DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wtorek,  10 grudnia 2019 r.   Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kuratorium Oświaty - BRD
Kontakt
Aktualności


2 czerwiec 2019 - Jest wniosek o utworzenie nowego zawodu: TRENER BRD

Informujemy, że jako Stowarzyszenie otrzymaliśmy z MEN zaproszenie do złożenia uwag w sprawie konsultacji wniosku dotyczącego uznania nowego zawodu: Trener BRD, proponowanego do wprowadzenia w ramach szeroko rozumianej edukacji dzieci i młodzieży. Zachęcamy nauczycieli zainteresowanych tematem o zapoznanie się z dołączonymi dokumentami. Nauczycieli, którzy mają potrzebę przekazania wniosków w tej sprawie zapraszamy do ich przesłania na adres zsk@men.gov.pl w terminie do 7 czerwca 2019 r. Poza formularzem można też przesłać swoje przemyślenia na adres Stowarzyszenia wopzgora@2com.pl - w tej wersji w terminie do 6 czerwca. Wówczas wszystkie otrzymane  uwagi zostaną przesłane do MEN z adresu Stowarzyszenia w jednym połączonym dokumencie.

Załączniki:

ZSK edukowanie_z_zakresu_BRD.pdf
ZSK Formularz_konsultacji_Edukowanie_BRD.docx22 maj 2019 - Jak poprawić organizację Lubuskiego Konkursu BRD. Czekamy na Twoje podpowiedzi.
Zakończyliśmy pierwszą edycję Konkursu. Znane są wszystkie wyniki. Gratulujemy najlepszym. Gratulujemy wszystkim laureatom, finalistom i ich nauczycielom. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału. Mamy nadzieję na udział waszych uczniów w kolejnym roku. Za nami doświadczenia z pierwszych organizacyjnych zmagań. Kolejna, druga edycja Konkursu zostanie ogłoszona jesienią. Dlatego już dzisiaj oczekujemy na uwagi, wnioski do ewaluacji w kolejnej edycji. Zwracamy się do wszystkich zainteresowanych osób, które mają jakieś uwagi, wnioski lub podpowiedzi, które należałoby wdrożyć w kolejnej edycji w celu wsparcia i uatrakcyjnienia Konkursu. Prosimy o ich przesłanie na adres wopzgora@2com.pl . W celu zachowania czytelności informacji sugerujemy przesyłanie wniosków w tabelce:
Jak było
Jak powinno być
Uzasadnienie
 
 
 
Oczekujemy na podpowiedzi dotyczące treści regulaminu, organizacji, przebiegu każdego z poziomów eliminacyjnych, czy innych ważnych zagadnień. Zależy nam na każdej podpowiedzi. Wszystkie przesłane wnioski będą brane pod uwagę przy ustalaniu drugiej edycji. Czasem najdrobniejsze uwagi mogą mieć ogromne znaczenie. Na e-maile czekamy do końca maja.


16 maj 2019 - Lubuski Konkurs BRD – podsumowanie finału wojewódzkiego
W sobotę 11 maja zakończyliśmy I edycję nowego, Lubuskiego Konkursu BRD. Finał został zorganizowany w Domu Harcerza w Zielonej Górze. Dziękujemy bardzo Dyrekcji za udostępnienie pomieszczeń ośrodka oraz Jarkowi Twaróg za przyjęcie roli koordynatora pomiędzy organizatorami, a ośrodkiem. Dziękujemy także wszystkim przedstawicielom ośrodka pracującym przy organizacji. W finale wzięło udział 41 najlepszych uczniów z 22 szkół województwa wyselekcjonowanych w eliminacjach rejonowych. Spośród wszystkich uczestników 10 uczniów uzyskało tytuł laureata, a kolejne 23 osoby tytuł finalisty. Wysokie miejsca uzyskane w konkursie będą uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Trójka najlepszych uczestników (z SP Nowe Kramsko, SP Drzonków, SP Dobiegniew) otrzymała dofinansowanie w wysokości odpowiednio 1.000 zł, 900 zł, 800 zł do zakupu rowerów. Nagrody dla uczestników na pudle przekazał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Wszyscy uczestnicy otrzymali smartwatche ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Były też upominki, które przekazane zostały przez: Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Kuratorium Oświaty, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dodatkowo Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze przekazał rowery Wigry gospodarzowi imprezy oraz SP w Szlichtyngowej - za najwyższy w województwie wskaźnik udziału uczniów w eliminacjach szkolnych, bowiem w tej szkole udział wzięło aż 99% uczniów. Jest to dowód, że można zrobić taką mobilizację.Dziękujemy sponsorom i współorganizatorom wcześniej nie wymienionym. A były to: Policja, Państwowa Straż Pożarna, PZM. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z finału.
Warto dodać, że znakomicie sprawdziło się połączenie trzech konkursów w jeden wspólny, gdzie dzieci nie tylko zdobywają wiedzę i umiejętności, ale uzyskują oświatowy tytuł laureata lub finalisty, co jest kolejnym elementem wpływającym na bardzo duże zainteresowanie konkursem dzieci, nauczycieli i szkół.


26 kwiecień 2019 - Podsumowanie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej
W dniu dzisiejszym (26 kwietnia) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie X edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Logo Lubuskiego Konkursu BRD”.
Przybyli na nie finaliści Konkursu wraz z opiekunami i rodzicami. Tytuł Laureata konkursu otrzymało 9 uczniów województwa lubuskiego. Wszyscy wraz z przygotowującymi ich nauczycielami otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczyli dyr. WORD pan Ireneusz Plechan oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pan Marek Pasek. Zwycięzcy mieli również okazję zwiedzić ośrodek egzaminacyjny WORDu.
 
PRACE LAUREATÓW                             GALERIA ZDJĘĆ


 
Ostatnia Aktualizacja: 2019-12-05 20:31:27
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2016