DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  14 lipca 2020 r.   Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kuratorium Oświaty - BRD
Kontakt
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP


Aktualności


28 luty 2020 - IX Kramski międzyszkolny turniej BRD dla uczniów szkół podstawowych

Co zrobić, żeby dzieci były bezpieczne w ruchu drogowym. Jedną z metod przygotowywania do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym jest udział w turniejach BRD. Nie czekając na przyjście sezonu w Zespole Edukacyjnym w Nowym Kramsku trwa kontynuacja edukacji uczniów w zakresie BRD. Tym razem była to organizacja międzyszkolnego turnieju BRD. W zawodach wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół:  Dąbrówki Wlkp., Dolic, Jesionowa, Podmokli Małych, Przelewic, Żukowa i Nowego Kramska. Niezorientowanych informujemy, że udział brały drużyny z województwa lubuskiego oraz zachodniopomorskiego. W zmaganiach turniejowych zawodnicy rozwiązywali test z wiedzy o ruchu drogowym, pokonywali dwie wybrane przeszkody: żmijkę oraz wolną jazdę na rowerze. Rywalizacja przeprowadzana była drużynowo oraz indywidualnie. By wyłonić indywidualnego zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Ostatecznie wygrała drużyna z Nowego Kramska, drugie miejsce zajęli uczniowie z Jesionowa, a trzecie z Dąbrówki Wlkp. Indywidualnie zwyciężyła Agata Zamolska z Nowego Kramska, drugie miejsce zdobyła Wiktoria Fiłka z Nowego Kramska, trzecie miejsce zajął Cezary Stańczyk z Jesionowa. W kategorii młodszych zawodników indywidualnie zwyciężył Hubert Eckert, drugi był Leon Szymański, a trzeci Antoni Rojek – wszyscy z Nowego Kramska. Gratulujemy uczestnikom wspanialej wiedzy, techniki rowerowej, opanowania emocji i pięknej rywalizacji. Niech sukcesy w turniejach BRD będą gwarancją bezpieczeństwa na całe życie.27 luty 2020 - Lubuski Konkurs BRD – Twoja szkoła może jeszcze wziąć udział

Na stronie Lubuskiego Kuratora można zapoznać się z informacją, które szkoły zgłosiły się do udziału w Konkursie. Na dzień dzisiejszy jest to 218 szkół. Z analizy udziału lubuskich szkół w ostatnich dwóch dekadach wynika, że dotąd nigdy tak dużo szkół nie zgłaszało się do udziału w Konkursie BRD. Dziękujemy. Widać, że w tych szkołach pracują świadomi nauczyciele. Mamy nadzieję, że wszystkie zgłoszone szkoły zorganizowały eliminacje szkolne dla wszystkich uczniów, a ich uczniowie dostaną się na wyższy etap. Życzymy im tego.  Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu można zgłosić szkołę i przeprowadzić eliminacje szkolne. Jest to propozycja dla tych szkół, które z różnych względów przegapiły terminy, a chciałyby jeszcze wystartować. Bardzo prosimy koleżanki i kolegów nauczycieli o przypomnienie swoim kolegom ze szkół, o których wiecie, że nie zgłosiły się o takiej możliwości. BRD w dzisiejszych czasach jest tak samo ważne, jak umiejętność czytania i pisania. Uczniowie sami nie pokonają tego problemu. Nie przygotowując uczniów do udziału w BRD, być może narażacie ich na udział w wypadku drogowym. Na stronach Stowarzyszenia i Kuratorium będziemy informować o szkołach zgłoszonych, o szkołach biorących udział, o wynikach.18 luty 2020 - Lubuski Konkurs BRD – rozpoczął się etap szkolny
Zapraszamy uczniów Waszej szkoły do udziału w Lubuskim Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jeżeli szkoła jeszcze nie została zgłoszona do udziału, to należy to zrobić na stronie internetowej Kuratorium Oświaty pod adresem http://ko-gorzow.edu.pl/forms/nine/ , a następnie po uzyskaniu pytań z Kuratorium Oświaty należy przeprowadzić etap szkolny. Etap ten należy przeprowadzić dla WSZYSTKICH uczniów z klas 4-5-6-7-8 w okresie od 14 do 25 lutego 2020 r. Niezależnie od poziomu przygotowania, każdy uczeń powinien wziąć udział w Konkursie, ponieważ żaden uczeń nie może być pominięty w tym działaniu. Każdy uczeń bez wyjątku powinien być dobrze przygotowany do BRD i bezpieczny w ruchu drogowym. Celem Konkursu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym. Wyniki uzyskane na etapie szkolnym można wykorzystać do oceny postępów uczniów, a także do właściwego ukierunkowania ich dalszej edukacji w zakresie BRD.
Więcej można przeczytać na stronie internetowej Kuratorium Oświaty pod adresem http://ko-gorzow.edu.pl/lubuski-konkurs-brd-2019-2020/.
Pamiętaj, wszyscy uczniowie Twojej szkoły zasługują, żeby być bezpiecznymi w ruchu drogowym. Liczymy na masowy udział uczniów Państwa szkoły w Konkursie. Powodzenia.


9 luty 2020 - Lubuski Konkurs Grafiki Komputerowej
Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze zapraszają do wzięcia udziału w XI edycji Lubuskiego konkursu grafiki komputerowej dla uczniów szkół podstawowych o tematyce „Plakat z hasłem propagujący jazdę na rowerze w kamizelce odblaskowej”
 
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu


 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020