużyny wynika z potrzeby zaangażowania do konkursu wszystkich dzieci w szkole, a nie tylko kilkorga najlepszych. Dotychczasowe doświadczenia, gdzie reprezentację szkoły stanowiły jedynie dzieci najlepsze w szkole, nie przekładały się na pracę z wszystkimi uczniami, no i co oczywiste – na poprawę BRD. Oczywiście dobór uczniów do drużyny podniósł dyskusję pośród nauczycieli. Są głosy za i przeciw takiej organizacji. Jednak najważniejszy jest cel jaki chcemy osiągnąć organizując konkursy BRD – poprawa BRD, a nie jedynie udział, czy miejsca poszczególnych szkół. Organizator oczekuje na wszelkie uwagi, ale przede wszystkim na wnioski i podpowiedzi do przyszłej organizacji. Można je przesyłać e-mailem na adres pasek@zg.wordy.pl . Jednocześnie dziękujemy wszystkim nauczycielom za udział i bardzo dobre przygotowanie uczniów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


8 czerwiec 2017 - Za nami już XV edycja projektu “Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów”
Tym razem z projektem byliśmy gośćmi w SP Ołobok, SP Lubanice oraz w SP Kowalewo. Wliczając te szkoły należy podkreślić, że projekt objął już 32 szkoły naszego województwa.
Szkoły biorące udział w projekcie (z wyjątkiem Ołoboku) nie posiadają infrastruktury i warunków wystarczających do realizacji w praktyce problematyki Wychowania Komunikacyjnego przez cały rok. Niewielkie inwestycje pozwolą na przygotowanie trwałych ulepszeń do wykorzystywania na co dzień przez uczniów. Wszystkie trzy szkoły posiadają także warunki do organizacji turniejów BRD na etapie eliminacji międzyszkolnych, a nawet rejonowych. Uzupełnienie o miasteczko ruchu drogowego dało by możliwość realizacji wszystkich działań. Wszystko w rękach nauczycieli i chętnych uczniów.
W Konkursie W Europie jeździmy bezpiecznie do tej pory brała udział jedynie szkoła w Ołoboku. Mamy nadzieję, że pozostałe dwie szkoły uaktywnią się w tym zakresie w kolejnym roku. Projekt na pewno wskazał nauczycielom drogę do działań w ramach WK w szkole. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się na imprezach w kolejnych latach i będą to spotkania z korzyścią dla uczniów tych szkół. Takie kontakty, to przede wszystkim możliwość podniesienia poziomu nauczycielskiego warsztatu pracy. Na zakończenie projektu każda ze szkół wzbogaciła się o nowy rower Wigry przeznaczony do ćwiczeń i inne pomoce dydaktyczne. Do informacji dołączamy fotografie z realizacji projektu w Ołoboku, Lubanicach i Kowalewie. Zapraszamy na Lubuskie BRD na facebooku https://www.facebook.com/groups/lubuskiebrd/


7 maj 2017 - W Europie jeździmy bezpiecznie – finał lubuski w Słubicach
W sobotę, 6 maja  przy umiarkowanej, ale sprzyjającej pogodzie zakończyliśmy XIV edycję naszego Konkursu. Tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach. Dziękujemy bardzo Pani Andżelice Szczerbo – szkolnemu koordynatorowi, dziękujemy dyrekcji szkoły. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i sponsorom. W imprezie wzięło udział trzynaście najlepszych drużyn wyselekcjonowanych w eliminacjach rejonowych. W tym miejscu warto dodać, że awansowaliśmy do finału więcej drużyn niż przewiduje Regulamin. Postąpiliśmy tak dlatego, że wyniki tych kolejnych drużyn na rejonach nie odbiegały od pozostałych w sposób znaczący i warto było je awansować. Analizę wyników przedstawiamy w zakładce Turnieje - konkursy. Zapraszamy również do obejrzenia fotoreportażu z finału.
 
Lp.
Szkoła
Koordynator
Wynik
1
Nowe Kramsko
Mirosław Malinowski
85
2
Drzonków
Sylwia Nawrocka
84
3
Klenica
Mariola Sowińska
80
4
Lubsko nr 1
Izabela Sidelnik
78
5
Tomaszowo
Mariusz Krugły
77
6
Międzylesie
Teresa Zieleniewska
76
7
Dobiegniew
Maria Walczewska
72
8
Stare Kurowo
Ryszard Tutko
71
9
Tuplice
Joanna Lewandowska - Gajda
70
10
Brody Żarskie
Robert Kochanowski
69
11
Słubice nr 3
Andżelika Szczerbo
67
12
Ołobok
Grażyna Świątczak
60
13
Słońsk
Mariola Piecuch
54
 
Dziękujemy wszystkim szkolnym koordynatorom – opiekunom drużyn za przeprowadzenie eliminacji szkolnych Konkursu w swojej szkole i przygotowanie dzieci do eliminacji rejonowych i finału. Serdecznie dziękujemy współorganizatorom i sponsorom Konkursu.  A wspierali nas: Kuratorium Oświaty, WORD Gorzów Wlkp., WORD Zielona Góra, Dom Harcerza, Polski Czerwony Krzyż i oczywiście Szkoła Podstawowa nr 3 w Słubicach. Przypominamy, że nasz Konkurs doceniają obejmując swoim patronatem: Lubuski Kurator Oświaty i Starosta Zielonogórski. Dziękujemy. Patronaty są dowodem doceniania naszych starań o jakość w dążeniu do celu, jakim jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.


 
Ostatnia Aktualizacja: 2017-11-15 20:11:26
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2016