DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Sobota,  25 stycznia 2020 r.   Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kuratorium Oświaty - BRD
Kontakt
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP


Aktualności


16 październik 2019 - Szkolenie nauczycieli Wychowania Komunikacyjnego
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra zaprasza nauczycieli zajmujących się w szkołach problematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) na szkolenie. Więcej można przeczytać na stronie Kuratorium Oświaty pod adresem: http://ko-gorzow.edu.pl/szkolenie-nauczycieli-zajmujacych-sie-wychowaniem-komunikacyjnym/


15 październik 2019 - Pomoc młodzieży w uzyskaniu prawa jazdy AM (motorower)
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Zielona Góra zaprasza nauczycieli do współpracy w zakresie przygotowania uczniów do uzyskania prawa jazdy AM. Więcej można przeczytać na stronie Kuratorium Oświaty pod adresem:


4 lipiec 2019 - Blisko co trzeci wypadek z udziałem dzieci zdarza się latem
Wakacje to nie tylko czas beztroskiej zabawy. Właśnie w letnich miesiącach dzieci są uczestnikami największej liczby wypadków drogowych. Sprzyja temu częstsze przebywanie na zewnątrz oraz podróże. Jak kierowcy mogą zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych? W 2018 r. miało miejsce 2 680 wypadków z udziałem dzieci do 14 r.ż., a blisko co trzeci wydarzył się w okresie od czerwca do sierpnia (32%)*. W tym okresie wiele dzieci bawi się na zewnątrz, nie zawsze pod opieką dorosłego, więcej osób wyjeżdża również w podróż samochodem z całą rodziną. Fotelik to podstawa. Zdecydowana większość dzieci w wieku do 14 lat poszkodowanych w wypadkach to pasażerowie samochodów. Podstawą ochrony zdrowia i życia dziecka w razie wypadku jest odpowiednio dobrany fotelik lub siedzisko, a także jego właściwy montaż i prawidłowe zapięcie pasów. Z fotelika nie wolno rezygnować nawet podczas podróży na krótkich dystansach. Należy również pilnować, by dziecko pod żadnym pozorem nie rozpinało samodzielnie pasów bezpieczeństwa. Dzięki właściwemu zabezpieczeniu dziecka w foteliku ryzyko śmiertelnych obrażeń w wypadku zmniejsza się aż o 50%. Ostrożnie przy przejściach dla pieszych. Aby zapobiec wypadkom z udziałem dzieci, powinniśmy zachować szczególną ostrożność w okolicy, gdzie mogą one przebywać, np. przy placach zabaw, boiskach, na osiedlach mieszkaniowych, a także przy przejściach dla pieszych. Dzieciom trudniej niż dorosłym bezpiecznie przejść przez jezdnię: problem może im sprawiać właściwa ocena sytuacji na drodze, poza tym mają tendencję do impulsywnych zachowań i brakuje im umiejętności w dziedzinie podejmowania decyzji. Dodatkowo niewielka postura najmłodszych utrudnia kierowcom zauważenie dzieci. Mając tego świadomość, należy tym bardziej uważać i być przygotowanym na nagłe pojawienie się dziecka na pasach. Niebezpieczna hulajnoga i rower. W ciepłych miesiącach dzieci chętnie poruszają się na hulajnodze, deskorolce czy rowerze. Jeśli nie zachowają należytej ostrożności, może się to jednak skończyć tragicznie. W okresie wakacji szczególnie uważajmy na najmłodszych poruszających się na hulajnodze czy rowerze. Dzieci mogą niespodziewanie wjechać na jezdnię, nie dając kierowcy szansy na zatrzymanie pojazdu. Od niedawna dodatkowe zagrożenie stanowią m.in. elektryczne hulajnogi, które rozwijają prędkość nawet kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Dlatego uważnie rozglądajmy się w pobliżu przejść dla pieszych czy skręcając na skrzyżowaniu - ostrzega Zbigniew Weseli, ekspert Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.
Źródło: Prawo Drogowe


28 czerwiec 2019 - Jest szansa na uruchomienie systemowego szkolenia oraz platformy e-learningowej BRD dla nauczycieli
Ogólnopolskie szkolenie dla nauczycieli w zakresie edukacji dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego
- wartość całkowita projektu: 5 000 000,00 zł,
- wartość dofinansowania UE: 4 250 000,00 zł,
- beneficjent: Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu szkoleń stacjonarnych dla ok. 1680 nauczycieli w 16 województwach oraz przeszkolenie ok. 12 200 osób za pośrednictwem platformy e-learningowej.
Zakres działań:
- zaprojektowanie i stworzenie internetowej platformy e-learningowej,
- przygotowanie szczegółowych materiałów informacyjnych o szkoleniu,
- opracowanie bazy wiedzy i materiałów szkoleniowych do prowadzenia szkoleń,
- przeprowadzenie seminariów dla nauczycieli w 16 województwach,
- ewaluacja szkoleń,
- działania w Internecie w celu popularyzacji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.
Projekt będzie realizowany do końca 2020 r. (CUP)
Źródło: Prawo Drogowe News


 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-01-21 19:27:07
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2020