DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Sobota,  25 stycznia 2020 r.   Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kuratorium Oświaty - BRD
Kontakt
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP


Aktualności


4 czerwiec 2019 - Każdy wychowawca w sposób planowy wspomaga działania BRD realizowane w szkole

Drodzy nauczyciele. W porozumieniu z Lubuskim Kuratorium Oświaty powstał pomysł dobrych praktyk, gdzie można by w proces edukacyjny włączyć krótkie (pięcio, maksymalnie dziesięcio-minutowe) zagadnienia BRD do zajęć uczniów z wychowawcami, realizowane między innymi w ramach godzin wychowawczych. Celem jest poprawienie poziomu przygotowania uczniów do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym poprzez rozpowszechnianie wiedzy i prawidłowych zachowań na każdej godzinie wychowawczej. W ten sposób utrzymana by była ciągłość edukacji BRD przez cały okres edukacji ucznia w  szkole podstawowej, czego dzisiaj po prostu nie ma. Projekt mógłby być realizowany od nowego roku szkolnego na każdym poziomie szkoły podstawowej, przyczyniając się w znacznym stopniu do znajomości tych zagadnień. Zwracamy się do Państwa - nauczycieli WK, ponieważ mają Państwo najlepszą znajomość potrzeb, złych nawyków i największych braków występujących u uczniów w tym zakresie w swoim środowisku.  Mogły by to być propozycje zajęć dotyczące teorii jak i ćwiczeń praktycznych. Prosimy o przesyłanie na nasz adres wopzgora@2com.pl materiałów zawierających tematy zajęć oraz po kilka istotnych zdań lub czynności, które należało by przekazać uczniom lub wykonać z uczniami w ramach realizacji ćwiczeń. Propozycje tematów można wpisywać do załączonej tabeli. Na propozycje tematów oczekujemy do końca czerwca 2019. Dla aktywnych nauczycieli Stowarzyszenie przewiduje niespodzianki. Stosowne opracowania przyjęte do realizacji, publikowane będą na stronie KO z możliwością ich wykorzystania przez wszystkich wychowawców.2 czerwiec 2019 - Jest wniosek o utworzenie nowego zawodu: TRENER BRD

Informujemy, że jako Stowarzyszenie otrzymaliśmy z MEN zaproszenie do złożenia uwag w sprawie konsultacji wniosku dotyczącego uznania nowego zawodu: Trener BRD, proponowanego do wprowadzenia w ramach szeroko rozumianej edukacji dzieci i młodzieży. Zachęcamy nauczycieli zainteresowanych tematem o zapoznanie się z dołączonymi dokumentami. Nauczycieli, którzy mają potrzebę przekazania wniosków w tej sprawie zapraszamy do ich przesłania na adres zsk@men.gov.pl w terminie do 7 czerwca 2019 r. Poza formularzem można też przesłać swoje przemyślenia na adres Stowarzyszenia wopzgora@2com.pl - w tej wersji w terminie do 6 czerwca. Wówczas wszystkie otrzymane  uwagi zostaną przesłane do MEN z adresu Stowarzyszenia w jednym połączonym dokumencie.

Załączniki:

ZSK edukowanie_z_zakresu_BRD.pdf
ZSK Formularz_konsultacji_Edukowanie_BRD.docx22 maj 2019 - Jak poprawić organizację Lubuskiego Konkursu BRD. Czekamy na Twoje podpowiedzi.
Zakończyliśmy pierwszą edycję Konkursu. Znane są wszystkie wyniki. Gratulujemy najlepszym. Gratulujemy wszystkim laureatom, finalistom i ich nauczycielom. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału. Mamy nadzieję na udział waszych uczniów w kolejnym roku. Za nami doświadczenia z pierwszych organizacyjnych zmagań. Kolejna, druga edycja Konkursu zostanie ogłoszona jesienią. Dlatego już dzisiaj oczekujemy na uwagi, wnioski do ewaluacji w kolejnej edycji. Zwracamy się do wszystkich zainteresowanych osób, które mają jakieś uwagi, wnioski lub podpowiedzi, które należałoby wdrożyć w kolejnej edycji w celu wsparcia i uatrakcyjnienia Konkursu. Prosimy o ich przesłanie na adres wopzgora@2com.pl . W celu zachowania czytelności informacji sugerujemy przesyłanie wniosków w tabelce:
Jak było
Jak powinno być
Uzasadnienie
 
 
 
Oczekujemy na podpowiedzi dotyczące treści regulaminu, organizacji, przebiegu każdego z poziomów eliminacyjnych, czy innych ważnych zagadnień. Zależy nam na każdej podpowiedzi. Wszystkie przesłane wnioski będą brane pod uwagę przy ustalaniu drugiej edycji. Czasem najdrobniejsze uwagi mogą mieć ogromne znaczenie. Na e-maile czekamy do końca maja.


16 maj 2019 - Lubuski Konkurs BRD – podsumowanie finału wojewódzkiego
W sobotę 11 maja zakończyliśmy I edycję nowego, Lubuskiego Konkursu BRD. Finał został zorganizowany w Domu Harcerza w Zielonej Górze. Dziękujemy bardzo Dyrekcji za udostępnienie pomieszczeń ośrodka oraz Jarkowi Twaróg za przyjęcie roli koordynatora pomiędzy organizatorami, a ośrodkiem. Dziękujemy także wszystkim przedstawicielom ośrodka pracującym przy organizacji. W finale wzięło udział 41 najlepszych uczniów z 22 szkół województwa wyselekcjonowanych w eliminacjach rejonowych. Spośród wszystkich uczestników 10 uczniów uzyskało tytuł laureata, a kolejne 23 osoby tytuł finalisty. Wysokie miejsca uzyskane w konkursie będą uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Trójka najlepszych uczestników (z SP Nowe Kramsko, SP Drzonków, SP Dobiegniew) otrzymała dofinansowanie w wysokości odpowiednio 1.000 zł, 900 zł, 800 zł do zakupu rowerów. Nagrody dla uczestników na pudle przekazał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Wszyscy uczestnicy otrzymali smartwatche ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Były też upominki, które przekazane zostały przez: Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Kuratorium Oświaty, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dodatkowo Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze przekazał rowery Wigry gospodarzowi imprezy oraz SP w Szlichtyngowej - za najwyższy w województwie wskaźnik udziału uczniów w eliminacjach szkolnych, bowiem w tej szkole udział wzięło aż 99% uczniów. Jest to dowód, że można zrobić taką mobilizację.Dziękujemy sponsorom i współorganizatorom wcześniej nie wymienionym. A były to: Policja, Państwowa Straż Pożarna, PZM. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z finału.
Warto dodać, że znakomicie sprawdziło się połączenie trzech konkursów w jeden wspólny, gdzie dzieci nie tylko zdobywają wiedzę i umiejętności, ale uzyskują oświatowy tytuł laureata lub finalisty, co jest kolejnym elementem wpływającym na bardzo duże zainteresowanie konkursem dzieci, nauczycieli i szkół.


 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-01-21 19:27:07
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020