DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Czwartek,  21 listopada 2019 r.   Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
1%
CWKiP
Linki
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kuratorium Oświaty - BRD
Kontakt
Aktualności


28 czerwiec 2019 - Jest szansa na uruchomienie systemowego szkolenia oraz platformy e-learningowej BRD dla nauczycieli
Ogólnopolskie szkolenie dla nauczycieli w zakresie edukacji dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego
- wartość całkowita projektu: 5 000 000,00 zł,
- wartość dofinansowania UE: 4 250 000,00 zł,
- beneficjent: Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu szkoleń stacjonarnych dla ok. 1680 nauczycieli w 16 województwach oraz przeszkolenie ok. 12 200 osób za pośrednictwem platformy e-learningowej.
Zakres działań:
- zaprojektowanie i stworzenie internetowej platformy e-learningowej,
- przygotowanie szczegółowych materiałów informacyjnych o szkoleniu,
- opracowanie bazy wiedzy i materiałów szkoleniowych do prowadzenia szkoleń,
- przeprowadzenie seminariów dla nauczycieli w 16 województwach,
- ewaluacja szkoleń,
- działania w Internecie w celu popularyzacji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.
Projekt będzie realizowany do końca 2020 r. (CUP)
Źródło: Prawo Drogowe News


4 czerwiec 2019 - Każdy wychowawca w sposób planowy wspomaga działania BRD realizowane w szkole

Drodzy nauczyciele. W porozumieniu z Lubuskim Kuratorium Oświaty powstał pomysł dobrych praktyk, gdzie można by w proces edukacyjny włączyć krótkie (pięcio, maksymalnie dziesięcio-minutowe) zagadnienia BRD do zajęć uczniów z wychowawcami, realizowane między innymi w ramach godzin wychowawczych. Celem jest poprawienie poziomu przygotowania uczniów do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym poprzez rozpowszechnianie wiedzy i prawidłowych zachowań na każdej godzinie wychowawczej. W ten sposób utrzymana by była ciągłość edukacji BRD przez cały okres edukacji ucznia w  szkole podstawowej, czego dzisiaj po prostu nie ma. Projekt mógłby być realizowany od nowego roku szkolnego na każdym poziomie szkoły podstawowej, przyczyniając się w znacznym stopniu do znajomości tych zagadnień. Zwracamy się do Państwa - nauczycieli WK, ponieważ mają Państwo najlepszą znajomość potrzeb, złych nawyków i największych braków występujących u uczniów w tym zakresie w swoim środowisku.  Mogły by to być propozycje zajęć dotyczące teorii jak i ćwiczeń praktycznych. Prosimy o przesyłanie na nasz adres wopzgora@2com.pl materiałów zawierających tematy zajęć oraz po kilka istotnych zdań lub czynności, które należało by przekazać uczniom lub wykonać z uczniami w ramach realizacji ćwiczeń. Propozycje tematów można wpisywać do załączonej tabeli. Na propozycje tematów oczekujemy do końca czerwca 2019. Dla aktywnych nauczycieli Stowarzyszenie przewiduje niespodzianki. Stosowne opracowania przyjęte do realizacji, publikowane będą na stronie KO z możliwością ich wykorzystania przez wszystkich wychowawców.2 czerwiec 2019 - Jest wniosek o utworzenie nowego zawodu: TRENER BRD

Informujemy, że jako Stowarzyszenie otrzymaliśmy z MEN zaproszenie do złożenia uwag w sprawie konsultacji wniosku dotyczącego uznania nowego zawodu: Trener BRD, proponowanego do wprowadzenia w ramach szeroko rozumianej edukacji dzieci i młodzieży. Zachęcamy nauczycieli zainteresowanych tematem o zapoznanie się z dołączonymi dokumentami. Nauczycieli, którzy mają potrzebę przekazania wniosków w tej sprawie zapraszamy do ich przesłania na adres zsk@men.gov.pl w terminie do 7 czerwca 2019 r. Poza formularzem można też przesłać swoje przemyślenia na adres Stowarzyszenia wopzgora@2com.pl - w tej wersji w terminie do 6 czerwca. Wówczas wszystkie otrzymane  uwagi zostaną przesłane do MEN z adresu Stowarzyszenia w jednym połączonym dokumencie.

Załączniki:

ZSK edukowanie_z_zakresu_BRD.pdf
ZSK Formularz_konsultacji_Edukowanie_BRD.docx22 maj 2019 - Jak poprawić organizację Lubuskiego Konkursu BRD. Czekamy na Twoje podpowiedzi.
Zakończyliśmy pierwszą edycję Konkursu. Znane są wszystkie wyniki. Gratulujemy najlepszym. Gratulujemy wszystkim laureatom, finalistom i ich nauczycielom. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału. Mamy nadzieję na udział waszych uczniów w kolejnym roku. Za nami doświadczenia z pierwszych organizacyjnych zmagań. Kolejna, druga edycja Konkursu zostanie ogłoszona jesienią. Dlatego już dzisiaj oczekujemy na uwagi, wnioski do ewaluacji w kolejnej edycji. Zwracamy się do wszystkich zainteresowanych osób, które mają jakieś uwagi, wnioski lub podpowiedzi, które należałoby wdrożyć w kolejnej edycji w celu wsparcia i uatrakcyjnienia Konkursu. Prosimy o ich przesłanie na adres wopzgora@2com.pl . W celu zachowania czytelności informacji sugerujemy przesyłanie wniosków w tabelce:
Jak było
Jak powinno być
Uzasadnienie
 
 
 
Oczekujemy na podpowiedzi dotyczące treści regulaminu, organizacji, przebiegu każdego z poziomów eliminacyjnych, czy innych ważnych zagadnień. Zależy nam na każdej podpowiedzi. Wszystkie przesłane wnioski będą brane pod uwagę przy ustalaniu drugiej edycji. Czasem najdrobniejsze uwagi mogą mieć ogromne znaczenie. Na e-maile czekamy do końca maja.


 
Ostatnia Aktualizacja: 2019-11-10 14:17:13
© Administrator: Jarosław Twaróg © 2016